Forumul românilor din Elveţia

Acum este Mar, 17 Oct 2017 2:16 pm

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Un elev roman la "Prix de Lausanne"
MesajScris: Joi, 22 Noi 2012 10:12 pm 
Neconectat
nou venit

Stimate doamne, stimati domni,
Ma numesc Cristian MINDRIS, profesor de balet. Am bucuria a va anunta, ca pentru prima data in istoria celor 41 de editii, ale Olimpiadei Baletului, cum este de numit Prix de Lausanne, un elev din Romania a fost admis in cei 80 de competitori, dupa vizionarea materialui video. Au fost inscrisi peste 300 de candidati de pe intreg mapamondul, au fost selectionati doar 80, printre care si Andrei Theodor ILIESCU, din Constanta, elev eminent al prestigiosului Liceu de Coregrafie "Floria Capsali" din Bucuresti, liceu care de-a lungul celor peste 60 de ani de existenta, a dat nume de aur scenei baletului mondial. Andrei este elev in anul VII de balet, (clasa a XI-a de cultura generala), are 17 ani si este crescut de mama, Carmen ILIESCU. Concursul va avea loc intre 27 ianuarie - 02 februarie, in Lausanne, la renumitul Théâtre de Beaulieu. Va reamintesc ca in 1997, marea balerina Alina COJOCARU, a reprezentat Romania, castigand medalia de aur, dar a concurat ca eleva a Scolii de Balet din Kiev - Ucraina. Andrei Theodor ILIESCU, a scris o pagina de aur prin aceasta calificare, in istoria baletului romanesc. I-au fost alaturi, subsemnatul, d-l prof. emerit C-tin MARINESCU, mama lui, Carmen ILIESCU si in mai mica masura cadrele didactice ale liceului sus-amintit. Va rugam din inima alaturati-va si sustineti-l pe Andrei, reprezinta Romania, reprezinta "Sublimul artelor", arta baletului. Pentru confirmarea celor scrise, pagina de web a concursului : http://www.prixdelausanne.org/v4/index. ... -2013.html
Va multumesc si va asteptam langa noi
Prof. Cristian MINDRIS
e-mail : chmindris@gmail.com
tel. mobil : +40 733587738
tel. fix : +40 348805904

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Un elev roman la "Prix de Lausanne"
MesajScris: Vin, 23 Noi 2012 11:54 am 
Neconectat
activ şi comunicativ

Felicitari lui Andrei pentru calificare, munca de atitia ani a inceput sa dea roade, sa speram ca isi va putea implini visele in legatura cu aceasta competitie! %%-

Am accesat rubrica "Finals" si am ramas impresionata. Tineri talentati si dedicati acestei meserii dure, fragmente superbe de balet clasic sau modern, tineri de toate culorile si nationalitatile. Ii tinem pumnii strinsi lui Andrei (*) (*)

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Un elev roman la "Prix de Lausanne"
MesajScris: Vin, 23 Noi 2012 12:30 pm 
Neconectat
membru de bază

Am dori sa participam la eveniment pt a-l sustine pe Andrei.

Care zi ar fi (ora incl) potrivite?

Felicitari si va tinem pumnii! %%-

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]