Forumul românilor din Elveţia

Acum este Lun, 18 Dec 2017 11:23 pm

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: O inima franta ........
MesajScris: Joi, 05 Noi 2009 1:15 am 
Neconectat
activ şi comunicativ

Dragii mei admini tocmai ce gasisem si eu un subiect adecvat si chiar placut unde am vazut ca ai nostri au mai facut cate o gluma apreciabila si am vazut ca se pot intelege .........si tocmai zic sa ma uit sa vad ce se mai intampla ....Surpriza ......inchis ..

Whai ? Cum am vazut ca eu am fost ultima care a scris un comentariu ma gandesc poate am scris ceva deplasat desi nu cred ........Va rog puteti sa imi dati un raspuns ......nu de alta dar cum am zis as vrea sa imi revizuesc comportamentul si sa stiu daca am scris ceva ce voua nu va convine .........Multumesc mult de lamurire.........

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: O inima franta ........
MesajScris: Joi, 05 Noi 2009 1:22 am 
Nu Simona, de data asta cred ca - tot eu sunt de vina- :(
Se pare ca postarea mea a fost nepotrivita !
Dar se putea trimite MP Giorgia te rugam revizuieste mesajul ! Modifica-l ! Sterge- l !
E pacat sa fie un topic intreg inchis pt o postare poate nepotrivita de-a mea !

Personal nu-mi fac mea culpa, pt ca n-o vad ! Dar...o fi "miercurea chioara de vina" !

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 05 Noi 2009 1:43 am 
Neconectat
activ şi comunicativ

Nu Giorgia eu sunt de vina nu ai vazut ca eu am scris ultimul mesaj L-) .Nu vezi ca scriu numai prostii de cateva zile .
Cred ca vibratorul lui Shorick e de vina ....................hai mai Shorick :ymdevil: :ymdevil:

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 05 Noi 2009 8:55 am 
si eu vroiam sa adaug ceva si cand-colo.... inchis.... ti se taie... pe bune

eu cred ca e in functie de "asa am eu chef"

sunt cu ***** in sus azi si tai ce vreau ce eu sunt sef....
n-ai cu cine ma... n-ai cu cine...

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 05 Noi 2009 9:23 am 
Radu, nu de data asta nu !!

Sti ca daca e ceva nu ma ascund sa spun ! Fie de altii fie de mine !
De data asta, EU SUNT PIAZA REA, , EU am inteles ceva gresit, respectiv ce ai postat tu si Dan
si eu am bagat metafore care...au deviat subiectul !! Chiar daca, devierea nu mi se pare "anormala", este totusi o deviere de la subiect si poate e mai bine ca a fost inchis !!!

Eu sincer, abea acum dimineatza am inteles, postarile voastre...si daca nu era inchis as fi sters...formulele !!
Lasa, nu fiti suparati, dati-mi mie in cap ca de data asta merit ! :((

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 05 Noi 2009 10:57 am 
Dragii mei, buna dimineata

Dati-mi voie sa va spun o treaba pe care voi, evident, nu ati inteles-o (inca!):

Pe acest forum, la topicul X, trebuie sa se vorbeasca DOAR DESPRE X... Intelegeti? Nu despre A, nu despre Y! Doar despre X, fara vreo alta deviatie/gluma alea alea... Scurt, concis, la obiect... si nu oricum, aveti grija sa aveti si DEX-ul langa voi, ca altfel e jalea. Se poate interpreta gresit! Orice deviere de la subiect este aspru pedepsita prin inchiderea acestuia!
Daca nu aveti "vocabularul" sau inteligenta necesara, stati in banca voastra! Ah, va simtiti singuri, aveti probleme, nedumeriri sau chef de gluma? Vrei sa va faceti prieteni sau ati vrea sa mai schimbati o vorba doua pe limba voastra? Vreti sa mai aflati o smecherie, un sfat sau o sugestie? Nicio problema... luati... un xanax!

Suficient de clar pentru voi? Si evident, cine nu e multumit sa isi ia jucariile si sa plece acasa!

Ultima oară modificat de AbraMack pe Joi, 05 Noi 2009 11:01 am, modificat 1 dată în total.

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 05 Noi 2009 11:01 am 
Neconectat
Admin

Dan scrie:
Sau ... 16 cuie, daca imi permiteti sa fiu ceva mai cinic .

Prietenii stiu de ce .

raduvd scrie:
fag? stejar?

Sa rezolvam enigma. (raspunsul il am direct de la sursa :) )
16 cuie (si 8 scanduri = sicriu.). Nu degeaba am amintit de halloween (halouin :) ).
Sper ca e putin mai clar acum.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 05 Noi 2009 11:04 am 
@Adela: dar nu cred ca AIA era enigma... Cel putin eu m-am prins la faza aia...

Eu cu geografia Giorgiei aveam probleme! Dar am inteles, in cele din urma: celalat cui functiona pe baterii 8-}

Ce sa facem, tre sa tinem pasul cu lumea!

Si iac-asa ma faci sa deviez de la topic... si iarasi o sa primesc una peste ceafa (in cel mai bun caz! In cel mai rau - se inchide subiectul!) :pirate:

Hai o zi faina!

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 05 Noi 2009 11:07 am 
@ Abra-
Apai eu AICI sunt ACASA !! sau na asa credeam, ca de aia se cheama casa-romanilor :shock:

DA, Adell are dreptate ! deci, eu am inteles gresit.

Ultima oară modificat de Giorgia pe Sâm, 07 Noi 2009 11:59 am, modificat 1 dată în total.

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 05 Noi 2009 11:59 am 
Adell scrie:
Dan scrie:
Sau ... 16 cuie, daca imi permiteti sa fiu ceva mai cinic .

Prietenii stiu de ce .

raduvd scrie:
fag? stejar?

Sa rezolvam enigma. (raspunsul il am direct de la sursa :) )
16 cuie (si 8 scanduri = sicriu.). Nu degeaba am amintit de halloween (halouin :) ).
Sper ca e putin mai clar acum.

Semnul EGAL l-ai pus tu... nu s-a pronuntat cuvantul "sicriu" si interpretarea poate fi foarte variata.
Chiar asa... dan spunea ca e cinic. e interzis? :)
inseamna ca tb sa stau f bine sa ma gandesc inainte de a scrie un post ca nu cumva sa atentez la sensibilitatea unui admin sau altul :-ss

sa speram ca va fi ok :)

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 05 Noi 2009 2:25 pm 
Neconectat
Admin

Un lucru este adevarat: nu suntem toti familiarizati cu mitocaniile. Se poate argumenta aici ca mitocania face parte din viata de zi cu zi a romanului asa cum face parte si OTV-ul si Jurnalul National, Gigi Becali si Florin Salam. Totusi asta nu inseamna ca toti suntem obligati sa acceptam aceasta directie, cu atat mai putin s-o urmam. Daca membrii forumului se simt astfel fortati sa renunte la sarea si piperul vietii lor imi cer scuze si fac urmatoarea propunere:

Mai demult exista un subforum "Discutii degenerate". Am putea, daca doriti, sa-l reinfintam (eventual sub alt nume) si sa fie acolo permis orice, chiar sa vorbiti cu P*** si p**** daca asta va face fericiti.

Este cerere?

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 05 Noi 2009 3:02 pm 
total deacord cu tine...
mai exista si fenomenul "ai zis flori de mar" deci ai vrut sa zici XXX... ceea ce nu este intotdeauna adevarat.
asta da dreptul oricui sa judece si sa califice gradul de mitocanie sau manelism dintr-o discutie dupa propriul chef sau propria imaginatie... dar o face avand de multe ori o parere subiectiva. Exemplu:

Cinism nu este egal cu mitocanie
Cuie nu este egal cu sicriu.

Exemplele pot continua.

Repet..trebuie sa scriem ce doresc adminii? sa nu cumva sa se simta saracii de ei prafuiti?
As putea spune ca inchiderea unui subiect dupa bunul plac se numeste cinism sau.... orice altceva?

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 05 Noi 2009 3:40 pm 
subiectul asta in ce categorie intra ??
viewtopic.php?f=31&t=1167&p=6187#p6187

Si ca el mai sunt cateva...asa ca intre barbati !! Cu trimiteri de te rosesti citind !! Dar de, trimiterile nu erau pt femei.
Pai atunci sa se specifice : nu da click daca nu ai 16 ani sau esti femeie !!

Ultima oară modificat de Giorgia pe Sâm, 07 Noi 2009 12:00 pm, modificat 1 dată în total.

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 05 Noi 2009 3:54 pm 
daca ar fi sa ramana atat de scrupulosi ar trebui sa inchide peste 30 % din subiecte

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 05 Noi 2009 4:35 pm 
Neconectat
Admin

Si uite cum incet incet si discuta asta derapeaza, si abia a trecut o ora.

1. Chiar nu stiu de ce s-a inchis subectul ala cu inmioare, nu am vazut nici un mesaj de explcatie. O sa-l redeschd pana una alta.
2. Mai astept raspunsul la propunere.
3. Alte idei?
4. Am o problema cu tasta i.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 05 Noi 2009 5:11 pm 
Soterro: ideea nu e rea dar sa nu te astepti acum sa se "derapeze" DOAR acolo, in subiectul propus de tine.
Eu nu inteleg o treaba... de ce nu lasati voi oamenii sa se scrie/citeasca/certe intre ei, hm? Hai, ca oricat de aiurea ar fi fost discutiile de pana acum inca nu s-a ajuns la mama, tata... pozitii sexuale si mai stiu eu ce. Erau discutii aprinse, cum se intampla si pe forumuri "docte" dar intr-un fel sau altul s-a ajuns mereu la o concluzie, chiar daca tarzie.
Pe de alta parte, forumul aceste nu este unul academic si oameni suntem. Chiar nu cred ca ne-am injurat (atat de tare!) incat sa nu fie posibila o remediere...
Cu inchiderea subiectului precedent, recunosc ca ma roade o curiozitate si prin eliminare nu pot decat sa spun... Cosmineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :)

Altfel... toate bune! O seara faina!

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 05 Noi 2009 7:10 pm 
Soimii patriei ... decat sa asteptati raspunsuri, preluati initiativa si deschideti subiect nou,
ex: inimi frante partea a doua sau inimi frante continuare sau inimi frante si vindecate

o sugestie !

Ultima oară modificat de Giorgia pe Sâm, 07 Noi 2009 12:01 pm, modificat 1 dată în total.

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 05 Noi 2009 7:13 pm 
Soimii patriei sau vulturi ple(ostiti)suvi, eu mi-am uitat cravata acasa... Si cu asemenea taieri de elanuri... ce sa mai deschizi? Eventual ochii, pentru data viitoare! :D

Sus

Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]