Switch to full style
Discuţii pe (aproape) orice altă temă
Răspunde

Cu ce trimit un paket mare din Züri in Bucureshti?

Dum, 19 Mar 2006 7:58 pm

De fapt nu prea e paket, e ditai gentoiu de 10 kile :D shi daca-mi putetzi da shi neshte tarife, va tzuc! 8)

Lun, 20 Mar 2006 8:36 pm

Kiar nu shtie nimeni?

Mar, 21 Mar 2006 1:40 am

am inteles ca poti trimite cu companiile astea de autocare care ajung la buc.
double tt, sau eurolines, etc..
suna-i si vezi!
si eu vreau sa trimit tot asa :wink:
si din cate am auzit variaza intre 1.50 fr-2.50 fr pe kg. nu stiu nici eu sigur, trebuie sa sun sa vad clar cum sta treaba
te-am pupat si succes la trimis ! :D

Mar, 21 Mar 2006 1:58 am

eu auzisem ca o metoda foarte convenabila ar fi cu trenul, dar n-am idee ce si cum. banuiesc insa ca la dimensiuni mai mari.

Mar, 21 Mar 2006 12:36 pm

Daca trimiti cu DobleT pachetul ajunge noaptea pe la 12-1, eventual sa vorbesti cu soferii sa lase pachetul la agentie pina a doua zi cind va fi ridicat.
Sau poti trimite cu posta normala B post insa ajunge la un singur oficiu postal(nu la posta din cartier) si face relativ mult pe drum.

Mar, 21 Mar 2006 1:06 pm

Va multzumesc frumos.
Anita, shtiu shi io de agentziile astea, ce nu shtiu sint pretzurile practicate/kg shi orarul lor, ca sa shtiu cin duc paketul.
Ina, cu autocarul vreau sa-l trimt, pentru ca-i cel mai ieftin shi rapid, la pretz decent, ca daca trimit cu poshta paket de 10 kile, ma ushureaza de nishte zeci de franci, cit nu costa tot contzinutu gentzii :D Shtiu de faza cu agentzia, asha o sa shi fac, pentru ca nu se poate duce mama la 1-doo noaptea sa-l ridice, dar nu-i nici o problama cu asta.
Mai ashtept "experientze proprii" :D

Sâm, 25 Mar 2006 2:12 am

La DoubleT era 2.50 CHF pe kilogram, parca e si un minim de 10 CHF dar pentru tine se pare ca nu e cazul.

Dum, 26 Mar 2006 10:44 pm

Andreea eu am trimis mereu cu DubleTT.Am platit 2,50 fr pe kg si mi-i s-a parut convenabil.Ei pleaca duminica de langa banhoff Zurich cred ca pe la 13 -14 nu mai stiu sigur caci in ultimul timp nu am trimis.Iti dau nr lor si poti suna sa intrebi.0796180101.Sper sa reusesti!

Vin, 31 Mar 2006 10:33 pm

in curand eu o sa fac cam 2 curse lunar cu auto propriu in tara si as putea sa trec sa las ceva pachete nu prea multe ca am un audi a3 :lol:

Vin, 31 Mar 2006 10:51 pm

Dan, merci frumos de oferta :D pina atunci, am sa trimit cu DoubleT- primele 10 kile is 20 fr, ce depasheshte, 2.50 fr kg- kiar duminica asta la 11 juma o sa fiu la autocar, cine-i prin zona, sa vina la o cafea :D
Răspunde