Forumul românilor din Elveţia

Acum este Dum, 17 Dec 2017 4:54 pm

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Am nevoie de insotitor pentru mama de la Zurich la Bucuresti
MesajScris: Lun, 28 Iun 2010 9:56 am 
Neconectat
nou venit

Buna ziua,

Caut pe cineva care va calatori pe 20 iulie cu Swiss air from Zurich to Bucuresti, zborul FLIGHT LX1884.
De la Bucuresti la Zuirch va veni cu mine si va pleca inapoi pe 20 iulie. A avut operatie pe creier si singura problema pe care o are este cu orientarea stanga dreapta ceea ce face foarte dificila orientarea in aeroport.. Am nevoie daca o poate ajuta cineva sa o ia de la checkin pana la avion si apoi in Bucuresti pana la bagaje unde o asteapta tata. M-am interesat si exista serviciul ascesta la aeroport dar mama nu vorbeste engleza. Daca cineva poate sa ma ajute va rog sa-mi trimiteti un mesaj.

Multumesc frumos.!!

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Am nevoie de insotitor pentru mama de la Zurich la Bucur
MesajScris: Lun, 28 Iun 2010 11:13 am 
Neconectat
tânără speranţă

Buna,

Eu plec pe 21 iulie de la zürich la bucuresti cu swissair. Daca poti sa schimbi biletul te pot ajuta.

Raducu

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Am nevoie de insotitor pentru mama de la Zurich la Bucur
MesajScris: Lun, 28 Iun 2010 3:38 pm 
Neconectat
activ şi comunicativ

Buna, atunci cind faci check-in poti cere un insotitor. Trebuie sa platesti ceva, (nu mai stiu exact cit) si sa completezi niste acte si apoi o conduce cineva pina la gate. Eu am folosit serviciul asta pentru nepotul meu de 12 ani si la Bucuresti si la Zürich si functioneaza f. bine. Trebuie sa-ti iei o rezerva de timp pentru ca se poate intimpla sa fie multa lume care cere asistenta, pentru toate zborurile exista un loc centralizat.
Succes, Conny

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 28 Iun 2010 7:07 pm 
Neconectat
nou venit

Buna Raducu,
Multumesc frumos pentru rapuns dar nu cred ca am pot schimba biletul. Apreciez ca te-ai oferit.

Conny, din pacate mama nu vorbeste decat romaneste si ar fi fost mai usor daca mergea cu un roman. Daca nu gasesc pe cineva intr-o saptamana am sa apelez la insotitor din partea companiei aeriene.

Multumesc fumos:)

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Dum, 04 Iul 2010 11:53 am 
Neconectat
nou venit

Am sunat la swiss air si mi-au spus ca serviciul de insotitor este gratuit...Asta pentru cine are nevoie in viitor. Nu stiu daca e gratuit la alte companii aeriene.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 05 Iul 2010 10:35 am 
Neconectat
activ şi comunicativ

La toate companiile serviciul de asistenta este gratuit, indiferent de asistenta (copil singur, mobilitate redusa, scaun cu rotile etc etc).

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 05 Iul 2010 9:05 pm 
Neconectat
activ şi comunicativ

Nepotul meu a venit in vizita in vacanta de vara a anului trecut si atunci am folosit serviciul de insotire intre Bucuresti si Zuerich. Tatal lui mi-a spus la telefon ca "a platit un serviciu de insotire". Poate undeva s-a strecurat o greseala si a platit altceva :?
Oricum ma bucur ca este gratuit, merci de corectura.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 13 Sep 2010 10:07 am 
Neconectat
activ şi comunicativ

Revin cu o informatie suplimentara. Nepotul meu a venit in vizita si anul acesta si m-am interesat din nou despre serviciul de insotire.
Serviciul pentru minori sub 12 ani care consta in insotirea de la plecare, in avion, predarea lui contra semnatura la destinatie costa. La tarom 80 de Euro. (si este pentru copii sub virsta de 12 ani obligatoriu)
Serviciul de insotire a unei persoane (mature) la avion este gratuit.
Am comparat mere cu pere, dar acum le-am separat... :-bd

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]