Forumul românilor din Elveţia

Acum este Mar, 24 Oct 2017 1:13 am

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Vorbiti gratis in Romania
MesajScris: Lun, 17 Mar 2008 1:16 am 
Neconectat
nou venit

E destul sa faceti un cont pe http://www.justvoip.com si puteti suna gratis pe fix in Romania.
Bafta

Cel mai frica imi e de FRICA insasi.

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Vorbiti gratis in Romania
MesajScris: Lun, 31 Mar 2008 9:33 pm 
Neconectat
Admin

Poti suna gratis si fara a-ti deschide cont. Gratis fara cont inseamna convorbiri de cate 5 minute dupa care esti intrerupt - poti insa suna din nou fara probleme. Daca te inregistrezi si cumperi credit poti suna conform spuselor lor maxim 300 de minute pe saptamana cu oricine vrei. Odata depasita limita se aplica ratele "normale" - nu mai mari insa decat cele din threadul cu "vorbiti ieftin cu Romania" oferite de companii de genul Schweiztel. Pare atragator.

Atentie: daca va inregistrati exista si o problema: suportul tehnic este zero. Din cate vorbesc forumurile de utilizatori, se intampla adesea ca contul sa se blocheze misterios si ultimii Euro sa nu mai poata fi consumati, etc etc etc. Aceeasi problema par sa o aiba toate companiile "gemene" din grupul Betamax: JustVoip, VoipStunt, VoipRaider, Poivy, LowrateVoip si inca vreo zece ca ele.

Sfatul meu conservator este: bucurati-va de cele 5 minute gratis (si inca 5 si inca 5 etc...) si nu va aventurati cu conturi si credit cumparat.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 30 Sep 2008 8:58 pm 
superrrrrrrrrrrrr functioneazaaaaaaaaaaa oleeeeeeeeeeeeeeeeee braviiiiiiiii

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Dum, 03 Mar 2013 11:26 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Soterro scrie:
Poti suna gratis si fara a-ti deschide cont. Gratis fara cont inseamna convorbiri de cate 5 minute dupa care esti intrerupt - poti insa suna din nou fara probleme. Daca te inregistrezi si cumperi credit poti suna conform spuselor lor maxim 300 de minute pe saptamana cu oricine vrei. Odata depasita limita se aplica ratele "normale" - nu mai mari insa decat cele din threadul cu "vorbiti ieftin cu Romania" oferite de companii de genul Schweiztel. Pare atragator.

Atentie: daca va inregistrati exista si o problema: suportul tehnic este zero. Din cate vorbesc forumurile de utilizatori, se intampla adesea ca contul sa se blocheze misterios si ultimii Euro sa nu mai poata fi consumati, etc etc etc. Aceeasi problema par sa o aiba toate companiile "gemene" din grupul Betamax: JustVoip, VoipStunt, VoipRaider, Poivy, LowrateVoip si inca vreo zece ca ele.

Sfatul meu conservator este: bucurati-va de cele 5 minute gratis (si inca 5 si inca 5 etc...) si nu va aventurati cu conturi si credit cumparat.

de ce nu? eu am cont pe http://www.12voip.com/ (cand imi expira creditul e o optiune ce ti'l reincarca automat cu 10eur)

si cu aplicatia mobilevoip de pe telefon sun gratuit pe fix in romania si cu 5 centi pe mobil.

trebuie sa ai internet pe telefon ce'i drept si pt. o calitate a sunetului imecabila, minute gratuite pe fix in elvetia, asa sunati prin 'local call' si calitatea e impecabila chiar si atunci cand nu ai internet. prin internet se aude bine numai acasa cand am net de pe wireless.

pe Romania (Landline) SuperDeal!** FREE* FREE*
Romania (Mobile) 0.049 0.056

pe mine ma avantajeaza ca pot suna de pe acelasi cont de 12voip si de pe telefonul sotiei si de pe fixul de acasa, ca ai acolo o lista unde introduci numerele de apel. ( ca sa ii apara numarul de pe care suni persoanei pe care o apelezi).

o optiune interesanta dar mai scumpa mai e si :

http://www.oriunde.com/ro/cat-ma-costa.html

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]