Forumul românilor din Elveţia

Acum este Mie, 18 Oct 2017 5:35 pm

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 72 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Sponsorizare Marathon des Sables Version2
MesajScris: Dum, 12 Dec 2010 12:05 am 
Neconectat
tânără speranţă

Mii de multumiri sponsorilor privati de pe acest forum! Pe acestia ii voi rasfata cu mesaje periodice despre status-ul antrenamentelor, poze de pretutindeni de pe la antrenamente samd.
Countdown: 3.5 luni until takeoff.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Dum, 12 Dec 2010 11:58 am 
Neconectat
nou venit

Am citit cu atentie toate comentariile de mai sus...Ai tupeu,nu gluma....in loc sa ai grija de familia ta,tie iti arde de excursii prin desert :( :( :( .Sunt in total de acord cu cu ceea ce spunea Simona in comentariul ei....ce faci tu se numeste cersit la colt de strada...nimic nobil,nimic deosebit :( ...daca cereai ceva in ajutorul fetitei tale,super ok.... :!: dar asa..cat de fraier trebuie sa fie ala care ar dori sa te sponsorizeze... :)

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Dum, 12 Dec 2010 12:59 pm 
Neconectat
membru de bază

emyzap scrie:
Am citit cu atentie toate comentariile de mai sus...Ai tupeu,nu gluma....in loc sa ai grija de familia ta,tie iti arde de excursii prin desert :( :( :( .Sunt in total de acord cu cu ceea ce spunea Simona in comentariul ei....ce faci tu se numeste cersit la colt de strada...nimic nobil,nimic deosebit :( ...daca cereai ceva in ajutorul fetitei tale,super ok.... :!: dar asa..cat de fraier trebuie sa fie ala care ar dori sa te sponsorizeze... :)

Emyzap...hai sa nu ne ascundem dupa nickuri ca tonul imi pare foarte cunoscut ;)
Kit nici nu ar trebui sa ia in seama postarea...

p.s a avea un copil suferind, inseamna a te lupta zilnic cu temeri incomensurabile, pe care doar un parinte le poate intelege ! a "canaliza" acele temeri spre alte activitati ( din punct de vedere psihologic la fel de profunde) dovedeste din partea lui ca exact aia face ! ARE GRIJA DE FAMILIA LUI ! :ympeace:

Oamenii cu ceva glagorie il vor sustine...altii il vor judeca ! Dar, nu e nimic nou sub soare :)

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Dum, 12 Dec 2010 2:40 pm 
Neconectat
activ şi comunicativ

A avea un copil bolnav nu inseamna a anihila o placere in viata. Fii sigur ca Gabriel, alias Kit, a renuntat la foarte multe pentru a-si ingriji copilul. Din punct de vedere psihologic, a infaptui ceva pentru tine - acel egoism sanatos - poate da foarta multa forta cuiva pentru a lupta pentru cei dragi.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Dum, 12 Dec 2010 6:31 pm 
Neconectat
activ şi comunicativ

Imi pare rau pentru mesajul meu dar eu nu vreau sa fiu una dintre acele persoane care scrie mesaje de sustinere si atat doar ca sa arate cat de afectati sunt de situatia ta ....cum ai zis si tu ai avut destule vizualizari dar ajutor concret zero .......si daca cei care zic ca nu stiu ce inseamna un copil bolnav,ba stiu si foarte bine si am luptat pentru viata lui ex:fotografia copilului meu apare in cursurile de medicina din Elvetia pentru ca a fost un caz destul de grav ,dar asta vreau sa uit .Singura sansa pentru copilul tau este sistemul medical care este unul destul de bun in aceasta tara .

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Dum, 12 Dec 2010 10:21 pm 
Neconectat
tânără speranţă

emyzap scrie:

"Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people." Eleanor Roosevelt

Daca ai avea copii (si/sau familie), n-ai scrie asa ceva. Si daca ai avea copii bolnavi, cu atat mai putin.
Cu toate ca nu intelegi o iota din ce ai citit "cu atentie", e dreptul tau sa crezi ce vrei, si sa si scrii ce vrei :)

People like you just make me stronger :)

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 13 Dec 2010 7:31 am 
emyzap scrie:

....dar cat de marlan poate fi ala care scrie asa ceva ??
Cred ca tu ai tupeu..."beton", cu asa un obraz gros o sa ajungi departe, dupa cum e trendu' in ziua de azi....Succesuri! :mrgreen:

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 13 Dec 2010 11:29 am 
emyzap scrie:

...Bizar comentariu din partea cuiva care care si-a ales ca semnatura "NEVER GIVE UP". :ymsick:

simonabulgaru scrie:
Auzi maratonul asta al tau este o placere de a ta ?

...Eu ma intreb daca lumea in general, realizeaza cât efort, câta munca si câte sacrificii personale se afla in spatele unei asemenea intreprinderi, câta sudoare, tarie de caracter,"scrâsnit de dinti" pentru a realiza performanta sportiva.

emyzap scrie:
....ce faci tu se numeste cersit la colt de strada...nimic nobil,nimic deosebit :( .....cat de fraier trebuie sa fie ala care ar dori sa te sponsorizeze... :)

:)) :)) :))

Bineinteles ca-i muuuuult mai inteligent si mai "nobil" sa platesti "belet" sa vezi 22 de insi care alearga dupa o minge, sponsorizand in felul asta "la bella vita di notte" a multora dintre ei.
Nu de alta, dar iti asiguri distractia si zilele urmatoare, citind cronici agramate in legatura cu partida (poate ca-ti zaresti si mutra in pozele cu spectatori) si ziarele de "gossip" in care afli ce ispravi extra-sportive a mai facut "idolul" tau. :) :) :)

...Este mai mult decat evident ca "marii sponsori" se inghesuie acolo unde merge prostimea ("micul sponsor") ca s-o poata "agresa" cu reclame, ca s-o poata transforma in "cumparator" pe viata, ca doar si ei "e oameni si trebe sa traiasca"...

Mult succes , Kit !!! Si NEVER GIVE UP !

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 13 Dec 2010 6:35 pm 
Neconectat
nou venit

Luminita,faci o mare si imensa greseala:confunzi aventura cu sportul...Aici inchei pentru ca orice comentariu in plus e de prisos...

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 13 Dec 2010 6:40 pm 
Neconectat
nou venit

....dar cat de marlan poate fi ala care scrie asa ceva ??
Cred ca tu ai tupeu..."beton", cu asa un obraz gros o sa ajungi departe, dupa cum e trendu' in ziua de azi....Succesuri!
In primul rand,sunt prahovean...in al doilea rand,sincer,te inteleg de ce ii iei apararea lui Kit...ai facut deja ,,sponsorizarea,,...

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 13 Dec 2010 9:31 pm 
emyzap scrie:
Luminita,faci o mare si imensa greseala:confunzi aventura cu sportul...Aici inchei pentru ca orice comentariu in plus e de prisos...

:-? :-? :-?

MARATÓN, maratoane, s. n. Cursă atletică desfășurată pe o lungime de circa 42 km. [Pl. și maratonuri] – Din fr. marathon. (sursa DEX 98)
MARATÓN n. Proba atletică de alergări pe o distanță de 42,195 km. /<fr. marathon (sursa NODEX)

ATLETÍSM s. n. Ramură a sportului care cuprinde diverse probe de alergări și de marș, de sărituri și aruncări, sau probe combinate, la care participă atleții. – Din fr. athlétisme (DEX)
ATLETÍSM n. Ramură a sportului care cuprinde probe la alergări, de marș, de sărituri și de aruncări sau probe combinate(NODEX).

SPORT, sporturi, s. n. Complex de exerciții fizice și de jocuri practicate în mod metodic, cu scopul de a dezvolta, de a întări și de a educa voința, curajul, inițiativa și disciplina; fiecare dintre formele particulare, reglementate ale acestei activități. ◊ Loc. adj. De sport = sportiv. ♦ (Adjectival) Care este specific unui sportiv. Haină sport. – Din fr. sport (DEX)

SPORT ~uri n. Totalitate de exerciții fizice și de jocuri practicate metodic și sistematic în vederea întăririi organismului, dezvoltării voinței și a obținerii unor performanțe. ~ de iarnă. Sală de ~. /<engl., fr. sport (NODEX)

(Quod erat demonstrandum :D :D :D )

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 13 Dec 2010 10:47 pm 
Neconectat
Admin

Va rog sa ramaneti la subiect, fara jigniri.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 14 Dec 2010 8:26 am 
Neconectat
nou venit

Ok,imi cer scuze daca am jignit pe cineva.Dar asa vad eu lucrurile.Si raman la parerea mea.Multa bafta,KIT.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 14 Dec 2010 9:12 am 
emyzap scrie:
....In primul rand,sunt prahovean...in al doilea rand,sincer,te inteleg de ce ii iei apararea lui Kit....

Ce are a face faptul ca esti prahovean?? Nu intelegi expresia "beton" sau cum? Sau ar trebui sa-mi schimb parerea despre prahoveni sau...dar sa lasam.
Secundo: Sincer, nu intelegi nimic.
Nu-ti bate tu capsorul cu chestii de-astea, hai, fugutza la treburile tale acum ! :-h

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 14 Dec 2010 11:09 am 
Neconectat
nou venit

emyzap scrie:
Ok,imi cer scuze daca am jignit pe cineva.Dar asa vad eu lucrurile.Si raman la parerea mea.Multa bafta,KIT.
Fiecare cu parerea lui ,"emyzap"!Frumos insa ,gestul de a-ti cere scuze si a-i ura bafta lui Kit.Dupa cum ai observat,el nu te-a jignit si a respectat dreptul tau de a avea o parere personala.Numai bine!

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 31 Ian 2011 9:50 pm 
Neconectat
Admin

Gabi, macar numele puteau sa ti-l scrie corect... http://www.evz.ro/detalii/stiri/un-roma ... 19756.html

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 31 Ian 2011 10:28 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Ce sa mai zic... dupa ce am participat la primul MdS in aprilie 2009, am dat cumva de ceva articole despre Paul. L-am contactat eu de la sine putere, sa-l ajut cu sfaturi- ca deh, eu am trecut prin pregatirile respective si sa profite un roman de-al meu de experientele mele. Din omenie, altruism, spirit sportiv.
Pe atunci nici nu ma gandeam sa ma inscriu si la editia 2011. Dupa ce l-am contactat si i-am dat tot felul de sfaturi (multe informatii scrise prin aceste articole imi par luate aproape 1:1 din mailurile si relatarile mele), am ajuns sa citesc in alte articole online cum ca el ar fi primul roman care va participa la competitia aceasta....
I-am si atras atentia la Paul despre acele anumite articole mai vechi, la care el mi-a raspuns ca presa e cam 'inexacta' si ca scrie ce vrea, doar sa mareasca 'senzatia'. Am impresia ca in acest caz adevarul e pe undeva la mijloc. Eu unul am avut parte doar de profesionisti din presa romana, radio, si chiar si TV! Si sunt extrem de recunoscator ca au redat o imagine cat mai obiectiva si realistica a sportivului Gabriel precum si a realizarii acestuia din 2009.
Si bravo lui Paul ca respecta adevarul in articolele mai noi!

Sper ca Paul sa se poata inscrie ca al doilea roman care participa la Marathon des Sables, si sa-l intalnesc in Sahara, la cei 250 de kilometri. Sa-i doresc succes, si sa ne revedem dupa linia de sosire! C'asa-i in sport, cel putin pentru mine.

Ultima oară modificat de Kit3surf3r pe Lun, 31 Ian 2011 10:50 pm, modificat de 3 ori în total.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 31 Ian 2011 10:33 pm 
Neconectat
tânără speranţă

emyzap scrie:

Apropos emyzap, acum imi vine in minte... nu esti tu persoana cu topicul nepotului care nu vrea sa stie de plata datoriilor catre Swisscom?
Topicul asta, aici?

http://www.casa-romanilor.ch/forum/viewtopic.php?f=15&t=2422

Hmmmm.... hmmmm. Si tu imi scrii mie cum ca as cersi pe fatza :) Well...
W-O-W. Pe ce lume traim.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 01 Feb 2011 7:56 am 
Tu, Kitule... Nu mai pune, mai omule, la suflet bas tot!
Lumea, pe aici.... si in genere... vorbeste! Ca asa-i lumea... Nu o poti opri! Dar... nah: atata bai sa fie nu?

Mult succes in ceea ce faci si la cat mai mare!!!!

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Sâm, 05 Feb 2011 9:00 pm 
Neconectat
nou venit

mult succes si din partea mea un alt timisorean ;), apropo eu tot nu am uitat de propunerea ta Gabriel :D, incep si eu sa ma antrenez, nu e gluma si nici spam, am si eu zone destule pt antrenament aici in Valais, traseul Martigny-Sion, unde e special facut pt biciclete etc, incerc sa profit de ele, incalzire fac in jur de 6,5 km alergat dus-intors, tous les trois jours, cand imi permite timpul, e un inceput, nu voi fugii de nebunu acuma 20 de km dintr-o lovitura, incet dar sigur, am si eu ceva pt tine daca vei dorii bineinteles, te va ajuta destul de mult la temperaturile acelea in Sahara, iti trimit PM

bafta timisorene ;)

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Dum, 06 Feb 2011 7:56 pm 
Neconectat
nou venit

nu pot sa iti trimit PM Gabriel, nu exista optiunea asta la profilul tau, daca esti interesat de ceea ce vroiam sa iti ofer pt cand vei alerga in Sahara, scrie-mi un PM, probabil asa va fii posibil sa iti trimit mesaj

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 09 Feb 2011 9:32 pm 
Neconectat
nou venit

Kit3surf3r, am incercat sa iti trimit mesaj prin optiunea aceea, dar... nu ma lasa, adica inca nu pot trimite mesaj privat altor forumisti, ai un e-mail unde pot sa te contactez? asa pot sa iti explic ceea ce vroiam sa iti ofer pt Marathon, sincer nu pot trimite la nimeni mesaj privat
pt moment,

Pavel

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 09 Feb 2011 11:20 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Salut Pavel te rog scrie-mi la adresa mail de la ultima pagina (11 din 11) a prezentarii mele pentru sponsorizari aici:

http://www.casa-romanilor.ch/prezentare ... rgana-2010

Du-te la prezentarea de pe docstoc, si deschide pana la ultima pagina, acolo e adresa mail... are de-a face cu ce-mi place sa fac in timpul meu liber :)
Orice ajutor imi este binevenit. Chiar si sfaturi.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 23 Mar 2011 5:16 pm 
Cand pleci Kit?
Mult succes! Si sa ai grija de tine! :ymhug: :ymhug: :ymhug: %%- %%- %%-

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 24 Mar 2011 6:54 pm 
Neconectat
nou venit

luminita scrie:
Cand pleci Kit?
Mult succes! Si sa ai grija de tine! :ymhug: :ymhug: :ymhug: %%- %%- %%-

A plecat de pe 11 Martie parca..daca nu ma insel..

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 72 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC [ DST ]