Forumul românilor din Elveţia

Acum este Lun, 11 Dec 2017 9:52 pm

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 81 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Convulsii in lumea araba...va amintiti de 1989?
MesajScris: Joi, 20 Oct 2011 12:30 pm 
A fost capturat Ghedaffi. S-a sfarsit razboiul civil in Libia?

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 17 Noi 2011 12:38 pm 
...Acu' dupa ce am vazut cu totii (de la mic la mare), pe toate canalele de televiziune "modul de intrebuintare"pentru un dictator care nu mai ...foloseste, si, fara indoiala tuturor ne-a trecut prin cap : "nu o sa fiu dictator in toata viata mea", am si eu o intrebare: De ce nu se organizeaza un razboi umanitar in Siria? :(|)
Care este "elementu' " care "nu convinge" ONU,NATO si etc? :-\

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Sâm, 19 Noi 2011 10:12 am 
Neconectat
tânără speranţă

Situatia este incordata in zona respectiva din cauza problemelor israeliano arabe. O interventie externa mai ales ''americana'' ar fi tot ce ar trebui sa o ia tot orientul mijlociu la vale. Parerea mea. :wink:

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 14 Iun 2012 3:57 pm 
Neconectat
activ şi comunicativ

Connex scrie:
Situatia este incordata in zona respectiva din cauza problemelor israeliano arabe. O interventie externa mai ales ''americana'' ar fi tot ce ar trebui sa o ia tot orientul mijlociu la vale. Parerea mea. :wink:

....si intre timp civilii sirieni sunt masacrati de armata siriana la ordinul presedintelui sirian. Ce ti-e dom'le si cu prioritatile exportatorilor astora de democratie! 8-|

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 15 Iun 2012 8:47 am 
Neconectat
Admin

Americanii? Daca se baga nu e bine ca de ce se baga, daca nu se baga nu e bine ca de ce nu se baga.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 15 Iun 2012 10:34 am 
Neconectat
activ şi comunicativ

GENOCÍD, genocide, s. n. infracțiune săvârșită în scopul de a distruge deliberat și sistematic, în întregime sau în parte, o colectivitate sau un grup național, rasial, etnic sau politic [Pl. și genociduri] – Din fr. génocide. Sursa: DEX '09 (2009)

"Organizația Națiunilor Unite (abreviat: ONU) este cea mai importantă organizație internațională din lume.....
ONU are misiunea de a asigura pacea mondială, respectarea drepturilor omului, cooperarea internațională și respectarea dreptului internațional.....
Drepturile omului au fost motivul principal pentru crearea Națiunilor Unite. Atrocitățile celui de- al Doilea Razboi Mondial și genocidurile au determinat ca noua organizație să prevină tragedii similare in viitor. ....
Organizația Națiunilor Unite obligă toate statele membre să promoveze "respect universal pentru, și observarea drepturilor omului" și să ia "măsuri împreună și separate" în această privință...."
(http://ro.wikipedia.org/wiki/Organiza%C ... ilor_Unite)

Si, daca nu ma insel, ONU are la dispozitie baieti cu tichiutze albastre.

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 81 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4

Ora este UTC [ DST ]