Switch to full style
Cunoştinţe noi, matrimoniale, probleme de suflet
Răspunde

Români în Geneva

Dum, 03 Feb 2013 1:10 am

Buna, tuturor! Am deschis acest subiect pentru ca as vrea sa cunosc niste romani care stau in Geneva sau prin imprejurimi sau macar sa discutam prin mesaje..Eu sunt casatorita si stau cu sotul de ceva timp in Elvetia, dar nu prea cunoastem romani pe aici.. Adresa mea de e-mail este: gabitza521@yahoo.com . Va astept cu mesaje!!! Pupici :-*

Re: Români în Geneva

Dum, 28 Apr 2013 12:17 pm

Buna Gabytza,
din cate am observat nimeni nu a raspuns apelului tau. Eu ma numesc Ovidiu, stau in apropiere de St.Gallen si sunt in cautare de un loc de munca. Intre timp ma chinui sa invat si limba germana care, mi se pare groaznic de grea. Adresa mea de email este movidiu29@yahoo.com. Daca simtiti nevoia de a scrie cuiva aici in Elvetia va stau la dispozitie. Pupici :) :) :)

Lun, 17 Feb 2014 4:07 pm

Salut eu lucrez in geneva si Sunt cam singur pe aici mi ar place sa cunosc romani care stau in geneva

Lun, 17 Feb 2014 5:56 pm

Cristian Enache scrie:Salut eu lucrez in geneva si Sunt cam singur pe aici mi ar place sa cunosc romani care stau in geneva
Recomandarea mea ar fi să-ncerci să nu te limitezi doar la ieşirile cu persoanele din comunitatea românească.
Trăind aici de aproape 6 ani, îţi pot spune că e important să te familiarizezi cu mentalitatea şi tipul de umor al elveţienilor, pt. a depăşi barierele culturale. Chestie esenţială mai ales dacă studiezi sau munceşti alături de autohtoni.
Răspunde