Forumul românilor din Elveţia

Acum este Lun, 11 Dec 2017 4:13 pm

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 24 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Promotii DoubleT
MesajScris: Mar, 07 Sep 2010 10:19 am 
Neconectat
nou venit

Fidelitatea la DoubleT este rasplatita! Cu ocazia implinirii a 14 ani de activitate neintrerupta pe relatia Elvetia, in perioada 17.09.10-14.03.11 , puteti fi beneficiarul unei calatorii gratis spre Elvetia daca achizitionati intorsul la tarif unic.De asemenea oferim bilete la tarife flexibile in functie de data cumpararii biletului.Reduceri pana la 50%!
Detalii si conditii pentru aceste calatorii sau alte facilitati tarifare pe site-ul http://www.doublet.ro/noutati.php si la telefoanele sediului central : 0742157288 sau 0041 762 13 10 96.

Ultima oară modificat de DOUBLET pe Mar, 07 Sep 2010 3:27 pm, modificat de 2 ori în total.

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Promotii DoubleT
MesajScris: Mar, 07 Sep 2010 1:56 pm 
Chiar asa ....eu as vrea sa plec saptamana viitoare .
Voi avea reducere de 50% ,de unde imi pot procura biletul cu reducere ?
Numai sa fie adevarat , sa nu ma mintiti!

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 07 Sep 2010 2:14 pm 
Aha, asta inseamna ca este o trapola de la Firmei Dvs. Dobell TT acuma am vazut PUTEFI FI dar nu e nimic sigur .Va multumesc!
De minciunile voastre m-am saturat pana peste cap si va rog din suflet schimbati soferul care il aveti Chiriceanu cu el nici gratis nu as mai merge cu Firma Dvs.

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 07 Sep 2010 2:18 pm 
Neconectat
Admin

Emy scrie:
Aha, asta inseamna ca este o trapola de la Firmei Dvs. Dobell TT acuma am vazut PUTEFI FI dar nu e nimic sigur .Va multumesc!
Si care-i problema? Ar fi o "tragere la sorti" absolut normala, cum se organizeaza cam peste tot.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 07 Sep 2010 2:41 pm 
Soterro scrie:
Emy scrie:
Si care-i problema? Ar fi o "tragere la sorti" absolut normala, cum se organizeaza cam peste tot.

...in alte ocazii, am inteles ca "tragerea la sorti" se poate numi "concurs". (-|

PS : Nu va nelinistiti: nu tre' sa stiti sirul lui Fibonnaci sau care sunt coordonatele geografice ale Eritreii! Doar ceva refrene de neuitat di repertoriul lui Adi copilu' minune, Vali vijelie, etc. Chestii "fumate"!

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 07 Sep 2010 2:53 pm 
Neconectat
nou venit

Emy scrie:
De minciunile voastre m-am saturat pana peste cap si va rog din suflet schimbati soferul care il aveti Chiriceanu cu el nici gratis nu as mai merge cu Firma Dvs.

Avand in vedere ca sunteti inregistrata in 31 august 2010, si mesajele scrise pe acest site,nu mi-e greu sa imi dau seama din ce parte provin...insa sa stiti ca ofertele sunt reale 100%, numai ca orice promotii au si niste conditii.Le puteti vizualiza pe http://www.doublet.ro/noutati.php . Locurile sunt limitate ,tocmai de aceea recomandam clientilor sa procure din timp biletele.Pentru data de 17.09.2010 mai avem in acest moment un bilet cu reducere 20% si unul cu 15%.De dovedit, o putem dovedi prin copii ale biletelor emise, pe care la rubrica reduceri este specificat "promo x %".Rugam pe aceasta cale clientilor care deja au procurat bilete la promotii sa scrie acest lucru aici daca vizualizeaza rugamintea mea.O firma de 20 de ani pe piata transporturilor de calatori, nu face reclama falsa!

Ultima oară modificat de DOUBLET pe Mar, 07 Sep 2010 3:27 pm, modificat de 2 ori în total.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 07 Sep 2010 2:59 pm 
Neconectat
nou venit

luminita scrie:
Soterro scrie:
Emy scrie:

...in alte ocazii, am inteles ca "tragerea la sorti" se poate numi "concurs". (-|

PS : Nu va nelinistiti: nu tre' sa stiti sirul lui Fibonnaci sau care sunt coordonatele geografice ale Eritreii! Doar ceva refrene de neuitat di repertoriul lui Adi copilu' minune, Vali vijelie, etc. Chestii "fumate"!

Luminita,nu este un concurs.Sunt niste promotii care se ofera pe fiecare cursa.Indiferent daca numarul de pasageri pe acea cursa ar fi fix locurile cu promotii,tot se acorda toate...nu pot comunica numarul de locuri, pentru ca este secret comercial, insa nu vorbim doar de 5-6 locuri, ci mai multe...Mergem pe ideea primul venit,primul servit!Si daca esti primul, alegi ce este mai avantajos...Promotia cu 50%-15% reducere o oferim si pentru cursele de linie de Germania, si chiar am emis deja bilete pana la promo 30%..asta ca sa nu-si faca cineva "idei" cu privire la aceste promotii...

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 07 Sep 2010 3:34 pm 
Neconectat
nou venit

Emy scrie:

Inca doua specificari...cam rapid ati facut afirmatii negative despre aceste promotii...in maxim 30 minute nu aveam cum sa vizualizez mesajul, si sa va si raspund...Referitor la afirmatiile despre dl. Chiriceanu Ion...prefer sa ma abtin in a comenta...probabil tocmai teama ca este un sofer bun, in comparatie cu altii care de la dansul au invatat meserie...va dau un bilet gratis daca imi spuneti seria biletului pe care sa se vada data cand ati calatorit (sa pot verifica daca cu dl Chiriceanu)...sa fie serie DoubleT, si sa veniti personal sa cumparati biletul...incercati?Promit ca nu va trimit cu dl. Chiriceanu...

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 07 Sep 2010 3:43 pm 
DOUBLET scrie:
luminita scrie:

Luminita,nu este un concurs....

..ah da??? search.php?keywords=concurs+cu+premii&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Search

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 07 Sep 2010 11:27 pm 
[SA ma ierte D-zeu ca nu il suport pe Chiriceanu soferul de la Dabeell TT..
Ma intreb un lucru !
Ce stie dumnealui sa faca cel mai bine in viata?
Doar sa conduca!
Eu cred ca doar atata stie sa faca , toata stima pentru el , ca in rest sincer va spun cate odata nu are nici cei 7 ani de acasa. In rest totul e ok cu voi va voi contacta pt rezervare .
Nu va suparati dar am spus ce aveam pe suflet
Multumesc!

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 08 Sep 2010 6:49 am 
Neconectat
nou venit

Nu este cu suparare..fiecare are dreptul sa-si spuna parerea...Asteptam sa ne contactati cu privire la emiterea unui bilet gratuit, dupa verificarea celui precedent.Specific inca o data ca trebuie ca trebuie sa veniti personal in una din agentiile DoubleT pentru eliberarea biletului.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 08 Sep 2010 6:13 pm 
Domnilor de la "Double T" sunteti tare disperati daca faceti astfel de reduceri la bilete, concurenta isi spune cuvintul :-@ Imi aduc aminte cu greata cind unul dinter soferii dvs. imi cerea anumite "servicii" in timpul calatoriei spre Romania :-q doar pentru ca l-am rugat sa nu-mi treaca toate kg. la cintar. M-a sicanat tot drumul, pina s-au luat citiva pasageri de el... Regret ca nu i-am facut reclamatie, insa ce-mi folosea?
Cu felul lor de a se purta, de a vorbi: "hai ba sa merem"... x_x o sa va spuna cam toti romanii :-h
Prefer sa dau un ban mai mult dar am pretentia sa fiu respectata, atita timp cit sie eu tratez persoanele din jurul meu cu respect.
Cu parere de rau trebuie sa va spun - e parerea mea personala- ca nu v-ati schimbat deloc in bine in toti acesti ani. Ati parcat ani la rindul in Zürich si n-ati luat nici cel mai mic exemplu de la soferii :ymapplause: de pe alte autocare, MARE PACAT! :-q Insa tot mai sunt sperante, atita timp cit concurenta nu doarme ^:)^ Va doresc totusi succes, totul e sa va doriti schimbarea :ympeace: :-h

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 20 Sep 2010 2:58 pm 
Neconectat
nou venit

Roni,

Comentariile tale in momentul de fata nu ne ajuta cu nimic...referitor la intrebarea.."la ce iti folosea daca faceai reclamatie?" , poate ca tie nu iti mai folosea, pentru ca din cate am inteles ai ales sa nu mai circuli cu autocarele DoubleT,insa sigur pentru noi , oamenii din birou si pentru viitorii nostri clienti , ar fi folosit.Nu putem imbunatati comportamentul soferilor daca calatorii nu ne tin la curent cu experientele avute.Atata timp cat nu sunt reclamatii, consideram ca totul este ok...ne cerem scuze pentru experienta neplacuta avuta pe parcursul calatoriei cu autocarul DoubleT.
Referitor la promotiile pe care le oferim, le oferim pentru clientii nostri fideli , pentru ca implinim 14 ani de activitate neintrerupta pe linia Elvetia.Promotii avem si pentru cursa de Germania, asa ca nu este vorba de nici o "disperare"....Nu avem motive de disperare...Este o expresie prea dura....Cu aceasta ocazie transmit ca in fiecare an, 6 luni vor fi promotii...

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 20 Sep 2010 6:37 pm 
Chiar duminica, mama mea a circulat pt prima oara cu DoubleT. A plecat duminica din Geneva si a ajuns astazi. A fost foarte incantata de atmosfera, de gentiletea si atentia soferilor, de curatenie, de absolut tot. Nu se astepta sa aiba o calatorie atat de placuta.

Felicitari !!!

Un singur regret. Pacat ca nu ajunge un autocar macar intr-unul din judetele din zona Moldova.

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 20 Sep 2010 7:02 pm 
@Doublet,

Exista cursa regulata Bucuresti-Zürich si retur? Cat costa si cat dureaza? Doresc sa o aduc pe mama la mine si cum are oroare de avion, asta ar putea fi o solutie.. :)
Am intrat pe site dar nu m-am dumirit.. :lol:
Multumesc anticipat.

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 21 Sep 2010 7:28 am 
Neconectat
nou venit

Da, exista cursa regulata Bucuresti-Zurich-retur.Plecarile din Bucuresti sunt vinerea la ora 06:15 din Autogara DoubleT (Calea Victoriei nr. 2), soseste la Zurich ( Parc d'Autocars Sihlquai)sambata in jur de ora 10:00.Din Zurich plecarile sunt in fiecare duminica la ora 10:35, iar in Bucuresti se ajunge luni in jur de ora 14:00.Tariful standard pentru biletul dus-intors este 150 euro, insa in functie de cand doreste plecarea,poate prinde unul din biletele la promotie...Pentru informatii contactati una din agentiile noastre.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 22 Sep 2010 9:06 pm 
Buna seara, DoubleT

Ma bucur ca sunteti deschisi tuturor opiniilor si reclamatiilor, inseamna ca ceva s-a schimbat...in bine :ympray: . Si ma bucur de asemenea ca românii din Elvetia incep sa fie multumiti de serviciile Dvs. :-bd (dupa cum citesc din Mail-urile pe care le primiti) Va felicit, asta inseamna CONCURENTA si CALITATE. Cred ca românii din Elvetia sunt de aceeasi parere :-h
O rugaminte am doar: ^:)^ in cazul in care o sa mai purtam discutii (prin intermediul casei românilor), prefer sa raminem la forma de politete "Dumneavoastra"
Va multumesc si va doresc Drum Bun :-h

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 23 Sep 2010 7:45 am 
Neconectat
nou venit

Buna dimineata,

Aveti perfecta dreptate, mii de scuze.Am scris mesajul in graba, si cred ca datorita numelui dumneavoastra de utilizator (datorita formulei de inceput), exprimarea mea nu a fost una corecta.Toate cele bune va doresc!

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 30 Sep 2010 11:56 am 
Neconectat
nou venit

Buna ziua,

as fii interesata de transportul pachetelor(mesageria), pe ruta Lausanne-Timisoara si retur.
Am incercat sa aflu de pe site-ul d-voastra, dar pagina cu mesageria inca nu functioneaza.
Cam care ar fii pretul per kilogram???

Multumesc mult!!

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 01 Oct 2010 4:42 am 
Neconectat
nou venit

Buna dimineata,

Tariful pentru mesagerie este 1 euro (1, 5 CHF ) / kg.Din Lausanne autocarul pleaca in fiecare duminca la ora 07:30 de la Bus Parking Velodrome.Pentru informatii suplimentare, va rog contactati agentia DoubleT la numarul de telefon 0041 762 13 10 96 sau direct soferii de pe autocar (nr. telefon valabil sambata si duminica) 0041 762 17 29 47.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 01 Oct 2010 9:29 am 
Neconectat
nou venit

Multumesc mult, pentru informatie!!!

O zi buna!

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 01 Oct 2010 9:33 am 
Neconectat
nou venit

Cu placere.Am omis sa va comunic ca daca doriti sa mergeti direct la autocar sa trimiteti un colet, trebuie sa va prezentati in statie pana la ora 07:20,pentru a fi suficient timp pentru predarea coletului, intrucat la 07:30 este plecarea.O zi buna!

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 03 Dec 2010 9:49 pm 
Neconectat
nou venit

Buna ziua,

am facut o rezervare pe site-ul d-voastra, am primit factura proforma prin e-mail, dar as dori sa platesc on-line cu card de credit, si nu prin transfer bancar(on-line).Ma puteti ajuta cu mai multe detalii despre procedura. Multumesc mult!

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 06 Dec 2010 8:18 am 
Neconectat
nou venit

Stimata doamna,

Dupa ce efectuati rezervarea, daca optati pentru plata on-line, la sfarsit va apare un buton "Plateste acum".Daca il accesati, va trimite automat in interfata E-payment.
Daca doriti instructiunile detaliat, va rog sa le solicitati pe adresa de e-mail nicoleta.calin@doublet.ro.

O zi frumoasa!

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 24 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]