Forumul românilor din Elveţia

Acum este Mar, 12 Dec 2017 12:56 pm

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 11 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Adio, Europa! Românii cu paşapoarte, teroriştii la liber
MesajScris: Mar, 24 Noi 2015 1:38 pm 
http://www.expunere.com/oficial-adio-eu ... inent.html
Ce înseamnă asta? Românii, deşi europeni de mii de ani, creştini şi buni cetăţeni vor trebui să circule din nou cu paşaportul în Europa ca pe vremea comunismului, deşi ne-am plătit toate drepturile cu vârf şi îndesat către elita coruptă de la Bruxelles, Berlin, Amsterdam sau Paris, iar cei circa un million de refugiaţi musulmani anual vor putea străbate liberi continentul fără acte că aşa vrea Merkel, Junckers sau Hollande. Românii cu paşaport în propria lor “casă comună europeană” vor fi cetăţeni de categoria a doua în UE, iar islamiştii francezi, belgieni, suedezi, germani sau spanioli, antrenaţi în lupta contra creştinilor în noile “capitale” musulmane ale Europei: Molenbeek, Saint Denis, Rotterdam, Andaluzia sau NeuKolln, vor circula fără oprelişti, doar cu buletinul, ca europeni nativi din a treia generaţie pe de-a lungul şi latul continentului, umilindu-i din nou pe românii care trebuie să-şi ia din nou paşapoarte ca pe vremea zidului Berlinului.

Practic, societățile multiculturale, mai devreme sau mai târziu, dau naștere unor probleme, care vor duce, axiomatic, la violenţă.
Ce trebuie să facă un stat care deja a devenit pestriț, care a înghițit, fie că a fost vorba de fatalitate, fie că a fost vorba de prostie, largi comunități depărtate cultural, dacă dorește să evite violența?
Să devină autoritar sau segregaționist. Altă cale nu există. :-s

Sus

Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Adio, Europa! Românii cu paşapoarte, teroriştii la liber
MesajScris: Mar, 24 Noi 2015 11:28 pm 
Neconectat
Admin

Romanii circula si astazi cu pasaport in Elvetia fix din cauza hotilor de romani care-i conduc, nu din cauza lui Merkel. Si tot din cauza mafiotilor romani au trebuit constant returnate fondurile primite de-a moaca de la EU, fiindca nici unui guvernant de pana acum nu i-a pasat ce se intampla cu banii pe care nu i-a putut fura. Dar sa lasam citatul de-o parte, nu-i vina noastra ca pe pagina respectiva scriu niste magari - poate au si ei niste interese de promovat (niste averi de aparat).

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Adio, Europa! Românii cu paşapoarte, teroriştii la liber
MesajScris: Mie, 02 Dec 2015 9:52 am 
Neconectat
tânără speranţă

expunere.com :pirate: Ce urmeaza? cocoon si efemeride? :))

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 18 Ian 2016 1:28 pm 
Connex scrie:
expunere.com
Ce urmeaza? cocoon si efemeride?
Concentrează-te pe conţinut, nu pe sursă. Mersi!

http://www.rts.ch/info/monde/7418153-la ... urce=rss_t
"La violence sexuelle dans le milieu arabo-musulman est presque normale"
Violenţa sexuală în mediul arabo-musulman este cvasi-normală

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 20 Ian 2016 10:54 am 
Neconectat
tânără speranţă

Cand textul citat de tine incepe cu ''romanii crestini si buni europeni vor circula cu pasaportul in Europa'' nu are sens sa ma mai concentrez pe balariile urmatoare. Daca este adevarat, da-mi o data, sa stiu sa nu mai merg cu buletinul. Raman blocat ca prostul printr-o vama cand, de fapt, expunere.com prin vocea ta a incercat sa ma atentioneze :mrgreen: Textul zici ca este scris de un discipol al lui Vadim. Mare minune de nu o avea scoala Romania Mare autorul.

Pe acelasi principiu pot sa spun ca, nu stiu unde ai crescut, dar, violenta sexuala este omniprezenta si in maretul sat romanesc. Desi, am vaga impresie ca nici macar nu sunt departe de adevar... Asta ca sa nu vorbim de violenta pur si simplu.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 20 Ian 2016 7:57 pm 
Neconectat
Admin

Connex scrie:
violenta sexuala este omniprezenta si in maretul sat romanesc.

Vezi recentele galagii in apararea dreptului stramosesc de a-si cafti odraslele... rrromanii verrrzi ar face bine sa ne mai slabeasca cu paiul din ochiul europenilor.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 20 Ian 2016 10:17 pm 
Connex scrie:
Pe acelasi principiu pot sa spun ca, nu stiu unde ai crescut, dar, violenta sexuala este omniprezenta si in maretul sat romanesc. Desi, am vaga impresie ca nici macar nu sunt departe de adevar... Asta ca sa nu vorbim de violenta pur si simplu.

The Arabic gang-rape 'Taharrush' phenomenon which sees women surrounded by groups of men in crowds and sexually assaulted... and has now spread to Europe
Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article ... z3xoyXzutF

Arată-mi care este echivalentul în societatea românească pt. fenomenul 'taharrush'...că doar îţi place să vorbeşti de principii.
Eu nici măcar de ţigani n-am auzit ca în noaptea de Revelion să înconjoare femeile românce albe pt. a le agresa sexual sau tâlhări.

Am crescut la Cluj şi ca toată lumea, aveam bunici la ţară. Nu ţin minte să fi auzit de 1000 de ţărani români care să înconjoare femeile satului şi apoi să le violeze.

[mesaj editat de Soterro]

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 22 Ian 2016 10:22 am 
Neconectat
tânără speranţă

Sexually assaulted nu inseamna viol in sensul ca s-a consumat un act sexual. De exemplu, daca ii pui mana pe fund fara consimtamant se chema ''sexually assaulted''. Iar chestia asta o vazi in orice ''discoteca'' de la tara. Dupa ce iau vreo doua ''saniute'' la bord, pentru curaj, stau si se hlizesc ca prostii ce fapte marete au facut. Iar asta nu se petrece doar de Revelion... In rest, crestini si buni europeni asa cum spui.

PS. Nu se cheama taharrush in Romania, dar, poate, neaosele ''bulaneala'' si ''mozol'' iti suna cunoscut....

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Sâm, 23 Ian 2016 12:51 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Unde a disparut Marawder ?

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Sâm, 23 Ian 2016 7:44 pm 
Neconectat
Admin

derkleine scrie:

A cerut să îi fie șters contul.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Dum, 24 Ian 2016 11:40 am 
Neconectat
membru de bază

derkleine scrie:

A fugit cu o blonda asculta la mine....:D

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... =bookmarks

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 11 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]