Forumul românilor din Elveţia

Acum este Lun, 11 Dec 2017 9:40 pm

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Cu covrigii la targ...
MesajScris: Sâm, 19 Iun 2010 7:47 pm 
Neconectat
nou venit

Inainte de toate as dori sa va multumesc tuturor caci datorita voua sunt de aproape un an de zile in Geneva. Am citit conversatiile voastre si urmind sfaturile pe care le-ati dat altora m-am inscris la facultate. Pana acum am trait din economiile mele dar cum sacul nu e fara fund.... Nu, nu caut un job ca de sefi sunt satula pana peste cap, in viata mea de marinar am schimbat cu sutele! In schimb vreau sa imi fac o firma "raison individuelle". Nu ma trimiteti la brosura caci am studiat absolut toate site-urile posibile. Nu inteleg un lucru: imi iau utilajele si ma duc in targ sa fac covrigii? Daca imi vine un control ce acte le dau? Le spun din imaginatie numele firmei? La noi in Geneva oricum nu se mai dau autorizatii de piata momentan si nici ptr locuri publice dar ma gandeam ca as putea vorbi cu organizatorii anumitor evenimente in curs de derulare - dar chiar si atunci in caz de controale ce fac? Ma gandesc ca organizatia de sanatate ar trebui sa imi dea o autorizatie de functionare, ca cineva ar trebui sa imi verifice utilajele... E complicat de simplu tocmai de aceea nu pricep... adevarul e ca mereu am avut probleme cu tot ce a fost simplu...
Voi ce parere aveti?

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC [ DST ]