Forumul românilor din Elveţia

Acum este Vin, 15 Dec 2017 7:28 am

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: detox pads :)
MesajScris: Mie, 11 Aug 2010 12:49 am 
Citat:
Adica, prin transpiratie. Uuuuh, am inteles acum mecanismul!!!! Plasturele ala iti tine de cald (mai ales daca-l faci din lana) si transpiri acolo mai tare. Asta explica si caldura si eliminarea de chestii (uree si ceva metale - cam greu sa le zic toxine), iar turmalina da bine la vanzari.

ai vazut ca ai invatat lectia, Bravooo :ymapplause: :pirate: , sa mai glumesc si eu ca numai de glume te tii :)) ,

fara glume nu s-ar mai elimina toxinele, si plasturii nu sunt din lana, by the way :p ,

oare nu prin transpiratie organismul elimina toxine? cand facem sauna, nu transpiram si eliminam toxine? cand avem febra nu transpiram si eliminam,

si chiar vrei sa pun pe forum un test pe care il voi face in Elevtia cu un plasture care nu a fost utilizat si unul utilizat si iti voi aduce testele pt a te convinge ca nu sunt abureli? platesti tu testele care vor fii facute intr-un laborator aici in Elvetia ? :))

Sus

MesajScris: Mie, 11 Aug 2010 9:17 am 
Neconectat
tânără speranţă

Pavel scrie:
si chiar vrei sa pun pe forum un test pe care il voi face in Elevtia cu un plasture care nu a fost utilizat si unul utilizat si iti voi aduce testele pt a te convinge ca nu sunt abureli? platesti tu testele care vor fii facute intr-un laborator aici in Elvetia ?

Dragule, caci, cu experienta ta de viata de ne ingropi pe toti, caci, testele alea trebuia sa le ai inainte de a te apuca sa vinzi, caci, asa ar fii fost normal, caci, si platite de producator si atestate de diverse comisii de sanatate, caci, asa caci lasa gargara caci dupa ce caci esti slab informat mai si lacune in gandire, caci.

Sus

MesajScris: Mie, 11 Aug 2010 9:25 am 
Neconectat
activ şi comunicativ

Domnul Pavel, desi nu va exprimati chiar ca un domn, ati terminat pumnul de cuvinte civilizate si ati trecut la jigniri, desi eu nu v-am ofensat. Mi-am exprimat parerea contrarie in tonul discutiei la care participa si altii cu pareri contrari. Textele dumneavoastra si agresivitatea imi aduc aminte de altcineva de pe forum.

Dom’ Pavel, va aruncati in speculatii asupra vietii si a personalitatii mele; aveti cumva si un glob de cristal? Daca da, schimbati bateriile si directia antenelor, ca sunteti pe frecventa gresita.

In plus, mergeti prea departe si acuzati administratorii de partialitate. In ciuda tuturor faptelor si a limbajului, eu, om adult, va iert, dar si va ignor deoarece eu ignor ignorantii.

Sus

MesajScris: Mie, 11 Aug 2010 10:04 am 
Neconectat
activ şi comunicativ

Pavel scrie:
Citat:
De asemenea din amintirile mele de biologie clasele 5-8 corpul uman cu siguranta nu emite metale grele prin piele... fie ea si pielea talpii.

Domnul Shorrick daca tot ne domnim :hoo: ,

acesti plasturi stimuleaza punctele reflexogene ale talpii piciorului unde sunt situate aproape toate organele interne, si ca urmare stimuland aceste puncte reflexogene ajuta la detoxifierea organelor tesuturilor stimuland sistemul limfatic, cand sistemul nostru limfatic functioneaza corect, toxinele sunt transferate din sange in sistemul limfatic iar mai apoi vor fii eliminate prin caile de detoxifiere ale corpului uman, o cantitate de toxine va fii eliminata prin talpa piciorului intr-o cantitate mica.

Care parte din

Citat:
What Science Says
Detox foot patches are not approved by the U.S. Food and Drug Administration and therefore, cannot make claims to treat or cure your medical condition. Barrett points out that marketers of detox foot patches have no clinical studies to prove that their products work. This leaves it up to the media to expose detox food pads; an April 2008 segment of ABC's 20/20 looked into two detox foot pad brands, Kinoki and Avon. The foot patches did indeed turn dark after use, but dropping water on the pad had the same effect. Furthermore, a laboratory analysis of foot patches used by volunteers revealed that no heavy metals, poisons or solvents were secreted into the used pads. The sole benefit of detox foot patches appears to be the placebo effect experienced by consumers who believe they work

aveti dificultati în a intelege?

Sus

MesajScris: Mie, 11 Aug 2010 10:07 am 
Neconectat
activ şi comunicativ

Pavel scrie:
Citat:

si chiar vrei sa pun pe forum un test pe care il voi face in Elevtia cu un plasture care nu a fost utilizat si unul utilizat si iti voi aduce testele pt a te convinge ca nu sunt abureli? platesti tu testele care vor fii facute intr-un laborator aici in Elvetia ? :))

Puneti puneti. Cu intelegerea prealabila ca daca testul este irelevant, il platiti dumneavoastra. Stiti cum se spune în afaceri, put your money where your mouth is.

Sau daca doriti, la facultatea de biologie din Geneva exista un program de cercetare care urmareste poluarea lacurilor de acumulare de pe Olt cu metale grele de la Oltchim. Deci au exact instrumentatia necesara pentru test. Care l-am putea face chiar pe gratis de altfel.

Sus

MesajScris: Mie, 11 Aug 2010 11:26 am 
Citat:
Sau daca doriti, la facultatea de biologie din Geneva exista un program de cercetare care urmareste poluarea lacurilor de acumulare de pe Olt cu metale grele de la Oltchim. Deci au exact instrumentatia necesara pentru test. Care l-am putea face chiar pe gratis de altfel.

ok daca tu zici ca acolo sunt ceva sanse de a face teste, eu voi incerca sa fac aceste teste,

e clar caci fiecare persoana e libera sa creada sau nu, am mai zis e doar o discutie virtuala, si eu am pus un anunt ;)

Sus

MesajScris: Mie, 11 Aug 2010 11:52 am 
Mariane, nu mai pune caci, caci se nu se zice caci... sa citez alta persoana :pirate:

chiar daca incerci sa faci umorisitca, nu iese, deci nu mai incerca tu sa critici, esti perfect Mariane 100%? mai mult ca 1000% ca nu, doar si tu faci greseli de exprimare cu garla precum si eu le fac...stii tu ca am lapsuri? ce tot incerci sa zici acolo? nu iti convine ceva, dai click la pagina urmatoare, simplu, prea multa critica din partea criticilor strica la sanatate, iti ofer detox pads :p ;)ca tot sunt inteligenti si oameni de stiinta pe acest forum, ma si mir de unde au aparut, si tu Mariane daca bagi o fraza copiata de pe google, ca in general asta faci, si asta facem cu totii, crezi ca dai mai bine la cititor? daca ai fraze care sa justifice contrariul tot scrise de altii si deloc experienta in ceea ce afirmi, nu cred ca are vreun sens, ;) tot efect placebo se numeste

deci si eu imi exprim parerea contrarie a ceea tu afirmi, simplu... ;) fiindca...

Sus

MesajScris: Mie, 11 Aug 2010 12:36 pm 
Citat:
What Science Says
Detox foot patches are not approved by the U.S. Food and Drug Administration and therefore, cannot make claims to treat or cure your medical condition. Barrett points out that marketers of detox foot patches have no clinical studies to prove that their products work. This leaves it up to the media to expose detox food pads; an April 2008 segment of ABC's 20/20 looked into two detox foot pad brands, Kinoki and Avon. The foot patches did indeed turn dark after use, but dropping water on the pad had the same effect.

plasturii eu ii folosesc d-le Shorrick, m-au ajutat si apropo nu cred in efectul placebo, pt ca nu il experimentez, eu mai stiu cu ce plasturi de imitatie au facut ei testele?, si nu are rost sa mai caut afirmatii pro pt acesti plasturi, romanul e mai greu de cap la medicina alternativa, probabil si tu Shorrick ai fost si esti obisnuit sa iei un pumn de medicamente cand te simti, rau, sa apelezi la doctor, nu stiu exact dar in general asta fac romanii, si nu numai ;) , deci daca nu sunt aprobate de U.S. Food and Drug Administration t-i se pare ca, nu sunt credibile, daca doctorul iti zice: ia medicamentul ala sau alte capsule, ca face bine la stomac, gat inflamatii etc. tu il crezi, deja efectul placebo sa produs, apoi chiar daca nu face mare lucru ca si efect, vei zice sau vor zice altii: da!. boala sau problema mea e prea puternica pt medicament, deci nu mai zii de efectul placebo... si la produse naturiste se intampla la fel deci nu stiu care din ele minte, oare companiile farmaceutice nu sunt o escrocherie? n-i sa introdus in gene ideea ca, numai medicamentele ajuta, te scapa de ce anume? poate te scapa de viata...

tot ceea ce ii se pare Romanului too good to be true... e fals pt el,

Citat:
Furthermore, a laboratory analysis of foot patches used by volunteers revealed that no heavy metals, poisons or solvents were secreted into the used pads. The sole benefit of detox foot patches appears to be the placebo effect experienced by consumers who believe they work

tot ceea ce incerci sa scrii ca parere contrarie este ca, experienta mea personala si testele din Japonia facute si de doctori si cu aparatura medicala, sunt minciuni, si numai ceea ce tu copii de pe google are relevanta? ai rasfoit macar site-ul pe care l-am pus la anunt?

sursa de unde a-ti copy , paste-uit aceasta informatie?, daca se poate :hoo: , stiu si eu de acele teste in care ei au ''dovedit'' ca nu elimina nimic, Google-lul e mareee...

efectul placebo nu se aplica si celor care merg la biserica si satura mana lu sf Paraschiva?, sau lu mortul cu tare? sau pupa o icoana, bea ''apa vindecatoare'', se zice ca vindeca de boli, ajuta la casnicii etc, am vazut si din astea, si de aia se tot vindeca....

deci nu stiu daca tu ai avea mai multa credibilitate...

Sus

MesajScris: Mie, 11 Aug 2010 2:31 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Pavel scrie:
Mariane, nu mai pune caci, caci se nu se zice caci... sa citez alta persoana

Asta era si ideea, poate iti dai si tu seama si te opresti sa ne caci-uiesti atat. Eu am o scuza, sunt inginer si decat sa scriu mai bine desenez, a ta care e???
Pavel scrie:
dai click la pagina urmatoare

Pai pana acum cam toti care ti-au raspuns in dezacord cu parerile tale i-ai sfatuit sa faca asta asa ca presupun ca in curand vei vorbi singur.
Pavel scrie:
ma si mir de unde au aparut, si tu Mariane daca bagi o fraza copiata de pe google, ca in general asta faci

Asta nu stiu de unde ai scos-o pentru ca eu pana acum nu am dat nici un citat de niciunde, dar ce sa ii faci, atata mananci - atata poti, sau ti se trage de la detoxpads?

Oricum tu continua, nu te lasa, poate reusesti sa vinzi vreo doi plasturi si vreo tava cu seminte incoltite pana la urma, dar ai grija ca incepi tare mult sa semeni cu aia care vin la usa sa te converteasca sau sa iti vanda Amway, si crede-ma ca pe aici nu prea au succes.
Multe "succesuri" si iti urmez sfatul deci dau pagina, ma cheama viata sociala :D

Sus

MesajScris: Mie, 11 Aug 2010 2:35 pm 
Citat:
Domnul Pavel, desi nu va exprimati chiar ca un domn, ati terminat pumnul de cuvinte civilizate si ati trecut la jigniri, desi eu nu v-am ofensat. Mi-am exprimat parerea contrarie in tonul discutiei la care participa si altii cu pareri contrari. Textele dumneavoastra si agresivitatea imi aduc aminte de altcineva de pe forum.Dom’ Pavel, va aruncati in speculatii asupra vietii si a personalitatii mele; aveti cumva si un glob de cristal? Daca da, schimbati bateriile si directia antenelor, ca sunteti pe frecventa gresita.
In ciuda tuturor faptelor si a limbajului, eu, om adult, va iert, dar si va ignor deoarece eu ignor ignorantii.

da multumesc LeDix pt faptul de a fii iertat, si eu te iert ;)

am scris si in postare, nu este scris cu ura, agresivitate, dorinta de revenge, daca t-i se pare asa este parerea ta personala si daca m-am referit la persoana ta este pt ca asa se reduce din atitudinea ta, dar voi cita cateva din afirmatiile tale contra anuntului meu si implicit contra persoanei mele, oare aceste afirmatii nu sunt ofense? nu sunt speculatii? si oare nu sunt afirmatii care pot prin natura lor sa ma faca ''eschroc''? trebuie neaparat sa afirma-m anumite cuvinte pt a deduce acest fapt?

1 :
Citat:
Eu cred ca vinzi gogosi, nu plasturi care fac minuni. Elimina toxinele, acidul di corp, cosurile, alergiile, metalele grele, gadurile negre, pesticidele, tantarii, mustele si mai ce?

deja a-ti inceput prin a ma categoriza in lista celor ce nu spun adevarul...

2:
Citat:
Mai sunt si altii, nu numai Pavel. "Die moderne Hausfrau" vinde inel de slabit! =)) http://www.moderne-hausfrau.ch/Gesundhe ... 833.0.html

deci faci referire directa la faptul caci eu as insela persoane cu asa zisele plasturi minune(nume botezat dupa convingerile personale fara nici o dovada concreta)

mercii pentru intelegere, nu toate convingerile personale pot fii exprimate direct catre un alt forumist, doar asa de a convinge alte persoane ca eu nu sunt credibil... tot o speculatie este...

e normal forumul e deschis la orice discutie dar oare o discutie normala fara afirmatii negative nu se poate?

Citat:
in plus, mergeti prea departe si acuzati administratorii de partialitate

nu am acuzat, am afirmat doar ca am fost tout suite moderat, din cauza discutiei pe care ai avut-o cu o alta persoana pe pagina anunutului meu(nu avea nici o legatura cu anuntul meu ;) ) si daca m-am inselat cer scuze publice la Admin ^:)^ mea culpa

Sus

MesajScris: Mie, 11 Aug 2010 2:44 pm 
Neconectat
Admin

Subiect inchis.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC [ DST ]