Forumul românilor din Elveţia

Acum este Lun, 24 Feb 2020 2:48 pm

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 10 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: CARE SUNT CAUZELE SITUATIEI DEZASTRUASE DIN ROMANIA
MesajScris: Sâm, 10 Ian 2009 9:37 pm 
Neconectat
nou venit

http://www.dacia.forumotion.net /forum.htm
(sectiunea POLITICA)

:idea: =P~ :peur:

Ultima oară modificat de Atena pe Mar, 13 Ian 2009 6:51 am, modificat de 4 ori în total.

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: CARE SUNT CAUZELE SITUATIEI DEZASTRUASE DIN ROMANIA
MesajScris: Lun, 12 Ian 2009 2:22 am 
Neconectat
Admin

Ce vrei sa spui cu exaltatii astia?
Pot sa mut topicul la rubrica "umor (in)voluntar"?

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 12 Ian 2009 9:03 am 
Neconectat
tânără speranţă

cred ca asta vrea sa spuna: unii ca astia sint cauzele situatiei dezastruoase din romania...( sau si unii ca astia)

am inteles gresit?

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 12 Ian 2009 12:10 pm 
Neconectat
nou venit

Politicienii "romani" (fostii comunisti) bine organizati in masonerii, din cauza lacomiei si egoismului lor , asociati cu liderii corporatiilor globalizatoare si politicieni, vand 70-85% din resursele economice ale tarii, dar nu in beneficiul statului roman (care oricum nu mai exista) ci in cel personal! Populatia Romaniei este subjugata si sclavagizata, retribuita fiind numai atat cat sa supravietuiasca! Sistemul social este la pamant, cel medical a devenit o institutie unde doctorii s-au transformat in killeri cu halate albe si oameni de afaceri, invatamantul este un dezastru! V-am expus doar cateva aspecte insa situatia este mult mai grava. Toate acestea se intampla pentru ca de fapt tara a ajuns sa fie vanduta globalizatorilor, devenind "camp de lupta" pentru masonerii. Cei care vor suporta consecintele sunt copii care s-au nascut deja cu "titlu" de sclavi. Clanul Rotschild a incercat sa puna mana pe Rosia Montana unde avem 800 t de aur si dublu de argint...Frunza Verde si-a achizitionat tehnologie de excavat in munti pentru a cauta prin pesteri aur dacic, Mazare este cel mai mare traficant de cocaina, Seful de la Antidrog e numarul 1 din Romania distribuitor de heroina, Patriarhul Daniel este mason si S.R.I-st, bisericile sunt pline de preoti (S.R.I , S.P.P) plus homosexuali care isi construiesc vile si umba in masini de lux...,cam asta e situatia reala de la noi!
Oare trebuie sa ne pese sau nu?
Am locuit si eu 4 ani in Germania, 1 in Anglia, am facut turul planetei, ma pot stabili oricand in SUA sau Japonia, insa imi iubesc tara si consider ca trebuie sa fac ceva macar pentru noile generatii. E clar ca pot fi considerata idealista cu pretentii utopice, insa experientele mi-au demonstrat, ca omul daca are credinta intr-un ideal si are rabdare, acel ideal se materializeaza!
Cam asta era ideea! Si nu e vorba de exaltare, pentru ca romanii au devenit ca "pasarile in colivie care nu mai canta de teama stapanului iar de zburat au uitat cum se face!" Daca va intereseaza, am sa va spun ce metode sunt folosite ca ei sa fi ajuns in aceasta conditie!

Imi cer scuze, ca am indraznit sa va deranjez cu micile probleme ale tarii noastre.

Ultima oară modificat de Atena pe Mie, 14 Ian 2009 3:11 pm, modificat 1 dată în total.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 13 Ian 2009 2:10 am 
Neconectat
Admin

Scuze, m-am cam pierdut pe site-ul respectiv printre alte curiozitati. Din mesaj inteeg ca este vorba cu adevarat despre un punct de vedere asupra situatiei politice din Romania. E o tara libera, e liber fiecare sa-si spuna parerea.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 13 Ian 2009 6:14 am 
Neconectat
nou venit

:) E ok Soterro! Eu sunt cea care trebuie sa-si ceara scuze, deoarece trebuia sa specific ca informatii legate de subiect, sunt la sectiunea POLITICA!

TEMELE --- 1)" CARE SUNT CAUZELE DEZASTRUOASE SITUATII PE TOATE PLANURILE, IN ROMANIA" si 2)"EXTERMINAREA ROMANILOR" 3)RAZBOIUL PSIHOTRONIC DIN ROMANIA
http://dacia.forumotion.net/forum.htm

Ultima oară modificat de Atena pe Mie, 14 Ian 2009 3:09 pm, modificat 1 dată în total.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mar, 13 Ian 2009 11:54 pm 
Neconectat
Admin

Propun sa despartim cele doua directii de discutie:
- partea politica e ok;
- partea antisemitica o s-o sterg daca se repeta.
Eventualii interesati pot merge pe forumurile dvs sa discute temele refuzate aici.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 14 Ian 2009 7:14 pm 
Neconectat
nou venit

-

[Soterro: dupa cum am promis, am sters ce era offtopic]

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 14 Ian 2009 11:11 pm 
Neconectat
Admin

Care e legatura intre evreii semiti si nesemiti, virusii care nu mai rabda aerul romanesc si romanii din Elvetia ?

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 19 Ian 2009 3:36 am 
Neconectat
nou venit

LOL si uite asa ne`am plimbat putin si pe aratura ca drum drept si minte intreaga nu ne-a lasat Dumnezeu la toti. In fine, am ajuns de cateva zile in Ro, abia asteptam. Tara s-a schimbat enorm de mult, se schimba de la o zi la alta. Inca mai sunt foarte multe de facut, inca e greu dar tind sa cred ca suntem pe fagasul ala bun. Si cand a fost usor in tara asta? Cati oameni care inca mai sunt in viata in jurul vostru au cunoscut si vremuri bune, in care tara era civilizata, in pace, se castiga bine, tiganii doar cantau, etc.? Inca e greu, fara discutie, dar e mult mai bine decat acum cativa ani. Iar schimbarile in bine nu au loc niciodata peste noapte. Ce, in Elvetia v`a fost bine, asa, deodata? Cei care nu se dau niciodata batuti, nu pot decat sa castige, oriunde s-ar afla. Acelasi lucru si cu tara, si mai ales saraca tara, care a vazut ea vremuri si mai amare. Daca toti care se plang in permanenta ar pune urmaru sa faca si mai mult, si mai bine, in loc sa spuna ca oricum n`are rost sa te zbati, poate ca am vedea si o minune din aia peste noapte. Va salut, cu drag, din tara, si cu multa tristete, nu pentru hauru` furat din munti, mafie, noua ordine mondiala, copii ce se nasc sclavi in Ro (lol?), dezastru, exterminare, homosexuali cu permis auto (iti dai seama?), ci pentru ca ieri a murit un roman. UNU ADEVARAT. Caruia nu i-a fost rusine sa lupte pana in ultima clipa a vietii pentru tara si pentru "dulcii" lui frati. Respect Maestre, fie-ti tarna usoara.

Scoală-ţi Ţară, voevozii!!! character is what you are in the dark.

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 10 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]