Switch to full style
Cunoştinţe noi, matrimoniale, probleme de suflet
Răspunde

Am...

Dum, 07 Aug 2011 3:20 pm

... și eu o curiozitate! Bine, bine... am mai multe dar asta e aia de mă arde acum! Și anume:

Există români (și) în cantonul Schaffhouse? (Schaffhausen) ;;)

Că dacă da, tare bine-s ascunși! Dați, care aveți chef, un semn de viață ș-om bea o bere cât mai ține vara-toamna asta...

Sau? :o)

Re: Am...

Sâm, 13 Aug 2011 8:27 am

Nu? Pfuai... Nu mă zăpăciți!
Mi-s unicată pe zonă ?
Măi să fie!!!! =))

Hello !

Mie, 31 Aug 2011 12:44 am

Eu sigur pot deveni prietenul tau///daca doresti ! :x

Mie, 31 Aug 2011 12:05 pm

"Sa tic, sa tac..." din nou, inegalabilul Borges.. :mrgreen:

:-ss

Mie, 31 Aug 2011 12:53 pm

lemon_cake scrie:"Sa tic, sa tac..." din nou, inegalabilul Borges.. :mrgreen:

:-ss

Si mingea sta si sta la fileu... =))

Mie, 31 Aug 2011 2:58 pm

Neah, doar sta... ;) :lol:

Mie, 31 Aug 2011 3:51 pm

Da... și mângâiați-mă prietenește pe freză și nu dați cu prie...cu pietre! :-ss

Mie, 31 Aug 2011 3:52 pm

Lemon... Io n-am nimic cu vecinul Borges... eu mă întrețin la cafă cu Bruckner... amar, așa...:p

Mie, 31 Aug 2011 4:06 pm

AbraMack scrie:Lemon... Io n-am nimic cu vecinul Borges... eu mă întrețin la cafă cu Bruckner... amar, așa...:p

Borges saracu' si-a dat si el cu parerea daca e cazul sa-si dea cu parerea :mrgreen: despre o anumita replica in albastru si cu :x la sfarsit. :-\ ... :lol:
:ympeace:

Mie, 31 Aug 2011 4:10 pm

Mă declar... nulă! Nu mă prind nicicum și alunec rău.... Vorba ta: să tic sau tac? Mai bine 2!

Joi, 01 Sep 2011 7:17 am

:x

Cand e vorba de mistouri, sarcasm si ironie suntem campioni !
....se pierde din vedere ca semnul pe care l-am pus sus nu e de "furie" ci este unul cu inima !!

Setarea la emoticoane are un "defect". Daca dai clik pe figurina galbena cu inima batand iese ce vedeti mai sus !!!!

Joi, 01 Sep 2011 8:29 am

Draga GIN,
Abra si cu mine ne-am lamurit si "ne-am ras" un pic in privat, dar iti multumesc ca ai dat explicatii in legatura cu figurina galbena...Trebuia totusi sa mai adaugi, la lista cu misto, sarcasm si ironie, si acupunctura O:-) (pt. explicatii, vezi)...viewtopic.php?f=35&t=2759

O zi buna! :ymparty:

Joi, 01 Sep 2011 8:35 am

Bine, si acumpunctura :)
Ca scuzele catre Fix dupa dialogul in privat oricum nu veneau ;)

Abra si cu mine ne-am lamurit si "ne-am ras" un pic in privat, dar iti multumesc ca ai dat explicatii in legatura cu figurina galbena.

p.s a nu se uita efectul ei ;) ( al acupuncturii )

Joi, 01 Sep 2011 9:07 am

"Greu la deal cu boii mici..."..din nou, inegalabilul, misteriosul Borges..
Sau era tot de aici :-?
viewtopic.php?f=35&t=2759
P.S. De unde stii tu ce-am discutat noi? Off.... %-(

Joi, 01 Sep 2011 9:12 am

lemon_cake scrie:"Greu la deal cu boii mici..."..din nou, inegalabilul, misteriosul Borges..

Te-ai racorit ? :)

...

Joi, 01 Sep 2011 9:18 am

lemon_cake scrie:P.S. De unde stii tu ce-am discutat noi? Off....

lemon_cake scrie:Abra si cu mine ne-am lamurit si "ne-am ras" un pic in privat, dar iti multumesc ca ai dat explicatii in legatura cu figurina galbena.

Joi, 01 Sep 2011 12:36 pm

GIN scrie:
lemon_cake scrie:"Greu la deal cu boii mici..."..din nou, inegalabilul, misteriosul Borges..

Te-ai racorit ? :)

...

Nu ma incinsesem deloc (mi s-a parut ca altcineva, pt. o presupusa ofensa adusa nu se stie cui), dar daca zici tu... ei, se schimba situatia. Tu ai intotdeauna dreptate. :-h

Vin, 02 Sep 2011 8:54 pm

AbraMack scrie:...eu mă întrețin la cafă cu Bruckner... amar, așa...:p

Huh, si tu? :ymsmug:

Sâm, 03 Sep 2011 6:49 am

Păi după ce m-o părăsit Cioran, a apărut tembelul ăsta de Bruckner la cafă... ce să fac? Mă întrețin și eu cu vedete... 8-}

Sâm, 03 Sep 2011 7:35 am

Credeam Henry Miller iti incalzeste conversatia la cafea :ymsmug: ....dar sa recunoastem ca Bruckner e o alegere tare !

(galliano nu se pune aici :)) )

Sâm, 03 Sep 2011 7:47 am

Oh, Miller este pătura mea pentru zilele de depresie.. iar Galliano... mă mai vizitează din când în gând... to HIGH for me! :)

Da, Bruckner ăsta e tare rău!!!! Mi-ar fi plăcut să îl cunosc personal! ;) Desigur, și pe Picasso, Urmuz... și ar mai fi câțiva...

Cafă pentru toată lumea!!!!! :lol:
Răspunde