Forumul românilor din Elveţia

Acum este Sâm, 16 Dec 2017 7:33 pm

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Caut Romäni pentru prietenie in zona Bern/Fribourg/Neuchatel
MesajScris: Dum, 27 Sep 2009 5:02 pm 
Neconectat
nou venit

Sunt venit in Elvetia de niste anii,dar mi se pare de o vesnicie.Caut Prieteni Romäni care cautä tot la fel un preiten bun si sincer.( Pentru distractie inpreunä,chefuri,Grill Party,ajutor la räu si la bine...
P.S. Viata e scurtä, nu trebuie träitä in zadar.

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Caut Romäni pentru prietenie in zona Bern/Fribourg/Neuchatel
MesajScris: Lun, 28 Sep 2009 8:19 am 
ramai aproape .... se organizeaza intalniri in zone si va fi cu siguranta o buna ocazie sa ne vedem mai multi :)

Sus

Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Caut Romäni pentru prietenie in zona Bern/Fribourg/Neuchatel
MesajScris: Lun, 28 Sep 2009 10:05 am 
Neconectat
nou venit

raduvd scrie:
ramai aproape .... se organizeaza intalniri in zone si va fi cu siguranta o buna ocazie sa ne vedem mai multi :)

:oops: :oops: hai sa fim uniti si sa ne spunem problemele / sa le rezolvam atat cele bune cat si cele rele .

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Dum, 01 Noi 2009 7:08 pm 
Neconectat
nou venit

Banuiesc ca esti din zona Banatului din moment ce numele tau de utilizator este "Banateanul". Sau cel putin asa ar fi logic! Fara a fi originara din Banat, am petrecut foarte mult timp in aceasta regiune pe care o apreciez in mod deosebit.
Eu locuiesc nu departe de Neuchâtel. Ar fi fain sa organizam si noi intalniri similare celor organizate de românii din partea germana. Sau poate ca exista si nu sunt eu la curent?!

Ganduri bune tuturor!

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Dum, 29 Noi 2009 6:59 pm 
Neconectat
nou venit

Bänäteanu scrie:
Sunt venit in Elvetia de niste anii,dar mi se pare de o vesnicie.Caut Prieteni Romäni care cautä tot la fel un preiten bun si sincer.( Pentru distractie inpreunä,chefuri,Grill Party,ajutor la räu si la bine...
P.S. Viata e scurtä, nu trebuie träitä in zadar.

salut,
In ce oras stai? Eu sunt in Fribourg,dar sunt in aceeasi situatie ca tine. Daca vrei, ne putem vedem intr-o seara/sambata la o cafea/bere (dupa gusturi).

-Catalin

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Dum, 29 Noi 2009 7:36 pm 
Ocazii sunt de 2 ori pe luna la Berna nu ar fi o problema
Mai mult ca vin si multi din freiburg
mai dificil cu bunatatea si sinceritatea

Sus

Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Caut Romäni pentru prietenie in zona Bern/Fribourg/Neuch
MesajScris: Vin, 20 Mai 2011 5:47 pm 
Neconectat
nou venit

Da, stiu ca subiectul e din 2009 si totusi, exista vre-o intalnire care se organizeaza intre romanii din Fribourg (eventual Bern, Neuchatel)? Stau de aproape un an in aceasta zona si nu am intalnit nici un roman pe-aici (ii invidiez pe romanii din partea germana, au mereu ocazii de-a se distra :ymsigh: )... Daca nu se organizeaza intalniri, poate sunt si altii care ar iesi la o bere, la un gratar, intr-un club etc.?

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Caut Romäni pentru prietenie in zona Bern/Fribourg/Neuch
MesajScris: Vin, 07 Sep 2012 6:43 am 
Neconectat
nou venit

Buna tuturor eu snt din Romania am fost in FRIBOURG dar doar in vizita .Sunt pensionar am 48 de ani si prin natura serviciului era singura tara din Europa care nu am vizitat-o cu avionul de la serviciu. Sincer mi-a placut foarte mult si am ramas cu niste chestii care mie imi plac,si asta este si still meu de viata in Romania doar ca aici nu se poate pune in aplicare asa ceva.Mi-as dori sa pot trai acolo dar si aici este total diferit fata de ce ete in lume ;ma refer la mod de munca ,la mod de a-ti da interesul fata de ceea ce faci la serviciu .M-as adapta foarte repede la acest stil de viata numai ca este greu sa intri pe piata muncii acolo daca nu ai un contract de munca.incerc cumva sa vin din nou de sarbatori de craciun si de Revlion sa vad cum sunt si aceste sarbatori pe alte meleaguri.Va doresc o zii cat mai buna si o viata cu de toate.

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]