Forumul românilor din Elveţia

Acum este Dum, 17 Dec 2017 6:48 pm

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa faci un cadou celor dragi din Romania cu bani putini
MesajScris: Joi, 08 Oct 2009 2:29 pm 
Neconectat
tânără speranţă

unicprice scrie:
Fiecare are pe cineva drag in Romania. O mama, un frate sau o sora, prieteni mai apropiati. V-ar placea, poate, sa le faceti un cadou de sarbatori sau de ziua lor. Avem o idee cum sa va iasa surpriza asta cu bani putini. In loc sa cumparati obiectul de la magazin si sa-l trimiteti la destinatar, ati putea sa il licitati. Exista, acum, pe internetul romanesc, un site de licitatii in scadere. http://www.unicprice.ro. Modelul sau a fost inspirat de bidster-ul din Europa. Are numai produse noi, de marca - gen laptop, LCD-uri, vacante, electrocasnice...chiar si sume de bani garantate lunar (un fel de salariu). Este, de fapt, o alta maniera de a vinde. Utilizatorii se inscriu pe site, cumpara credite si liciteaza. Noutatea si diferenta fata de alte site-uri de licitatii este ca, la unicprice.ro, castiga cea mai mica oferta unica. Adica, daca la incheierea licitatiei, pretul propus de tine este cel mai mic si singurul cu aceasta valoare, dintre toti ofertantii la licitatie, atunci ai dreptul sa cumperi produsul respectiv la pretul propus de tine. Chiar daca se pune la socoteala si cat ai cheltuit pentru cumpararea de credite, tot iesi mai ieftin decat la magazin. Secretul sta in numarul mare de jucatori. Cei care au mai jucat ceva asemanator, stiu ca se pot elabora si strategii pentru a castiga. IMPORTANT pentru cei din afara Romaniei: sa indice adresa de livrare in Romania (la domiciliul rudei careia vrea sa-i faca acel cadou, in momentul castigarii licitatiei). Dar, mai bine, intrati pe site si lamuriti-va daca se merita sau nu. Succes! Echipa unicprice.ro

unicprice.ro este proprietatea SC FotoPipe SRL cu sediul in Iasi, Sos. Moara de Foc, nr. 15, inregistrata la Registrul Comertului J22/2301/2005, CUI RO17941392, capital social 2000 Lei;
FOTOPIPE SRL este inscrisa in registrul de evidenta a prelucrarii de date cu caracter personal sub nr. 12059
Pana aici, totul bine si frumos.

Mai departe: FotoPipe.Ro este proprietatea SC FotoPipe SRL(adica a aceleasi firme ca si uniprice.ro) si este inscrisa in registrul de evidenta a prelucrarii de date cu caracter personal sub nr. 12059 FotoPipe.Ro nu poate garanta si nu isi poate asuma raspunderea ca informatiile prezentate pe site sunt corecte, complete sau actualizate iar serviciile oferite prin acest site sunt accesibile, neintrerupte si fara erori. Preturile, ofertele, situatia stocului, specificatiile si imaginile pot fi schimbate fara o notificare prealabila

Infiintata in anul 2005, firma sus mentionata figura cu o cifra de afaceri de 167 RON in anul 2008 si un profit de 134 RON.
Pe 2007 cifra de afaceri 222 RON, profit 375 RON.Pe 2006 cifra de afaceri 165 RON si profit -33 RON.Pe 2005 cifra de afaceri 291 RON si profit din nou pe minus - 98 RON.

Asadar, jucati-va, elaborati strategii....cumparati credite....
Citat:
Secretul sta in numarul mare de jucatori

Cu siguranta vi se pregateste ceva.La asa chilipir....

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa faci un cadou celor dragi din Romania cu bani putini
MesajScris: Joi, 08 Oct 2009 8:42 pm 
Pentru cine are chef de adrenalina si ... un pic de nerv... cred ca site-ul este super... Pentru restul, metoda clasica ramane cea mai sigura! :) Parerea mea!

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 09 Oct 2009 11:51 am 
Ce gluma buna,jocul piramidal din Ro de prin anii 93 94 s-a mutat in Elvetia .Ma mir ca nu va este rusine!!!!!!!!!!!Zilele trecute am intalnit un confrate la un colt de magazin care imi oferea o floare si un biletel....SURPRIZAAAAAAAAAA!!!! era ROMAN.

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 09 Oct 2009 12:28 pm 
Neconectat
activ şi comunicativ

mos scrie:
am intalnit un confrate la un colt de magazin care imi oferea o floare si un biletel....SURPRIZAAAAAAAAAA!!!! era ROMAN.

Si el se ocupa de jocuri piramidale ...... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

mos scrie:
Ma mir ca nu va este rusine!!!!!!!!!!! .

Este doar o oferta daca vrei o incerci daca nu stai deoparte .Sincer jocurile piramidale sunt de foarte multi ani Elvetia.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 09 Oct 2009 5:11 pm 
Probabil,dar nu crezi ca este pacat sa se foloseasca de banii nostri???????Pe incercate a mers si cel din Ro.

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Sâm, 10 Oct 2009 5:55 pm 
Neconectat
activ şi comunicativ

mos scrie:
Probabil,dar nu crezi ca este pacat sa se foloseasca de banii nostri???????Pe incercate a mers si cel din Ro.

Nu iti baga nimeni mana in buzunar cu forta ,astea sunt efectele unei noi societati.............

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]