Forumul românilor din Elveţia

Acum este Sâm, 21 Oct 2017 1:20 pm

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 130 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Primavara româneasca?
MesajScris: Vin, 27 Ian 2012 10:10 pm 
Neconectat
nou venit

in Romania, Gin, lumea simpla e scarbita de politica si de politicieni nostri, asa de scarbiti incat nu vor sa mai mearga la vot, pentru ca se mai pune si problema: "Eu cu cine votez", parafrazand-ul pe Pristanda.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 27 Ian 2012 10:35 pm 
Buna intrebare (cetateanu' turmentat din "O scrisoare pierduta")...Caragiale e..vesnic actual.

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 27 Ian 2012 10:36 pm 
Neconectat
activ şi comunicativ

GIN scrie:
Un prim pas ar fi explicarea termenului "politica" celor care nu-l cunosc sau celor care cred ca-l cunosc.

"Am spus ca politica e o curtezana batrana si vitioasa, care are nevoie permanent de oameni virgini.. O:-) . Era vorba de oameni vergini politiceste... O:-) De energii neepuizate in casnicii si concubinaje de partide.( :D ) Ca sa-i conving - zice seful Nercea catre nevasta Dacia - a trebuit sa tiu un intreg curs de ginecologie politica...( :)) :)) =)) ) Dar obiectiunea cea mai grea a fost alta... S-a sustinut ca barbatul dumneavoastra... pe linga calitatile indiscutabile, are un defect capital! ( :-B :-B :-B )
DACIA: Ce defect? :-o :-o
NERCEA: E moale... moale... moale!... ( [-( )
DACIA: Asa e... Ce e al lui, e-al lui... E moale... :-?? :ymsigh: :ymsigh: :ymsigh:
NERCEA: Dar ce adica, elasticul nu e moale? Totul e sa stii sa-1 intinzi, ca sa-l transformi in prastie, ca s-azvirle piatra in capul lui Goliath... In sfirsit, ce sa va mai spun, toate obiectiunile ridicate au fost spulberate pe rind, si in cele din urma comitetul judetean a aprobat in unanimitate candidatura lui nenea Spirache... Mai ales cind am anuntat ca pentru sudarea legaturii dintre el si partid doneaza cinci sute de mii de lei (o avere, in 1932 - n.m.) organizatiei judetene, argumentul asta a determinat succesul final... @-) @-) $-) $-) (...) Politica, scumpa doamna, are legile ei fixe... ca cele ale gravitatii universale... :mrgreen: :mrgreen: Ca sa fructifici, trebuie sa depui. :ymsmug: :ymsmug: :ymsmug: Va rog sa fiti sigura, insa, ca in ceea ce ma priveste personal, numai convingerea ca fac un bine partidului, judetului si tarii m-a facut sa sustin cu atita caldura cauza lui nenea Spirache..." Asa grait-a Nercea, seful de partid al proaspatului candidat fara nici o sansa, dar cu banii platiti de nevasta si soacra: echivalent de azi, la vreo suta de mii de euro...

...asta era "Titanic vals"- T. Musatescu, 1932 :D :D :D

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 03 Feb 2012 10:26 am 
http://octavianpaler.ro/video/romania-l ... ian-paler/

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 06 Feb 2012 1:29 pm 
Neconectat
activ şi comunicativ

WOOOOOOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Baietii veseli si obraznici au dat "LOVITURA"!!!!!!!!!!!!!!
S-au declarat in greva parlamentara (la Strasbourg intai "c'asa-i mai chic"!), iar acum Guvernul Boc s-a demis. Tareeeeeeeeeeeeee!!!! \m/ \m/ \m/

...No , si-acum frumoasa si gingasa curtezana (UDMR) asteapta propunerile cavalerilor veseli si obraznici. ;;) ;;) ;;)

KKT!!!!! KKT!!!, KKT!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Asta ca sa fiu in ton cu cel care a revolutionat forumul Casei Românilor, in sensu' : "Treziti-va : asta-i viitoru'!!!").

Sorry, dar din punctu' meu de vedere a fost cea mai (fucking)cretina "miscare" care se putea face... Cel putin acum.

Fişiere ataşate:
cascada.jpg

Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 130 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6

Ora este UTC [ DST ]