Forumul românilor din Elveţia

Acum este Sâm, 21 Oct 2017 8:36 pm

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: OFERTA DE MUNCA SERIOASA PT ELVETIA CA AUPAIR /BABYSITTER
MesajScris: Sâm, 21 Feb 2009 2:10 am 
puteti contacta firmele de aupair www.greataupair.com sau www.aupair-options.com, doua companii serioase si cu oferte bine platite pt Elvetia.Puteti opta si pt alte tari.Va inregistrati in pagina lor,va faceti un profil propriu si aveti si adresa de email sau numar de telefon pt ai contacta.BAFTA!!!!!!!!!!

Sus

Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: OFERTA DE MUNCA SERIOASA PT ELVETIA CA AUPAIR /BABYSITTER
MesajScris: Dum, 24 Mai 2009 8:13 pm 
Neconectat
nou venit

Buna seara! Oferta de munca serioasa...!!!??? Nu stiu altora cum le-a mers dar mie mi-a cam lasat un gust amar.
Va povestesc cum mi-a fost cu aceste 2 site-uri: 1 mi-am facut cont; 2 ca sa poti intra in contact cu cei care cauta o babysitter trebuie sa platesti 30 euro sau nu mai stiu exact cat pe luna - eu nu am platit nimic, la ceva timp primesc mail din Anglia si SUA (desi eu am scris in germana si am specificat ca as dori sa lucrez in Elvetia!).Cel din Anglia oferea vreo 5 mii si ,de euro (am facut eu schimbul valutar!) plus cateva sutici pe saptamana bonus...in fine... stiu ca aici o babysitter primeste intre 10-20 chf pe ora. :!: sau 700 chf pe luna(aupair).
Liliput.ch spre exemplu e gratis!
O seara buna si sa auzim numai de bine!

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: OFERTA DE MUNCA SERIOASA PT ELVETIA CA AUPAIR /BABYSITTER
MesajScris: Lun, 25 Mai 2009 9:20 am 
Neconectat
nou venit

buna florentina...sa stii k si eu mi-am facut profil pe acele saituri ai am patit la fel...am primit oferte din anglia si america care ofereau salarii foarte bune dar sa stii k sunt tzepe :( ...nu stiu dak ai citit pe sait dar iti si spune k trebuie sa ai grija cu asa ceva pt k sunt multi care fac asta si incerca sa scoata doar niste bani de la tine....adica iti cere sa platesti tu drumul si dupaia dispar...eu asa am patit cu o familie din anglia....de fapt nu am ajuns sa platesc nimic pt k am gasit dupa aceea unde iti spune sa nu cumva sa dai ceva bani la vreo familie care iti cere...si eu tot asa caut doar aici in elvetia si sa stii k am primit oferte si de aici dar din pacate erau prea departe de mine si le-am refuzat...succes in continuare... :hoo:

[~_~]Smile...Life`s Good...Impossible is nothing![~_~]

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 25 Mai 2009 7:52 pm 
Neconectat
nou venit

Buna Andreea, m-am gandit eu ca e ceva necurat la mijloc...! Eu ,spre exemplu, am gasit ceva mai convenabil pe treffpunkt.arbeit.ch-e un seit serios, si Liliput.ch la fel. Eu, la fel ca si tine, ce am gasit ori era prea departe ori plateau prea putin.
Multa bafta in continuare!
O seara buna!

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]