Forumul românilor din Elveţia

Acum este Mie, 18 Oct 2017 12:24 pm

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Europa-Park
MesajScris: Joi, 07 Apr 2005 12:46 am 
Neconectat
Admin

Tocmai ne-am intors, aproape de 12 noaptea, obositzi, fascinatzi, fericiti si incantatzi de superbul Europa Park. Ce mai, am fost vreme de cateva ore din nou copil, m-am dat intr-o multzime de kestii, am mancat cartofi prajiti si clatite cu ciocolata (dieta incepe de maine :? ), am facut poze, ce mai, ne-am distrat pe cinste! Singurul minus: Se inchide la ora 6 in afara sezonului si e scris foarte foarte mic pe program, asha ca daca nu cistesti cu atentzie cartzulia, risti sa ai o surpriza (ca noi). Ne-am consolat cu un mic ocol prin Frantza.
Cine a mai fost acolo si ce v-a placut mai mult? Mie mi-au placut barcile alea "wildwasser", unde te face fleoasca- si silverstarul (n-am avut curaj, da arata bine :lol: ), apoi arena spaniola si Africa vazuta din gondole, sau cinema-ul 4D. Voua ce v-a placut (ce va place) mai mult?

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi, 07 Apr 2005 8:30 am 
Neconectat
Admin

Trimis de sandu

Trimis: Joi Apr 07, 2005 12:55 am Titlul subiectului: mie imi place ...
--------------------------------------------------------------------------------
Cand aveam 18 ani si am fost in state si aveam nebunia sa ma dau in toate nebuniile alea
Am devenit mai responsabila pt viatza mea intre timp- a se citi "sperioasa ca o gaina!!!"- si nu pre m-am bucurat de vizita de anu trecut la europa!
dar sper ca o sa-mi vina iar kefu iar, cand om mai merge- vreodata!!!hehe

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm, 21 Mai 2005 2:00 am 
Neconectat
tânără speranţă

Cine a fost la Europa-Park in Ulm (relativ aproape de granita CH/DE)?
Experiente de cazare, recomandari pt. do's and dont's?
Vreau sa merg cu familia acolo in curand, cel de langa Paris e mult mai departe decat asta, cred.

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin, 27 Mai 2005 1:24 am 
Neconectat
Admin

Kit3surf3r scrie:
Cine a fost la Europa-Park in Ulm (relativ aproape de granita CH/DE)?
Experiente de cazare, recomandari pt. do's and dont's?
Vreau sa merg cu familia acolo in curand, cel de langa Paris e mult mai departe decat asta, cred.

Pai io fusei, la asta din Germania. Este un hotel (nu mai retin daca-s mai multe), chiar in incinta parcului. Pretzul nu-l stiu, dar e de 3 stele.

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Europa-Park
MesajScris: Lun, 25 Feb 2013 5:53 pm 
Neconectat
tânără speranţă

hehe silverstarul nu se compara cu Ferrari Formula Rosa din Abu Dhabi.
dar e drept ca te sperie destul de bine, mai ales ca esti cu picioarele in aer, te urca vreo 74 de metri...si apoi da'i viteza.
la Formula Rosa pleci in 2 sec la 100/h, apoi in 5 secunde la 240/h, insa nimic spectaculos in afara de viteza mare, pe cand pe silverstar te mai intoarce si cu capu'n jos, ca nu prinde asa mare viteza...insa recunosc ca prima data mi-a fost...frica.
dar la silverstar nu m-am dat in front line, ca era prea mare coada (vreo 2 ore) dar va pot spune ca e o mare diferenta :) (simtita la formula rosa, ca acolo erau doar 5 min de asteptare, tinand cont ca tura tine vreo cateva secunde 8) )
bluefire e mai soft asa, desi si ala te rasuceste bine si daca ai stomacul plin.. :p

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]