Forumul românilor din Elveţia

Acum este Mie, 18 Oct 2017 11:20 pm

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 85 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: RELATIE DE PRIETENIE, EVENTUAL CASATORIE !
MesajScris: Dum, 01 Noi 2009 8:55 pm 
Neconectat
tânără speranţă

si cu alte cuvinte...am citit vreo 3 pagini si-am constatat ca sunteti in stare sa bateti cu gratie toti campii

Bravo voua! da' pe donsoara cine o ajuta???? :emoticon nervos:

http://tothdaniel.wordpress.com/2010/05 ... ui-daniel/

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Dum, 01 Noi 2009 9:30 pm 
Neconectat
activ şi comunicativ

Lauraven scrie:
si cu alte cuvinte...am citit vreo 3 pagini si-am constatat ca sunteti in stare sa bateti cu gratie toti campii

Adica vrei sa spui "cine îi recomanda un *domn serios* " nu? Sau cum? Explica si pentru noi astia palmasii mai fraieri...

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Dum, 01 Noi 2009 9:39 pm 
Neconectat
tânără speranţă

pai cum? is si palmasi fraieri printre noi????? :shock: si io care credeam ca toti is domni!!!! :(

ma duc acasa la mami

ba nu ma duc....vine ea :roll:

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 02 Noi 2009 7:19 am 
Ajut-o tu Laura :hehe: !
Vreun coleg de-al sotului tau care a ramas necasatorit si ar dori romanca ? Asa...ajuti concetatenele :hoo:

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 02 Noi 2009 8:10 am 
Neconectat
activ şi comunicativ

Ce activi sunteti de dimineata ..........

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 02 Noi 2009 9:09 am 
Neconectat
tânără speranţă

Crina M scrie:
Vreun coleg de-al sotului tau care a ramas necasatorit si ar dori romanca ? Asa...ajuti concetatenele :hoo:

pe nevazute???? sa puna fata poza si-apoi mai vedem :wink:

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 02 Noi 2009 9:10 am 
Neconectat
activ şi comunicativ

raduvd scrie:

lady nu scrie nimic despre ea... nici anul fabricatiei... nici nr de km la bord.. nici optiuni (airbag-uri... nr de portiere pt acces...) nici model (mini sau rulota)... nimic frate.... pai cum sa te lasnsezi pe piata asa? mai ales ca totusi concurenta bate tare la usa.... :pirate:.. au ramas putini barbati in Romania... saracele.. sunt nevoite sa caute peste tot.

Utilizator: maddysor. Sex: femeie. Varsta: 32 ani. Tara: Romania Oras: Pitesti

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 05 Noi 2009 11:09 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Crina M scrie:

ca tot mi-am adus aminte....ne cunoastem noi cumva, de undeva si nu retin eu? :-o asta in primul rand

si in al doilea rand...scrie pe spatele meu cumva ''petitoare''?

Maddysor iti multumesc pentru pm. dar din pacate nu te pot ajuta :-??

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 06 Noi 2009 6:56 pm 
Neconectat
Admin

Lauraven scrie:
O idee: daca omul iti scrie privat, poate vrea sa ramana privat. Treaba lui de ce...

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 06 Noi 2009 7:05 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Soterro scrie:
Lauraven scrie:
O idee: daca omul iti scrie privat, poate vrea sa ramana privat. Treaba lui de ce...

nu era nimic personal in mesajul privat, asta asa ca idee. Ma anunta ca si-a postat poza la avatar, asta tot ca idee.
Si crede-ma pe cuvant, stiu ce inseamna un mesaj privat B-) dar daca tu te legi de mine, nu te intreba de ce oamenii nu mai au chef sa posteze

O seara misto!

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 06 Noi 2009 7:20 pm 
Dumnezeule mare!!!
Tu intri in altii ca scriu 3 pagini din care nu pricepi nimic, apoi postezi si spui scuze nu te pot ajuta !!
Si-l faci bou legat de gard pe cel care-ti spune sa pastrezi pt tine ce ti s-a scris in privat !!
Parca tu sareai pe mine la un subiect ca ce vin sa fac taraboi fe forum dupa ce mi-ai explicat in MP ca nu-mi poti da acea inregistrare mareata ( dupa ce mai inatai ai zis ca ai, apoi ca nu poti sa dai ) ! Deci doreai ca MP sa ramana MP !!
Sau ...sa ma leg si eu de gard ?! unde oi fi scris acele formule..... :-?

Lauraven scrie:
Si crede-ma pe cuvant, stiu ce inseamna un mesaj privat dar daca tu te legi ca boul de gard, nu te intreba de ce oamenii nu mai au chef sa posteze

Lauraven scrie:
Maddysor iti multumesc pentru pm. dar din pacate nu te pot ajuta

Lauraven scrie:

Lauraven scrie:
ma duc acasa la mami

BINE FACI

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 06 Noi 2009 7:34 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Giorgia scrie:
Dumnezeule mare!!!
Tu intri in altii ca scriu 3 pagini din care nu pricepi nimic, apoi postezi si spui scuze nu te pot ajuta !!
Si-l faci bou legat de gard pe cel care-ti spune sa pastrezi pt tine ce ti s-a scris in privat !!
Parca tu sareai pe mine la un subiect ca ce vin sa fac taraboi fe forum dupa ce mi-ai explicat in MP ca nu-mi poti da acea inregistrare mareata ( dupa ce mai inatai ai zis ca ai, apoi ca nu poti sa dai ) ! Deci doreai ca MP sa ramana MP !!
Sau ...sa ma leg si eu de gard ?! unde oi fi scris acele formule..... :-?

Lauraven scrie:
Si crede-ma pe cuvant, stiu ce inseamna un mesaj privat dar daca tu te legi ca boul de gard, nu te intreba de ce oamenii nu mai au chef sa posteze

Lauraven scrie:
Maddysor iti multumesc pentru pm. dar din pacate nu te pot ajuta

Lauraven scrie:

Lauraven scrie:
ma duc acasa la mami

BINE FACI

am priceput ca esti plecata de mult timp din tara si nu prea mai ai tangenta cu limba romana, daaaar intre a face pe cineva bou si a spune ca ''te legi CA boul'' este o mica mare diferenta. Caut-o sau incearca la prietenii si prietenele tale de la care ai cerut impresii despre mine. Poate gramatica lor e putin mai buna ca a ta sau, ma rog, logica.
Iar unde ma duc eu, nu e problema ta, atata timp cat nu m-am dus la masa ta sa cersesc, clar? Si degeaba te ascunzi sub doua nickuri pe un forum, stilul e acelasi...inconfundabil , doamna Crima M

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 06 Noi 2009 7:51 pm 
Lauraven scrie:
am priceput ca esti plecata de mult timp din tara si nu prea mai ai tangenta cu limba romana, daaaar intre a face pe cineva bou si a spune ca ''te legi CA boul'' este o mica mare diferenta. Caut-o sau incearca la prietenii si prietenele tale de la care ai cerut impresii despre mine. Poate gramatica lor e putin mai buna ca a ta sau, ma rog, logica.
Iar unde ma duc eu, nu e problema ta, atata timp cat nu m-am dus la masa ta sa cersesc, clar? Si degeaba te ascunzi sub doua nickuri pe un forum, stilul e acelasi...inconfundabil , doamna Crima M

1.Cred ca ma confunzi ! Dar ma bucur ! Am avut candva de mult un dialog pe forum cu tine referitor la un sapatiu pt colete, si mi s-a acrit de infumurarea ta; cautai un spatiu dar daca se poate gratis, ca o 100chf pe luna stiu e prea mult ! Cauta prin arhiva forumului, vei gasi ! :)

2. Daca ai o problema cu Crina M , trimite-i ei draga mea MP .
Stilurile sunt atat de asemanatoare cand oamenii stau zilnic pe mess...incredibil ;) de cateva zile...se pare ca cel putin 3, 4 persoane, vorbesc cam aceasi limba !! OARE DE CE ?!

3. Ma ascund sub nickuri ?! :ymalien: Se vede ca nu esti din Luzern... :ar! !!

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 06 Noi 2009 8:01 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Giorgia scrie:
Lauraven scrie:

1.Cred ca ma confunzi ! Dar ma bucur ! Am avut candva de mult un dialog pe forum cu tine referitor la un sapatiu pt colete, si mi s-a acrit de infumurarea ta; cautai un spatiu dar daca se poate gratis, ca o 100chf pe luna stiu e prea mult ! Cauta prin arhiva forumului, vei gasi ! :)

2. Daca ai o problema cu Crina M , trimite-i ei draga mea MP .
Stilurile sunt atat de asemanatoare cand oamenii stau zilnic pe mess...incredibil ;) de cateva zile...se pare ca cel putin 3, 4 persoane, vorbesc cam aceasi limba !! OARE DE CE ?!

3. Ma ascund sub nickuri ?! :ymalien: Se vede ca nu esti din Luzern... :ar! !!

tu cred ca nu esti prea sanatoasa la cap. Chiar te-as ruga sa cauti prin arhiva unde draci am vorbit eu cu tinesi sa postezi aici ce fel de depozit cautam. Depozit pentru ce? Coletele cui? Tu habar n-ai pe ce lume traiesti, cred!

N-am nici o problema nici cu Crina M nici cu Giorgia, intre noi fie spus una si aceeasi persoana..on...cu mai multe personalitati...dar in ziua de azi ce mai conteaza?! Tja si tot intre noi fie spus, eu nu-s ''draga'' ta

Aaaaa dap, ai dreptate ...nu-s DIN Luzern, sunt DIN Romania dar stau in Luzern sau mai pe langa, inca n-am uitat am plecat. Da' de ce? numai romanii din Luzern se prin ca ai mai multe nickuri? Tja

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 06 Noi 2009 8:22 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Giorgia, cand ai gasit dialogul dintre persoana mea si a ta, cea in legatura cu depozitul gratis pentru colete, esti invitata mea sa-ti ceri scuze

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 06 Noi 2009 8:27 pm 
viewtopic.php?f=13&t=547

Offff Dumnezeule mare !! Imi cer miiiiii de scuze, te-am confundat ! ~x(
Vezi ce usor se fac asocieri ?! Si te-am enervat aiurea ! Macar am bunavointa sa-mi cer scuzele de rigoare azi, si nu maine , asa nu te macini aiurea de "draciile scrise de mine".
Tja, persoanele care au limba germana in sange, au si un tja , iar daca tu crezi ca eu is doua, vino la urmatoarea intalnire ce va fi in Luzern, nu de alta, dar poate o cunosti si pe Crina, apropo, ea sta in Winterthur, eu nu prea departe de tine !
Poate ti-o prezint personal, nu de alta, dar o cunosc :)....Sotul ei, e coleg cu sotul meu ! Mai e nevoie de lamuriri ? Ah si ca idee, ca sa te ajut, abia de 3 luni e in CH, si de saptamana asta a inceput lucrul, nu te astepta la raspuns de la ea....nu cred ca ti-l va da.

O seara la fel de misto.

p.s explica-mi si mie cum se leaga un bou singur de gard ! :-\

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 06 Noi 2009 8:29 pm 
Jawohl Madam hab,s bereits getan !!

Ce ar fi totusi sa faci si tu aceasi chestie vis-a-vis de afirmatia ca eu sunt Crina ?
Nu pt mine- ca as vrea eu sa fiu Crina, cel putin din motiv de varsta :D - dar pt ea..cand va citi ! :)

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 06 Noi 2009 8:54 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Giorgia scrie:
http://www.casa-romanilor.ch/forum/viewtopic.php?f=13&t=547

Offff Dumnezeule mare !! Imi cer miiiiii de scuze, te-am confundat ! ~x(
Vezi ce usor se fac asocieri ?! Si te-am enervat aiurea ! Macar am bunavointa sa-mi cer scuzele de rigoare azi, si nu maine , asa nu te macini aiurea de "draciile scrise de mine".
Tja, persoanele care au limba germana in sange, au si un tja , iar daca tu crezi ca eu is doua, vino la urmatoarea intalnire ce va fi in Luzern, nu de alta, dar poate o cunosti si pe Crina, apropo, ea sta in Winterthur, eu nu prea departe de tine !
Poate ti-o prezint personal, nu de alta, dar o cunosc :)....Sotul ei, e coleg cu sotul meu ! Mai e nevoie de lamuriri ? Ah si ca idee, ca sa te ajut, abia de 3 luni e in CH, si de saptamana asta a inceput lucrul, nu te astepta la raspuns de la ea....nu cred ca ti-l va da.

O seara la fel de misto.

p.s explica-mi si mie cum se leaga un bou singur de gard ! :-\

Ach du sch.... aciditatea ta e cam ca a unui copil de 7-8 ani :ymapplause:
Iti multumesc pentru grija ce mi-o porti. Crede-ma ca eram tare departe de a ma macina de ''draciile tale''. Imi pare rau sa te anunt dar esti cam pe ultimul loc in viata mea, impreuna cu draciile tale!
Banuiesc ca vorbesti de persoanele care au limba germana in sange luata cu cel mai nou transplant, nu de alta, dar nici unul din prietenii mei, cu limba germana nascuta si crescuta in sange nu foloseste cuvantul ''tja'' atat de des cu o faci tu cu Crina M.

Perfect, nu esti tu Crina M. nici o problema, in momentul in care o sa poti sa-mi demonstrezi ca nu esti tu aia, o sa-mi cer scuze in gura mare. Pana atunci...asteapta. Iar cu intalnirile pe care le organizezi....merci...prefer sa ies cu prietenii mei romani (da, afla ca mai sunt si alti romani in zona Luzern care nu sunt interesati sa apara in public, nici macar intr-un cadru virtual)

Si la ultima intrebare, o sa te rog sa mai faci un tur la postarea mea si sa subliniezi acolo unde este cuvantul ''singur'' dupa care o sa-ti raspund.

Pana atunci ...numa' bine

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 06 Noi 2009 9:21 pm 
Prefer sa am o gramatica indoielnica decat un vocabular atat de elevat ca al tau !
Crina, daca va avea chef iti va raspunde singura, dar asa cum o stiu eu, nu prea se sinchiseste...
Singurul tur pe care il mai dau e.... ocolirea deraparii !!!

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 06 Noi 2009 9:29 pm 
Neconectat
activ şi comunicativ

Nu vreau sa ma bag in discutia voastra dar LAURAVEN m-am uitat un pic la postarile tale ,adevarul esti cam dura si impingi lumea in prapastie ,deja de la primele postari ..............

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 06 Noi 2009 9:32 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Giorgia scrie:
Prefer sa am o gramatica indoielnica decat un vocabular atat de elevat ca al tau !
Crina, daca va avea chef iti va raspunde singura, dar asa cum o stiu eu, nu prea se sinchiseste...
Singurul tur pe care il mai dau e.... ocolirea deraparii !!!

poate trebuia sa-l faci de la bun inceput, ma refer la turul ala si nu se ajungea la accident in masa

Iar in ceea ce priveste vocabularul meu, e cel al unui om care nu incearca sa para ceea ce nu e.

Raspuns de la Crina M nu astept oricum. A ba da, astept. Poate imi spune si mie de unde stie ea, dupa 2-3 mesaje postate pe forum, starea mea civila si nationalitatea sotului meu, asta in contextul in care eu n-am postat nimic referitor la mine pe acest forum

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 06 Noi 2009 9:39 pm 
Neconectat
tânără speranţă

simonabulgaru scrie:
Nu vreau sa ma bag in discutia voastra dar LAURAVEN m-am uitat un pic la postarile tale ,adevarul esti cam dura si impingi lumea in prapastie ,deja de la primele postari ..............

Nici tie nu ti-am cerut prietenia, iar daca postarile mele sunt dure se datoreaza tonului folosit de voi doua dupa marea manifestare de la Ne. Daca tot o faci si n-ai alta activitate la ora asta, incearca sa le citesti pe toate, pana la apariti marii manifestarii. Fa un efort, ca nu-s multe si vorbim mai incolo.

Pana atunci va doresc o seara faina un we placut si barfa cat cuprinde pe la spate. ;)

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 06 Noi 2009 9:57 pm 
Neconectat
activ şi comunicativ

Inca nu is sarbatorile de iarna dar tu ai plecat deja cu sorcova ............

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 06 Noi 2009 10:00 pm 
Neconectat
activ şi comunicativ

Mai adaug ceva o cunosc personal pe Giorgia ,cea care rade mai tot timpul =)) =)) :)) si tot timpul vedem o singura Giorgia..................sigur nu am vedenii .Te asigur ca nu este ascunsa in spatele unui nick.................poate e ascunsa in spatele calculatorului :pirate:

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 06 Noi 2009 10:02 pm 
@Lauraven
inainte de casatorie, am primit de la primaria din oras o brosura cu actele necesare casatoriei. Nimeni nu mi-a cerut nici un fel de declaratie de...''dragoste'' si nici nu am auzit sa se fi cerut vreodata asa ceva. Am avut nevoie de acte din Ro. cu apostila de la prefectura si altele cu apostila de la tribunal. Iar cand am venit cu ele la primaria de aici, mi le-au primit si s-au minunat ca nu gasesc nici o greseala sa ma poata pune sa mai fac cateva drumuri. In ziua in care am depus actele, am completat formularul de acolo si am stabilit si data nuntii.

Iti pare cunoscut textul ?? !! Ca tot intrebi de unde stie Crina / Giorgia / baubau ca tu esti casatorita !!

Ah si Crina/ Giorgia / baubau nu a scris nicaieri nimic de nationalitatea sotului tau !!
Si apropos de barfa de la spate :
INCETEAZA cu acuzatiile !! Esti in postura chelului care-si pune mana in cap !! si as veni aici cu argumente, nu o fac datorita respectului pe care-l am pt acea persoana cu care ai vorbit pe messenger ! Nu ea m-a barfit la tine !! Dar tu transformi o discutie privata cu ea intr-o vendeta de orgoliu ! Eu te las de acum incolo sa vorbesti de una singura ... :o)

Ultima oară modificat de Giorgia pe Vin, 06 Noi 2009 10:04 pm, modificat 1 dată în total.

Sus

Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 85 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC [ DST ]