Forumul românilor din Elveţia

Acum este Lun, 11 Dec 2017 8:45 am

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Varianta cea mai ieftina de transport la Geneva
MesajScris: Dum, 22 Mai 2011 9:26 am 
Neconectat
nou venit

Buna ziua, vad ca FlyBaboo nu mai opereaza la Bucuresti...am un buget limitat asa ca trebuie sa gasesc varianta cea mai ieftina de transport dus-intors Bucuresti Geneva, pe la sf lui iulie 2011. Nu am mers niciodata cu autocarul...este foarte obositor? (-|
Astept sugestii cu multumiri in avans

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Varianta cea mai ieftina de transport la Geneva
MesajScris: Lun, 23 Mai 2011 4:55 pm 
Neconectat
nou venit

Buna Roxana, sa inteleg ca te intereseaza doar zboruri directe?. Daca nu te intereseaza doar zborurile directe sa stii ca sunt zobruri destul de avantajoase cu o escala, ceva gen Lufthansa cu escala in Munich si preturile sunt comparabile cu cele de la FlyBaboo, in orice caz iti recomand sa te uiti pe http://www.ebookers.ch si http://www.skyscanner.ch, ca idee daca ar fi sa iti cumperi biletul acum te costa in jur de 350 de franci cu o escala. Eu am cumparat pentru 3 persoane dar acum o luna jumate si am platit 650 de franci :)

Cat despre autocar, eu am venit o singura data cu autocaru si chiar daca castigi sa spunem 100 de franci , eventual mai mult spatiu pentru bagaje eu consider ca este destul de obositor ( bine eu am venit acum cativa ani cu autocaru si am stat cam mult la trecerea granitei, poate acum se misca mai repede lucrurile )
Trebuie sa te gandesti ca daca pleci cu avionu faci in jur de 4 - 5 ore in medie daca iei zbor cu o escala undeva , iar daca pleci cu autocaru vei face cam 30 de ore :)
Acum depinde si ce buget ai la dispozitie, dar ma gandesc ca daca poti sa iti iei doar bilet la autocar ( care costa cam 200 de franci ) , atunci nu cred ca vei gasi zbor la banii astia :(
Ca idee poti sa te uiti aici pentru rezervari autocar http://www.doublet.ro

Iti urez success si sper ca vei gasi solutia cea mai avantajoasa pentru tine, pentru ca si eu am folosit cu placere zboururile de la FlyBaboo pana am aflat ca au fost anulate spre Bucuresti :((

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Varianta cea mai ieftina de transport la Geneva
MesajScris: Lun, 23 Mai 2011 9:26 pm 
Neconectat
nou venit

Buna seara, multumesc mult pentru raspuns...voi alege un zbor cu avionul cu escala, am gasit ceva prin Amsterdam. Ma gandeam si eu ca drumul cu autocarul e obositor. Mi-am reprogramat perioada de vacanta undeva la sfarsitul lunii august, inceputul lui septembrie...de, serviciul, bata-l vina. Multumesc inca odata :ymhug:

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]