Forumul românilor din Elveţia

Acum este Mar, 12 Dec 2017 5:19 pm

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 105 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: ...Cum va veti petrece ziua de 9 decembrie?
MesajScris: Vin, 07 Dec 2012 3:14 pm 
Neconectat
Admin

Eu NU cred ca toata treaba asta cu sau fara scuze are vreo importanta. Ii votati ca sa va maritati cu ei sau ca sa conduca tara? Ce conteaza de fapt la un conducator, cat e de simpatic omul si cum da din gura, sau ceea ce FACE CU ADEVARAT? Marinarii incompetenti sau slugarnici ai lui Basescu n-au ajuns acolo parasutati de Mos Craciun, ci Base si i-a ales singur. Ponta este prim ministru de atatea luni de zile, cati marinari destoinici si-a adus EL in corabie? Ca doar a avut ocazia, zau. Si care-s perspectivele economice si politice pentru Romania, din punctul fiecaruia de vedere? Eu nu le prea vad in clar. Asa ca, unde e diferenta esentiala intre ARD si USL?

Cod:
                 ARD     USL
Mafioti:          x       x
Ataca justitia:           x
Pupa EU:          x   
Pupa Rusia:               x 
I doare-n de noi: x       x

Chestiile nasoale in forma de tabel, cine mai adauga criterii?

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 07 Dec 2012 4:20 pm 
Neconectat
Admin

PS: citesc azi in Tages Anzeiger:
"Die rumänische "Classe politique" verhält sich nicht viel anders als afghanische Warlords."
Ce zice Wikipedia despre Warlords/Kriegherr/Seigneur de guerre:
Citat:
Warlordism appears in so-called failed states: states in which central government and nationwide authorities have collapsed or exist merely formally without actual control over the state territory. They are usually defined by a high level of clientelism, low bureaucratic control and a high motivation in prolonging war for the maintenance of their economic system, mainly based on the extraction of natural resources.

E cool sa fii comparat cu chestia asta, nu?

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 07 Dec 2012 5:17 pm 
Neconectat
membru de bază

Imagine

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 07 Dec 2012 8:44 pm 
Neconectat
Admin

Soterro scrie:
E cool sa fii comparat cu chestia asta, nu?

Mie mi se pare deprimantă lipsa postacilor. Oare ce s-o fi întâmplat de la referendum până azi?!

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 07 Dec 2012 11:04 pm 
Neconectat
activ şi comunicativ

Alta "sursa" credibila pentru "Plecati fratilor daca nu va place in România" nu am reusit sa gasesc pe net. (o fi cumparat presedintele si maharii de la Google? :-? ). Daca o are careva, poate da un link, ceva. Merçi!

Giorgia, sincer, eu nu vreau "sa ma indreptatesc" in nici un fel. Si nu vreau "sa-mi apar opinia de parca mi-as pierde reputatia, onoarea, mandria, respectul si ce mai am prin buzunare".
Eu sunt pur si simplu foarte ingrijorata. Mai am oameni dragi in tara..

Eu am vazut urmatoarele chestii:
1)
-In ultimii ani justitia incepuse "sa miste" (adica incepuse destul de timid sa-si faca treaba). In sinea mea speram sa inceapa sa functioneze si politia ( pur si simplu aplicând legea asa cum face cea de aici)
-O chestie de bun-simt votata la un referendum propus de presedinte (un parlament de 300 de "alesi")
-O tara care, cu sacrificii imense, incepea sa iasa din criza care afecteaza Europa.
-O tara care peste putin timp ar fi fost pe picior de egalitate cu restul tarilor UE.

2)
-O gasca de opozitori care a profitat de orice ocazie( inclusiv confiscând proteste populare) pentru a pune mâna pe putere
-O gasca pentru care "onoare", "cinste" sunt doar substantive comune din DEX fara nici un fel de valoare in viata cotidiana
-O gasca care vrea sa stea cu picioarele pe masa in "club", sa scuipe coji de seminte pe jos, sa râgâie când Frau Merkel zice ceva
-Un Blitzkrieg care ne-a suierat pe lânga urechi
-O tanti care spune la TeVeu ca 7.4 milioane reprezinta 80 % din votantii romani in ziua urmatoare publicarii numarului de persoane cu drept de vot (18 mil si ceva)- am auzit-o azi, cu urechile personale
-Se prefigureaza un parlament de 520 de votanti (erau patrusute si ceva - iar la referendum se hotarase ca numarul va fi de 300)

...In fine lista e lunga, iar eu sunt obosita si trista.

Soterro scrie:
Ce conteaza de fapt la un conducator, cat e de simpatic omul si cum da din gura, sau ceea ce FACE CU ADEVARAT? Marinarii incompetenti sau slugarnici ai lui Basescu n-au ajuns acolo parasutati de Mos Craciun, ci Base si i-a ales singur. Ponta este prim ministru de atatea luni de zile, cati marinari destoinici si-a adus EL in corabie? Ca doar a avut ocazia, zau. Si care-s perspectivele economice si politice pentru Romania, din punctul fiecaruia de vedere? Eu nu le prea vad in clar. Asa ca, unde e diferenta esentiala intre ARD si USL?

Perfect adevarat...
Dar noi ce facem? ...Ne lepadam de EA?

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Sâm, 08 Dec 2012 6:34 pm 
Neconectat
Admin

Actualizare 8 decembrie 2012: Conform unor informaţii de ultimă oră, primite de la Ambasada României în Elveţia, nu se poate vota cu buletinul. Doar paşaportul românesc va fi acceptat.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Dum, 09 Dec 2012 9:56 pm 
Neconectat
membru de bază

Si se pare ca USL a castigat! De ce?

Mai jos o postare a unei persoane care de un an e prezenta in FB pentru a sustine PDL si implicit pe Basescu. Ceea ce a scris azi reflecta un mare adevar: ipocrizia acestui partid-PDL! si a lingailor afiliati lor :ymsick:

Traian Basescu Source · 6.826 gefällt das
vor 16 Minuten ·
TINERII, IMPLICAREA SI IPOCRIZIA

Noi tinerii suntem acuzati la fiecare scrutin ca nu ne implicam. Ca nu ne intereseaza societatea in care traim. Ca nu votam. Cei care ne acuza de nepasare sunt - paradoxal! - aceiasi oameni care de fiecare data cand ne manifestam dorinta de a participa la viata publica fie ne ignora, fie ne impiedica sub pretextul ca "suntem prea tineri ca sa stim cu ce se mananca viata si politica."

Eu - Adina Scurtu, administratorul acestui cont de Facebook - am 28 de ani si ma implic pentru ca imi iubesc tara si imi iubesc si imi respect Presedintele. Din multe motive pentru care de un an de zile le tot expun pe aceasta pagian de Facebook si nu numai. Cel mai important dintre aceste motive este acela ca mi-a asigurat un climat democratic in care sa ma dezvolt.

Insa tinerii in general nu se implica in prmul rand pentru ca NU LI SE PERMITE. Cei mai in varsta ne considera imaturi, nepregatiri, fara experienta. Considera si ne spun direct sau indirect ca nu suntem in masura sa participam la "discutii si actiuni de oameni mari". Si-ar dori probabil sa fim o masa de manevra si atat. Si-ar dori probabil ca implicarea noastra sa constea doar in a vota cu ei. Ori asta nu se poate. Si desi o demonstram de 23 de ani, cei mai in varsta refuza sa accepte luarea noastra de pozitie.

Eu una fac si am facut TOT, dar absolut TOT ceea ce depinde de mine pentru a sprijini Presedintele. Si totusi, de un an de cand am acest cont, nimeni, absolut NIMENI nu vrea sa ma ajute. De fiecare data cand cer ajutor celor pe care imi doresc sa ii ajut GRATIS, ma lovesc practic de un vis. Gros. Tare. Rece. Si ma doare al Dracului de tare fiecare lovitura. Pe care culmea nici nu pot s-o uit pentru ca lasa in mintea si in sufletul meu o cicatrice imensa. Urata.

Paradoxal, nu sunt ajutata sa ii ajut. Nimeni din presa considerata "basista" [B1 TV, gandul etc] nu preia mesajele. Nimeni oficial nu preia mesajele. I-am trimis domnului Traian Ungureanu solicitarea de a-mi permite sa spun ca acest cont este aprobat si nici acum nu mi s-a raspuns. Nimeni din PDL sau de la Administratia Prezidentiala nu a luat legatura cu mine.

Fac voluntariat. Muncesc in interesul lor. Consum in favoarea lor timp, energie si BANI. Sunt dispusa dispusa sa continuu. Dar un auditoriu de 6700 de oameni nu pot face nici o diferenta, ceea ce inseamna ca eforturile mele sunt de prisos. Vorbim intre noi, ne descarcam amarul, punem tara la cale. Asa si? La ce ajuta? Pe cine intereseaza ideile si parerile noastre? Cine le aude? Ca sa fii auzit in intrega tara trebuie sa vorbesti TARE, iar ca sa vorbesti TARE, trebuie s-o faci intr-un grupa larg.

As face mai mult. Dar nu nu am fondurile necesare si nici nu vad pentru ce. Cu atat mai putin vad pentru cine. Pentru cei care ma ignora? Din moment ce ma ignora n-au nevoie de sprijinul meu. Daca nu au nevoie de prijinul meu, nu le permit sa ma acuze cxu ipocrizie ca nu ma implic. Pentru romani? Care romani? Cei care au votat in numele meu revenirea la comunism? Cum sa sprijin niste oameni fata de care nu am pic de respect?

Schimband planul discutiei. cati jurnalisti tineri sunt invitati in emisiuni politice sa dezbata? NICI MACAR UNUL. Comentatori politici sunt aceeasi dintotdeauna: CTP, Ion Cristoiu, etc. In fata lor, toti politicienii - indiferent de partid - isi scot palaria. Toti ii numesc "reprezentati de marca ai presei romanesti". Daca eticheta este sau nu corecta discutam cu alta ocazie. Important este ca nimanui din generatia mea nu i se ofera sansa sa demonstreze ca poate deveni ca domniilor. Sua poate chiar mai buni. Ne scaldam in aceleasi contexte, inujram, pupam, laudam si apoi injuram aceeasi oameni. S-a creat un cerc vicios in care tinerii nu pot patrunde si chiar daca ar patrunde n-ar avea nici o sansa sa se ridice.

Caci sa nu-mi spuneti ca tinerii care se inscriu in partide [oricare dintre partide], dornici sa faca ceva concret pentru tara, ajung sus daca nu se numesc Sarbu, Ponta, Boureanu. Adica daca nu au un nume si un trecut.

In concluzie, e usor sa acuzi si sa creezi o mentalitate acuzatoare in societate. Mai greu este sa ma determini pe mine tanar sa-ti fac jocurile.

Daca generatii intregi de tineri de la Revolutie incoace au refuzat sa spuna "da sa traiti! Votez sa traiti! Cum spuneti sa traiti", nu cred ca vor incepe acum.

NE VOM IMPLICA! Dar o vom face atunci cand ni se va permite. Cand implicarea noastra va consta in mult mai mult decat sa aplicam o stampila. Cand vom fi luati in serios. Cand vom fi pusi in valoare. Cand CHIAR VA FI NEVOIE DE NOI.

http://www.facebook.com/TraianBasescuSo ... 5474811609

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 10 Dec 2012 12:05 am 
Neconectat
Admin

Nu inteleg, pe cine sprijina don'soara respectiva? De ce tocmai pe PDL? Ce-au facut de i-au picat cu tronc? Ii sprijina numai ca sa-i poata critica? Au fost, exista si vor mai fi si partide mici si mai curate - ce a facut-o sa aleaga PDL in locul altora? Scuze, povestea ori este complet inventata, ori vine din partea cuiva fara discernamant.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 10 Dec 2012 9:55 am 
Neconectat
membru de bază

Soterro scrie:
Nu inteleg, pe cine sprijina don'soara respectiva? De ce tocmai pe PDL? Ce-au facut de i-au picat cu tronc? Ii sprijina numai ca sa-i poata critica? Au fost, exista si vor mai fi si partide mici si mai curate - ce a facut-o sa aleaga PDL in locul altora? Scuze, povestea ori este complet inventata, ori vine din partea cuiva fara discernamant.

Mai conteaza?...

Conteaza ce va fi de acum incolo. 4 ani...

Roata s a intors. Acum e randul altora... si daca nu ar fi vorba de Ponta chiar as face party. Dar ma bucur enorm de rezultat....dintr un motiv personal :)

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 10 Dec 2012 10:45 am 
Neconectat
activ şi comunicativ

Giorgia scrie:
Si se pare ca USL a castigat!

…De unde se poate deduce ca Platon este mereu actual si ca avea dreptate când spunea ca democratia e o mare porcarie! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mai cu seama când se vrea “aplicata” la o natie care are in ADN gena “Miorita” : 2/3 din electorat se ghideaza dupa modelu’ “ciobaneilor conspirationisti” (cu observatia: “sa moara capra vecinului”) si o treime dupa modelu’ “ciobanasului victima constienta”(cu observatia : Ion Creanga –“Prostia omeneasca” ,revazut si adaugit-“Prostia româneasca”).

Sau am gresit ? Trebuia sa iau in considerare prezenta la vot? :-?
Mah!!! No problem : revine in forta ciobanu’ sef care va pune lucrurile “in regula”: “Ce ciobani, dom’le? OI ! Asta sunteti: OI! Daca nu mai e iarba, bunghiti-va in curu’ aleia din fata, ca la orizont ma bunghesc io!” b-(

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 10 Dec 2012 11:19 am 
Neconectat
Admin

luminita scrie:
Mai cu seama când se vrea “aplicata” la o natie care are in ADN gena “Miorita” : 2/3 din electorat se ghideaza dupa

Nu chiar. Au votat maxim 41% (zic maxim, ca iarasi s-au vazut supraprezente la vot pe ici si colo).

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 10 Dec 2012 11:38 am 
Neconectat
activ şi comunicativ

Soterro scrie:
luminita scrie:
Mai cu seama când se vrea “aplicata” la o natie care are in ADN gena “Miorita” : 2/3 din electorat se ghideaza dupa

Nu chiar. Au votat maxim 41% (zic maxim, ca iarasi s-au vazut supraprezente la vot pe ici si colo).

Ai dreptate. Oricum gena "Miorita" din ADN-ul natiei noastre tot nu poate fi ignorata. Si Platon are dreptate.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 10 Dec 2012 11:59 am 
Neconectat
activ şi comunicativ

Aseara, sau "asul din mâneca presedintelui" :

-In ultima ora de votare Basescu cere cetatenilor de etnie maghiara sa mearga la vot.
-Exit poll: USL câstiga detasat alegerile
-Declaratie Antonescu (destul de normala)
-Declaratie Ponta + anunt de incepere a negocierilor cu UDMR -in vederea consolidarii majoritatii parlamentare( a se citi "consolidarea pozitiei PSD in USL)
-Liberalii sunt surprinsi si enervati, idem antenele lui Voiculescu

--------------------------------------------
Total= "Divide et impera" ? :D :D :D

Consecinte posibile:
1) Dezbinarea USL
2) Compromiterea lui Ponta SI in fata unei parti din electoratul PSD (sunt multi care au alergie la UDMR)?

Interesant ar fi de stiut ce a oferit Basescu lui Ponta. Poate demisia in schimbul unui tip de imunitate? :-?

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 10 Dec 2012 12:44 pm 
Neconectat
membru de bază

Imunitate va avea oricum asa cum a avut-o si Iliescu si Constantinescu, daca e vorba doar de manevre politice; ca de omorat n-a omorat pe nimeni. :)

Eu nu pricep de ce nu vrei Luminita sa pricepi ca oamenii sunt satui de manevrele PDL? Ca au crezut in ei si au fost amarnic dezamagiti? Ca au crezut in "cruciada" dreptatii / anti-comuniste, dar au luat plasa cea mai puternica din istoria Romaniei? Basescu ca personaj il las acum de o parte. Eu vorbesc de toata "clica" PDL. Ai uitat ce am vorbit in vara, la berea de dupa, injurata de unii??

Nu pricepi ca intreaga "masa de oameni" pro-vest sunt cei care au beneficii?? Dovada o vei avea curand cand vei observa o diminuare subtila si deocheata....in tot ceea ce priveste "sacrificiul" facut pentru romani.

Nu stiu de ce USL imi pare a fi comparabil cu SVP. Toti ii injura dar toti ii voteaza =)) =))

Oare de ce ?! Chiar crezi ca oamenii au votat USL pt Ponta sau Antonescu?! :ymalien: :ymalien:

Poate sa aiba si 1000 de Asi in maneca, poate sa dezbine pana i se acreste, ca la asta se pricepe si el si UTC-istii lui, ceea ce insa nu va reusi sau NU-I va mai reusi, e sa prosteasca omenirea cu....minciuni! Macar de-ar prosti-o cu adevaruri. Dar nu cu minciuni.

Castigul USL nu se datoreaza puterii de convingere a USL ci nerviilor pe care oamenii ii au pe ARD / PDL / Basescu. A fost un vot de "razbunare". Oamenii stiu bine ce-i asteapta si au luat asta in calcul! Interesant nu ? :)

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 10 Dec 2012 1:02 pm 
Neconectat
membru de bază

Metaforic vorbind...

E ca atunci cand o nevasta grijulie si fidela, ce-si adora sotul implinindu-i toate poftele, citindu-i din priviri orice dorinta, descopera ca are de fapt un magar in casa, ce-si petrece zilele si noptile prin bordele / carciumi ea crezandu-l pe cuvant ca omul e la....munca!

Acea femeie, crede-ma, va cadea in bratele primului venit, daca se poate mai magar si mai porc ca primul. De ce? Ca sa-si poate argumenta propria prostie; prima prostie- credulitatea si naivitatea de care a dat dovada. Va fi nevoie sa treaca timp si ani ca sa poata alege, iar, pe merit. Si sa poata da de pamant cu orice alt magar ce ar indrazni sa se apropie.

Asta a facut acum Romania :) Ca tot e la genul feminin...

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 10 Dec 2012 1:39 pm 
Neconectat
Admin

Giorgia, femeia aia de care zici tu e proasta gramada daca de peste 20 de ani tot asa cade in bratele primilor veniti - unul dupa altul fara nici un pic de discernamant. Ca doar politica nu s-a nascut acum 4 ani (15.12.2008 mai precis) cand a ajuns PDL-ul in sfarsit si el la guvernare, sau nu?

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 10 Dec 2012 2:02 pm 
Neconectat
membru de bază

Soterro scrie:
Giorgia, femeia aia de care zici tu e proasta gramada daca de peste 20 de ani tot asa cade in bratele primilor veniti - unul dupa altul fara nici un pic de discernamant. Ca doar politica nu s-a nascut acum 4 ani (15.12.2008 mai precis) cand a ajuns PDL-ul in sfarsit si el la guvernare, sau nu?

Ba da asa e :(

De aia nu pot pricepe sistemul votului parlamentar. Pe de-o parte ce cauta oameni din Bucuresti in colegii ce reprezinta alte orase; apoi ce rost are ca primele 2 locuri sa intre in parlamnet? Pai daca pui doi "grei" si vreo 5 micuti "copii" pe liste, evident ca omul va vota "greii" pt ca pe grei ii cunoaste, de aia micuti n-a auzit nimeni pt ca nu au pile pe la televiziuni sau jurnale sau postaci pe net care sa-i promoveze. Si deci la urma urmei, indiferent de procent, primul si cel de-al doilea clasat intra in parlament. Vezi rezultatul din Roman...

Pe liste insa am vazut o gramada de alte "partide/aliante" de care n-am auzit nimic. De ce? Pt ca toata presa din RO promoveaza ori PDL ori USL. E ca si cum altceva nu ar mai exista in Romania, asa ca DA...prostia acelei "femei" depaseste limita ...

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: sa stins lumina la ARD gata nu mai e.....
MesajScris: Lun, 10 Dec 2012 3:18 pm 
Neconectat
nou venit

domnul admin se poate sa nu mai ma banati?????va rog frumos stiu ca sunte ti suparat dar asta e ........... =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 10 Dec 2012 3:22 pm 
Neconectat
nou venit

ARD a intrat de pe locul 2 de unde si sintagma "NOI CEI DIN LINIA 2" un remake dupa filmul lui sergiu nicolaescu.Saracul Blaga nici nu mai stia sa vorbeasca aseara cred ca a umblat la rezerva lui sefu de sticle.......

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: sa stins lumina la ARD gata nu mai e.....
MesajScris: Lun, 10 Dec 2012 4:16 pm 
Neconectat
Admin

kopex1977 scrie:
va rog frumos stiu ca sunte ti suparat dar asta e ...........

Supărat? Nu chiar:
Imagine

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: sa stins lumina la ARD gata nu mai e.....
MesajScris: Lun, 10 Dec 2012 4:17 pm 
Neconectat
nou venit

Cosmin scrie:
kopex1977 scrie:
va rog frumos stiu ca sunte ti suparat dar asta e ...........

Supărat? Nu chiar:
Imagine

ma bucur atunci lasa posturile sa curga brother.....

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 10 Dec 2012 4:37 pm 
Neconectat
membru de bază

Voi doi lasati glumele si reveniti la subiect =)) Tara arde si baba se piaptana :))

Deci, Luminita, cine ziceai ca se destrama? USL ? =)) =)) =)) =)) =)) =))

Ia citeste asta :D

"ARD a incetat. Ca sa continue amorul trebuie o alta intelegere. Pana una alta suntem liberi de contract", a declarat, pentru gandul, vicepresedintele FC, Gabriel Biris, din al carui punct de vedere proiectul Fortei Civice trebuie continuat."

http://stirileprotv.ro/stiri/alegeri-pa ... -info.html

Scuze dar nu ma pot opri din ras :D

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 10 Dec 2012 4:40 pm 
Neconectat
nou venit

Giorgia scrie:
Voi doi lasati glumele si reveniti la subiect =)) Tara arde si baba se piaptana :))

"ARD a incetat. Ca sa continue amorul trebuie o alta intelegere. Pana una alta suntem liberi de contract", a declarat, pentru gandul, vicepresedintele FC, Gabriel Biris, din al carui punct de vedere proiectul Fortei Civice trebuie continuat."

Scuze dar nu ma pot opri din ras :D

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

un fleac au fost ciuruiti..... =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 10 Dec 2012 5:40 pm 
Neconectat
activ şi comunicativ

Giorgia scrie:

IOIIIII , Domnu' Presedinte!!! Unde dai si unde crapa! 8-}

(Vazusem mai inainte, dar nu am putut semnala, intrucât mi-a semnalat cutzu' meu alte urgente.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 10 Dec 2012 5:59 pm 
Neconectat
Admin

ARD s-a intregistrat pentru campania electorala. S-a terminat campania, s-a terminat si ARD. Duh, surpriza lui Polichinelle. Iar ca nu tuturor le-a convenit ca s-au unit electoral, nici asta nu e ceva nou. De altfel nici USL-ul nu a fost pe placul tuturor membrilor PSD sau PNL.

Concluzia? Sa nu uitam sa ne luam Valium-ul de toata ziua :D

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 105 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC [ DST ]