Forumul românilor din Elveţia

Acum este Dum, 22 Sep 2019 4:40 am

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 247 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Mănânc, deci exist!
MesajScris: Mar, 17 Aug 2010 3:27 pm 
Connex scrie:
Luminita, daca te face sa te simti mai bine, marea majoritate a asiaticilor sunt alergici la lapte, de aceea consuma lapte de soia. Daca faci si o guta in viata asta inseamna ca te tragi dintr-o familie nobila ca doar ei consumau cel mai mult vanat :))

Merci, Connex! :) MI-a mai venit inima la loc!

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 17 Aug 2010 3:51 pm 
Neconectat
Admin

Pavel scrie:
probabil unele persoane stiu cum se tine carnea mai mult timp in magazine, ca e ambalat sau nu... si pt a da aceea culoare rosie.

dar o mai zic si eu celor ce nu cunosc procedeul :

o bucata de carne, dupa numai câteva zile de la sacrificarea animalului respectiv, capata o culoare gri-verzuie maslinie, iar pentru a împiedica aceasta degradare, industria carnii foloseste curent diferite substante care afecteaza în timp sanatatea omului, precum: nitrati si alti conservanti pentru a o face în mod artificial (dar nesanatos) sa apara rosie..

cei care papa carne de orice fel, chiar credeti ca mereu aveti carnea transata in aceeasi zii de la abator, proaspata? eu va asigur ca nuuu... , iar mai apoi cand nu mai sunt procedeuri pt a o conserva ei va ofera la juma de pret, ;) , sunt sigur ca daca multi din cei ce sunt gurmanzi in a consuma carne si care afirma tare si raspicat ca, numai carnea ofera aportul de proteine necesare omului, ca ii da forta, etc, ar vedea cum este preparata carnea lor, sigur nu ar mai da la raionul de carne :p

si sunt fapte reale, nu superstitii sau convertiri [-x , si ca, ma vedeti pe mine ca dau argumente contra, e pt faptul ca nu tot ceea ce am fost invatati sa credem . se adevereste a fii si adevarat...

si inca ceva ;) , eu nu fortez pe nimeni sa nu manance carne, ci doar ofer niste informatii pe care sunt sigur ca multe persoane de pe forum nu au nici cea mai mica idee, in afara de cei ce mai sunt documentati

Aici e vorba intre a manca sau a nu manca sanatos. Poti sa fii vegetarian si sa papi supe cu vegeta si cartofi prajiti intr-o veselie. Ce sa spun ? "Foarte sanatos".
La fel si un omnivor (ce aiurea suna brr) poate alege intre a manca mai sanatos ori mai ..:ymdevil: .

Pe de alta parte: crezi ca legumele sunt culese in aceeasi zi? Cum iti explici aspectul artificial si fara pic de gust? Sau ca raman saptamani intregi viu colorate? Tu care ai mereu explicatii sigur stii si asta. :) Dar nu de gen copy/paste de pe cateva site-uri ciudate in care scriu niste oameni mai mult sau mai putin cunoscuti/acreditati. :-ss
Despre produsele BIO s-a scris mai sus.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 17 Aug 2010 4:20 pm 
Neconectat
activ şi comunicativ

Adell scrie:

Pe de alta parte: crezi ca legumele sunt culese in aceeasi zi? Cum iti explici aspectul artificial si fara pic de gust? Sau ca raman saptamani intregi viu colorate?

Pah. Pavel e la gradul de iradiere la care emite metale grele prin talpi si digera celuloza în mod aerob (si probabil ca vazut pe întuneric e si fosforescent...), iar notiunea de "Jumatate de viata" e pentru el mai mult decât numele unui joc video. Nu cred ca-i mai pasa lui de câteva chimicale si aerosoli pe vegetale acolo...

E greu cu bolile astea.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 17 Aug 2010 4:38 pm 
Neconectat
Admin

Pavel scrie:
Citat:
Plus conform geneticii si statisticii toti suntem rude cu unu' care a trait prin anul 1000 in Europa de vest.

Soterro, cum adica in anul 1000? deci de 1000 de ani ne-am inmultit cateva sute de milioane in Europa si ala ''unu'' ne-a creat pe toti? si ''aia''cu care el sa cuplat unde e? ca nu tine teoria :p

si in schimb exista si diferite grupe de sange... in Europa, deci?

intrebarea vine: ala(inseminatorul) a fost asa singur cuc?, sau a gasit una, sau mai multe, si apoi fiecare sa inmultit cu sora, fratele, mama, tata, se mai practica asta in trecut , si asa au dat nastere la toata Europa?

Stai sa-ti mai spun o data, poate nu s-a vazut prea bine:
TOTI SUNTEM RUDE CU UNU' CARE A TRAIT PRIN ANUL 1000
Mai bine asa?

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 17 Aug 2010 9:15 pm 
Citat:
Chiar daca sunt inclinat sa accept ca stilul tau de a manca este mai ''curat'' pina la urma tot murim si singura diferenta este ca tu o sa fii un mort mai ''sanatos''

da Connex aici ai dreptate, toti murim...

dar eu nici macar nu ma gandesc la asta, eu chiar vreau sa depasesc unele limite umane in a traii :pirate: , acuma ma laud stiu #-o , dar asta nu inseamna ca nu pot, sau ca nu trebuie sa dam atentie la ce consumam, sau ce facem in viata ;) , mai bine 200 de ani perfect sanatos :p si sa mor lovit de un fulger etc, decat 80 de ani si aceia cu chin cu vai chiar daca aş duce o viata moderata, sau sa fiu tinut de niste aparate in viata, "omul este o masinarie vie" ceva mult mai complex decat orice alta fiinta, daca stim sa profitam din plin in sensul bun putem depasii orice bariera de varsta, si noi oamenii ne-am obisnuit cu ideea: da de ce sa traiesc eu mai mult, lasa ca e bine asa...

eu nuuu..., je ne suis pas comme ca...

poate la exemplul dat de mine cu anii, unii vor comenta si vor ca nu are logica, lasa ca stiu eu ce vb ;)

eu m-am dezobişnuit să mă obisnuiesc cu obisnuinţele, obişnuite... deci profit de viata la maxim dar intr-un mod greu de inteles si acceptat de alţii :)(e vorba de alimentatie)

Ultima oară modificat de Pavel pe Mie, 18 Aug 2010 1:30 am, modificat de 2 ori în total.

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 17 Aug 2010 9:18 pm 
Citat:
Stai sa-ti mai spun o data, poate nu s-a vazut prea bine:
TOTI SUNTEM RUDE CU UNU' CARE A TRAIT PRIN ANUL 1000
Mai bine asa?

da da da, am inteles ^:)^ , eu greşitus ideea

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 17 Aug 2010 9:25 pm 
Neconectat
membru de bază

Pavel scrie:
eu m-am dezobişnuit să mă obisnuiesc cu obisnuinţele, obişnuite... deci profit de viata la maxim dar intr-un mod greu de inteles si acceptat de alţii

Pavel...obisnuieste-te mai bine cu realitatea !!! Revino pe pamant :)

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 17 Aug 2010 9:42 pm 
Citat:
Pe de alta parte: crezi ca legumele sunt culese in aceeasi zi? Cum iti explici aspectul artificial si fara pic de gust? Sau ca raman saptamani intregi viu colorate? Tu care ai mereu explicatii sigur stii si asta. :)

Adell,

cand e sezonul de fructe, legume, mananc exclusiv fructele legumele de sezon, sigur ca in alta perioada legumele fructele sunt aduse din tarile calde, sau din cea mai mare sera din Europa, Spania, unde si produsele bio imi dau de banuit... asta e diferenta intre mine si vegetarieni sau vegan , eu nu mananc asa ceva pe timpul iernii, eu mananc seminte incoltite Bio, luate de la producator Bio, iar eu stiu cel mai bine gustul si calitatea acestora, le si testez inainte, si de nu sunt multumit de calitatea si de randamentul oferit in germinare le duc inapoi acelui distribuitor si ii explic problema,

si daca se repeta faza, caut alt distribuitor de seminte organice, Kokopelli e unul dintre cei mai buni in ceea ce priveste calitatea semintelor,

deci eu nu ma pot plange de aceste probleme, e sigur ca sunt vegetarieni care mananca cum ai zis, dar asta tine de educatia fiecaruia ;) fiecare e liber sa decida, ori te imbolnavesti ca ai mancat carne ori faci anumite boli cand mananci ceva produs in sera, dar te asigur ca unele legumele Bio sunt inca ff bune,

si am observat cu parere de rau in Elvetia nici vara nu exista o calitate f buna pt legume fructe, Romania bate de departe Elvetia la acest capitol, daca cineva gusta un fruct, o leguma din gradina unui taran din Romania si un fruct, leguma de aici, va simtii diferenta...

Ultima oară modificat de Pavel pe Mar, 17 Aug 2010 10:05 pm, modificat de 2 ori în total.

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 17 Aug 2010 9:47 pm 
Citat:
Pavel...obisnuieste-te mai bine cu realitatea !!! Revino pe pamant :)

Giorgia, nu te ingrijora tu de asta, eu sunt pe Pamant, si vad realitatea din jurul meu, inca mai bine ca altii, dar nu cred ca tu ai fii in masura sa imi dai sfaturi ;) , o zic prieteneste, credema ce zic ;) nu ca nu m-ar interesa ce au patit acele persoane, eu sunt aici , ei acolo, si apropo si ceea ce ai scris tu si raspunsul meu sunt OFF TOPIC , dar si eu am grijile mele, si chiar te rog frumos Giorgia nu mai incerca sa faci pe mamica, sau bunicuţa ca nu ţine la mine, nu are nici un rost sa dau explicatii in acest sens ;)

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 17 Aug 2010 10:51 pm 
deci bottom line:

mancati ce doriti, cat doriti... si cum doriti ;)

e viata voastra nu a mea :p

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 18 Aug 2010 7:09 am 
Neconectat
membru de bază

Pavel scrie:
Giorgia, nu te ingrijora tu de asta, eu sunt pe Pamant, si vad realitatea din jurul meu, inca mai bine ca altii, dar nu cred ca tu ai fii in masura sa imi dai sfaturi , o zic prieteneste, credema ce zic nu ca nu m-ar interesa ce au patit acele persoane, eu sunt aici , ei acolo, si apropo si ceea ce ai scris tu si raspunsul meu sunt OFF TOPIC , dar si eu am grijile mele, si chiar te rog frumos Giorgia nu mai incerca sa faci pe mamica, sau bunicuţa ca nu ţine la mine, nu are nici un rost sa dau explicatii in acest sens

Daca ai vedea realitatea nu mi-ai trimite mesaje private de genu : "daca nu....atunci.. !!" si mai si scrii " nu cer nimic dar ..." !!
Sper ca vezi ca inca nu vin cu detalii, insa, ca idee, genul asta de a comunica, de a atinge "nervul sensibil" al unui om, doar doar, FACE , o pot trece in categoria, amolestare !!

E ca si cum unul sta sa sara de pe pod si striga: daca vrei sa nu sar, cumpara ce am de vandut !! Metoda asta o cunosc prea bine din Romania ! Deci, procedeaza cum doresti tu in alimentatie, dar nu mai insista doar doar pana la urma va veni cineva si va dori sa cumpere !!

PT ca tu de fapt asta vrei !! Si mai departe nu mai comentez !!

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 18 Aug 2010 7:14 am 
Neconectat
Admin

Pavel scrie:

si am observat cu parere de rau in Elvetia nici vara nu exista o calitate f buna pt legume fructe, Romania bate de departe Elvetia la acest capitol, daca cineva gusta un fruct, o leguma din gradina unui taran din Romania si un fruct, leguma de aici, va simtii diferenta...

Pavel, crezi ca gustul da calitatea? Gustul cu care suntem obisnuiti (din Romania sa zicem) este etalonul dupa care putem decide ce e calitativ sau ce nu?

Si poate nu stiai dar si taranii romani utilizeaza ingrasaminte chimice si de multe ori "dupa ureche".... or fi mai gustoase legumele dar nu neaparat mai calitative.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 18 Aug 2010 7:22 am 
Neconectat
Admin

GIN scrie:
Daca ai vedea realitatea nu mi-ai trimite mesaje private de genu : "daca nu....atunci.. !!" si mai si scrii " nu cer nimic dar ..." !!
Sper ca vezi ca inca nu vin cu detalii, insa, ca idee, genul asta de a comunica, de a

Inainte de a veni (cu alte) detalii: Poate ca nu toata lumea este de acord sa pui pe un forum public ce s-a discutat /facut in privat. (am mai spus asta pe forum)
Multumesc de intelegere.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 18 Aug 2010 7:51 am 
Neconectat
activ şi comunicativ

Alea romanesti sunt date cu praf de turmalina de-aia sunt asa de bune.

Adell scrie:
Pavel scrie:

Pavel, crezi ca gustul da calitatea? Gustul cu care suntem obisnuiti (din Romania sa zicem) este etalonul dupa care putem decide ce e calitativ sau ce nu?

Si poate nu stiai dar si taranii romani utilizeaza ingrasaminte chimice si de multe ori "dupa ureche".... or fi mai gustoase legumele dar nu neaparat mai calitative.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 18 Aug 2010 8:10 am 
Neconectat
Admin

Shorrick scrie:
Alea romanesti sunt date cu praf de turmalina de-aia sunt asa de bune.

=))

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 18 Aug 2010 8:53 am 
Neconectat
tânără speranţă

Doar ca idee, cateva din "cugetarile marete" si mereu in contradictie cu ele insasi sau cu restul de 99% din populatie:
Pavel scrie:
deci bottom line:

...din data de 16 februarie doresc sa ajut persoanele ce au nevoie de ajutor in casa, in bucatarie sau babby-sitting , imi ofer timpul meu liber pt a ajuta alte persoane, in schimbul ajutorului meu las la aprecierea fiecarei persoane cum vor ajuta, poate noi contacte pt ceea ce imi propun sa fac in viitor, salata de vinete cu ardei Kapia rosii si branza de oaie , e pe bune, si fructe acuma dupa-posibilitati, aaaa... si seminte de diferite tipuri din romania pt germinatie, bineinteles daca se poate zic din romania pt caci sunt mult mai bune ca si calitate decat cele din alte tari si chiar de aici din Elvetia experienta proprie ...

.... eu fac si seminte germinate, si doresc sa le vand la un pret accesibil si mai ieftin decat in magazine ...

.... pe langa asta mai vand si un storcator de fructe numit Samson juicer, nu exista pe piata in Elvetia acest storcator, este importat de o singura persoana pe care o cunosc personal nu ma laud ci doar informez pe cei interesati ...

.... vand plasturi de detoxifiere ce se lipesc pe talpa piciorului, stiu caci poate unii dintre voi a-ti auzit de asa ceva si sunteti satui pana peste cap de a reauzii, insa acuma depinde si de unde a-ti auzit si ce fel de plasturi a-ti cumparat sau testat , sunt mii de imitatii ieftine in care ingredientele de multe ori sunt ori fara nici o valoare, nu ajuta deloc la detoxifierea organismului ori va fac numai rau, ...

daca afirmatiile mele sunt eronate, te rog sa le corectezi, sincer, si daca noi credem caci numai Wikipedia sau alte surse sunt credibile, nu voi mai adauga nici un comment,

sursa Wikipedia, ca sa dormi tu linisit Domnul Shorrick

t-i se pare tie?, sunt sigur caci in viata de zii cu zii nu te comporti asa, netul iti ofera sansa sa scrii ceea ce doresti si sa ''confuse and obfuscate trolling readers''.

doar de dragul de a te afirma

inseamna ca esti nutritionst sau ai teste concrete, sau doar iti place sa : ''to confuse and obfuscate trolling readers''. c-am asta incerci tu pe acest forum si daca nu iti place ce se scrie, poti foarte usor sa intorci virtual pe cealalta pagina, so easy... just click

sau poate nu ai auzit de asa ceva?
nici nu ma cunosti si gata dai cu afirmatii, doar asa ca nu ai ce zice la subiect, deci nu incepe cu afirmatii dubioase ca nu tine Kit3surf3r

asa cum ai crede sau ca altii isi dau cu parerea asa din burta
deci LeDix nu trebuie sa te stresezi asa repede , la carnivori se observa o impulsivitate ridicata

am si eu viata sociala keine probleme

sunt burlac, detest traditiile, am o viata destul de dinamica, sunt un vultur singuratic si crudivor nu am familie, si nici nu imi doresc

prin ceea ce am scris nu a fost chiar deloc sa jignesc sau sa iti scriu ceva contra , credema, ai inteles gresit fraza cu 40 de ani a fost pt altcineva, nu trebuie sa crezi ca e pt tine , te asigur

deci tu Kit3surf3r vrei sa sustii numai un lucru, nimic mai mult

hmmm dar aduci niste afirmatii fff comice, t-i se trage de la alergat prea mult sau de la prea multe fripturi presupun

dar lasa ca tu esti mai bine informat si te las sa crezi ce doresti despre aceste lucruri, ti-am mai zis te-a convertit cineva intr-o maniera atat de dura la vegetarianism incat acuma cauti orice mijloc sa afirmi ca este periculoasa, etc...

nu stii nimic despre mine si deja ai o idee fixata si distorsionata ,bravooo se vede ca stii ceea ce nu stii

Shorrick, ce ai scris aici e OFF TOPIC, deci nu te mai baga asa aiurea in seama, mai bine ai deschide o cutie cu pateu de ficat, ca aia te scapa de toate problemele

stii bine ca e off topic ceea ce postezi sau inca nu ai aflat

daca t-i se pare aiurea, nu inteleg de ce postezi fara non-sens?

ca te-ai plictisit e problema ta, deschide alt subiect...

cui te adresezi Shorrick asa vertiginos?

sunt sigur ca omul a fost ierbivor, vegetarian cum vreti sa o luati

si nu trebuie sa negam acest fapt...

vor exista mereu asa zisii oameni de stiinta, antropologi etc care ne vor zice mereu aceleasi lucruri,

cine poate nega acest fapt? oamenii de stiinta? au fost ei acolo de fata sa observe preistoricii?

sunt sigur ca in acele inregistrari istorice erau mult mai multe dovezi care sa afirme acest lucru despre oameni

Cosmine, nu sunt chiar enciclopedii, Dr. Kouchakoff din Elvetia a dovedit clar caci la persoanele care mananca mancare gatita preparata numarul globulelor albe cresteste semnificativ

deci cum eu nu te pot contrazice in asta nici tu nu poti sa ma contrazici

lasa ca stiu eu ce vb

ci doar ofer niste informatii pe care sunt sigur ca multe persoane de pe forum nu au nici cea mai mica idee, in afara de cei ce mai sunt documentati

eu chiar vreau sa depasesc unele limite umane in a traii , acuma ma laud stiu

daca cineva doreste sa ma contrazica caci alimentatia cruda nu ajuta si nu poate recupera si regenera corpul uman se inseala si nu poate cineva sa aduca afirmatii contra

iar eu stiu cel mai bine

Giorgia, nu te ingrijora tu de asta, eu sunt pe Pamant, si vad realitatea din jurul meu, inca mai bine ca altii, dar nu cred ca tu ai fii in masura sa imi dai sfaturi

hai ca asta e buna rau de tot, la 24 de ani nu cred ca am imbatranit , trebuie sa te uiti mai bine , plus de asta eu de 5 ani de zile sunt crudivor, daca tu vei ajunge macar pt o luna sa mananci cum mananc eu mai discutam, pana atunci nu stiu daca esti in masura sa faci misto, si ar trebuii sa citesti mai bine postarile

ce ar fii daca si eu de fiecare data as venii cu afirmatii contra, sa fiu mereu arogant, sa critic si mereu sa zic ca cealalta persoana nu are dreptate

si sa continuu, arogantii sunt peste tot, ma refer in general, si cel mai inteligent tace, deci voi tacea, caci ( Crina cum a zis Abra, se traduce fiindca) nu are rost vb cand nu ai cu cine, la fel fac si cei care zic ca nu cred in ceea ce scriu altii, oare voi cei care credeti ca totul e aiurea, nimic nu e adevarat voi ce repere aveti in viata? sau e doar un forum unde se face misto si c-am atat...

Cu asta va pierdeti voi timpul?! Cine vrea sa priceapa ideea bine, cine nu "spor la lamurit trolly si extremisti" cu larga experienta de viata :ymsick: si atotstiutori.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 18 Aug 2010 9:42 am 
Neconectat
activ şi comunicativ

Marian Badut scrie:
Doar ca idee, cateva din "cugetarile marete" si mereu in contradictie cu ele insasi sau cu restul de 99% din populatie:
Pavel scrie:
deci bottom line:

:ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

Rezumatul asta merita sa fie facut "sticky".

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 18 Aug 2010 9:52 am 
Neconectat
Admin

Shorrick scrie:
Marian Badut scrie:
Pavel scrie:
deci bottom line:

Rezumatul asta merita sa fie facut "sticky".

La "Bancuri, poante, etc"? sau la "Chestii amuzante si dragute" ? ca nu ma hotarasc.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 18 Aug 2010 10:42 am 
Neconectat
activ şi comunicativ

Adell scrie:
La "Bancuri, poante, etc"? sau la "Chestii amuzante si dragute" ? ca nu ma hotarasc.

La "Umanitar".

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 18 Aug 2010 12:46 pm 
Neconectat
Admin

Adell scrie:
Si poate nu stiai dar si taranii romani utilizeaza ingrasaminte chimice si de multe ori "dupa ureche"....

Asta-i din seria "educatia din Romania n-o bate nimeni", "tot romanul s-a nascut poet", "primitor ca romanul nu se egzista", "vesnicia s-a nascut la sat".

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 18 Aug 2010 12:53 pm 
Neconectat
membru de bază

Soterro scrie:
Adell scrie:
Si poate nu stiai dar si taranii romani utilizeaza ingrasaminte chimice si de multe ori "dupa ureche"....

Asta-i din seria "educatia din Romania n-o bate nimeni", "tot romanul s-a nascut poet", "primitor ca romanul nu se egzista", "vesnicia s-a nascut la sat".

Nu era cumva din seria: romanul stropeste glia, pomul, ograda cu orice...crezand ca stie cu ce ?! ( dupa ureche ! ) :-\

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 18 Aug 2010 1:00 pm 
Citat:
Cu asta va pierdeti voi timpul?! Cine vrea sa priceapa ideea bine, cine nu "spor la lamurit trolly si extremisti" cu larga experienta de viata :ymsick: si atotstiutori.

Mariane!! cine iti da dreptul sa adaugi asa rezumate marete in opinia ta? se vede ca mistocar ai fost, mistocar esti si asa vei murii ;) si presupun ca ti-a luat ceva timp sa pui toate la un loc, ce realizare de arhitect, bravooo L-) , ce fericit si mandru te simti, :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

sa presupunem daca vindeam carne de porc, soric, carne de vita, etc, litrii buni de tuica, pun pariu ca erai primul la cumparat... deci nu incerca sa vb asa aiurea si sa afirmi despre mine lucruri care exista in mintea ta, si ideea virtuala pe care tu ai creat-o, cred ca, desii esti arhitect nu ai mai multa gandire decat 2p2 ;), vezi doar patrat, limitare de profesie

ce mandru poti sa te simti presupun dupa cele adugate, dormi mai bine la noapte?, sau te face sa treci peste stresul zilei mai bine? si sa nu uitam ca unele chestii adaugate sunt OFF TOPIC, si vad ca din nou adminii trec cu vederea, dar am inteles ideea site-ului...

Ultima oară modificat de Pavel pe Mie, 18 Aug 2010 1:31 pm, modificat de 2 ori în total.

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 18 Aug 2010 1:02 pm 
Citat:

mai bine nu ai trece nici unde ;) .... te-ai crede mai Admin decat esti sau?

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 18 Aug 2010 1:09 pm 
Giorgia,

chiar te rog frumos sa nu mai scrii nimic la adresa mea

nu iti place , nu iti convine, stai tu linistita, ca nu incerc sa fac nimic, sa oblig cu forta, sau asa cum crezi tu, si MP nu se scrie la subiectul acesta, ai ceva sa imi zici personal , o zici personal....pe un MP , e simplu

chiar nu ii mai inteleg pe romani...

Ultima oară modificat de Pavel pe Mie, 18 Aug 2010 1:13 pm, modificat 1 dată în total.

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 18 Aug 2010 1:10 pm 
Neconectat
Admin

Soterro scrie:
Adell scrie:

Si sa nu uitam ca cele mai frumoase femei sunt ...unde? :mrgreen: In Romania desigur. o-+

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 247 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următorul

Ora este UTC [ DST ]