Forumul românilor din Elveţia

Acum este Mar, 17 Oct 2017 5:09 am

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 110 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Open your mind, ROmania!
MesajScris: Vin, 29 Noi 2013 11:32 am 
Neconectat
tânără speranţă

Luminita strict legat de natura, in mod cert este natural. Nu este ceva nemaivazut. Tot asa apar si copii nascuti cu diverse deficiente. Este de asemenea natural. Legea firii exista tocmai pentru ca oamenii au capacitatea de a analiza.Aceasta ''lege'' si interpretarea ei s-a tot schimbat de-a lungul anilor si o sa se schimbe in continuare in functie de grup si societate. Perceptia pe care o ai asupra ei nu este decat educatia si experienta ta de viata. Personal, nu as lua nimic ca absolut sau batut in cuie. Nici macar legea firii :D

Maimutareala din parada... In realitate sunt respinsi cei care vor ''sa-ti bage pe gat'' orientarea lor. De exemplu, fara a fi marlan, nu sunt cea mai draguta persoana cu vanzatorii de asigurari care ma suna acasa. Chiar si martorii lui Iehova au inteles ca ar face bine sa nu mai revina. Este tot o forma de respingere. Chiar vorbesc frumos cu ei dar, le-o tai fara prea multe fasoane. In sensul ca daca veam nevoie, va cautam eu, nu trebuia se veniti voi. Stiu ca existati, iar daca nu stiam, inseamna ca nu m-a interesat. Simplu nu? :D

Abra, ma bucur ca suntem de acord :p :YMHUG:

Sus

MesajScris: Vin, 29 Noi 2013 12:09 pm 
Neconectat
activ şi comunicativ

Connex scrie:
De exemplu, fara a fi marlan, nu sunt cea mai draguta persoana cu vanzatorii de asigurari care ma suna acasa. Chiar si martorii lui Iehova au inteles ca ar face bine sa nu mai revina. Este tot o forma de respingere. Chiar vorbesc frumos cu ei dar, le-o tai fara prea multe fasoane. In sensul ca daca veam nevoie, va cautam eu, nu trebuia se veniti voi. Stiu ca existati, iar daca nu stiam, inseamna ca nu m-a interesat. Simplu nu? :D

Cu observatia ca primii iti vând un produs (deci câstiga de pe urma ta) iar ceilalti iti predica tie intrucât cu cât mai multi prozeliti fac, cu atât Doamne-Doamne ii va rasplati mai generos (un loc mai in fata la Judecata de Apoi).

Homosexualii nu cer decât sa fie acceptati si sa aiba drepturi civile egale cu hetero-sexualii. Nu-ti cer tie personal nimic. Cer societatii.

Sus

MesajScris: Vin, 29 Noi 2013 12:42 pm 
Neconectat
activ şi comunicativ

Connex scrie:
Maimutareala din parada...

o "maimutareala" similara se intampla la Rio de Janeiro in februarie. ;)

Sus

MesajScris: Vin, 29 Noi 2013 2:08 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Le Dix asa este,numai ca vezi tu, ei o vand drept parada scolilor de samba. Marketing superior ce sa zic. Pina si Mazare la Mamaia, tot cu parada de la Rio vrea sa semene, nu cu gay parade de la Bucuresti :D

Luminita, ai dreptate ce sa spun. Problema este ca forma in care o cer nu prea functioneaza. In mod normal mai schimbi strategia, mai cauti solutii. Ei raman inghetati in proiect sa spun asa...

Daca luam anuntul urmator:

Asociatia Romania Muncitoare a inceput sa faca pionieri dintre copii cei mai cuminti si buni la invatatura.Sper ca faci parte dintre ei.La Barlad s-a nascut Marele Conducator Ghgorghe Gheorghiu-Dej, in casa lui se pare ca este o gradinita.Daca vrei sa devii pionier, scrie-ne pe adresa Asociatia Romania Muncitoare, Organizatia de Pionieri, Aleea Mizil nr. 47-F, Sectorul 3, Bucuresti,cod postal 032436, sau sa ne suni la telefonul 0749.552.578. Primeste un sincer "salut voios de pionier". Raluca

Pina si Partidul comunist din Romania are metode mai faine de a se reinventa :))):)))

Scuze de off topic, iar am ajuns in partea ciudata a internetului :)))

Sus

MesajScris: Vin, 29 Noi 2013 9:27 pm 
Connex scrie:
Nu inteleg cum o comunitate, in speta lgbt, care trebuie sa lupte pentru imaginea sa, nu gaseste in randurile ei un reprezentat ok cara incet incet sa scimbe imaginea in randul populatiei.
Aici cred că s-a strecurat o mică-mare confuzie...de fapt mass-media românească e cea care a ales-o pe Naomi drept reprezentant al LGBT.
Oricum, Naomi nu e singurul personaj excentric de la TV.
Publicul românesc este bombardat cu cele mai imbecilizante produse de subcultură, pt. că asta îşi doreşte.

Un homosexual de profesie avocat, îmbrăcat la costum, nu aducea rating-uri precum o cocotă de tipul lui Naomi.

Connex scrie:
Discriminare in Romania my ass.
Ce spui, mă?
Postare de pe alt forum:

ce legi visezi fetito? ce libertate?
cand un homofob idiot, angajat la o agentie imobiliara din Bucuresti l-a poftit pe partenerul meu sa iasa din agentie pe motiv ca nu inchiriaza apartamente la p0p0nari, numesti asta protectia legii? ba i-a mai atras impertinent atentia sa'si ,,bage mintile in cap si sa lase prostiile,,.
la urmatoarea agentie am intrat eu si am mintit ca voi sta singur. in contract e stipulat ca n-am voie sa primesc pe altcineva in spatiul apartamentului. asta e viata de minciuna la care ma obliga crestinii tai adorabili.
dar cand fost impiedicat sa intru in camera de spital unde era internat partenerul meu, pe motiv ca nu sintem rude, si asta e protectia legii?

Ey, ce ştie homosexualul de mai sus, încă n-a stat de vorbă cu Connex, să-i bage minţile în cap...în România nu există discriminare, România este leagănul armoniei şi toleranţei.

Intoleranţa rezidă în Occident, conform lui Connex.
De asta Parisul şi Berlinul au primari homosexuali.
Ministrul german de Externe este şi el homo.

Îmi şi imaginez Bucureştiul sau Clujul alegând un primar homosexual. Aşteptăm informaţii suplimentare de la Connex, pare să fie extrem de bine informat în legătură cu discriminarea, nivelul de toleranţă al electoratului, ipocrizia occidentală, virtuţile terapeutice ale ceaiului de sunătoare etc.
:niak:

Connex scrie:
Maimutareala din parada... In realitate sunt respinsi cei care vor ''sa-ti bage pe gat'' orientarea lor.
Interesant...parada gay a bătut la tine la uşă? Te-au obligat să participi la paradă? Inadmisibil! :o)

În realitate, în orice democraţie liberală, asemeni altor organizaţii sau grupuri, comunitatea LGBT are dreptul de a manifesta/protesta liber, pt. susţinerea cauzei proprii şi câştigarea/reclamarea unor drepturi.
De fapt, din acest punct de vedere, însăşi UE încurajează desfăşurarea acestor parade în vederea militării pt. drepturile comunităţii homo şi pt. eliminarea/diminuarea discriminării.

Le droit de manifester est un droit fondamental des pays démocratiques.
La manifestation est une réunion organisée sur la voie publique dans le but d'exprimer une conviction collective. Elle peut d'ailleurs demeurer fixe, mais le plus souvent elle prend la forme d'un cortege qui se déplace. La manifestation est un événement traditionnel de la vie politique et sociale et l'un des plus importants se déroulant a l'extérieur des enceintes politiques.

La manifestation constitue aussi un moyen de pression a l'égard du pouvoir politique auquel sont présentées des revendications.

Liberté de réunion et d'association
1. Toute personne a droit a la liberté de réunion pacifique et a la liberté d'association a tous les niveaux, notamment dans les domaines politique, syndical et civique, ce qui implique le droit de toute personne de fonder avec d'autres des syndicats et de s'y affilier pour la défense de ses intérets.

Vom face o plângere la Comisia Europeană a Drepturilor Omului...Connex NU este de acord cu dreptul de a manifesta paşnic, latura sa sensibilă şi pudică nu poate tolera prezenţa homosexualilor pe străzi.

Sus

MesajScris: Vin, 29 Noi 2013 9:58 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Marawder, nu cred ca ai inteles bine punctul de vedere al lui Connex...
El spunea doar ca Occidentul nu "accepta" homosexualii ci ca "ii tolereaza".

Pe de o parte asta, si pe de alta parte faptul ca e deranjant sa vezi travestiti (cu tot ce inseamna asta) pe strada!

Acuma... cel putin la capitolul Naomi am cazut cu totii de acord. Chiar nu e o "față și un creier emblematic" pentru homosexualii din Romania dar nu e vina ei ca media a propulsat-o astfel. Sa nu mai vorbim de faptul ca pe cand era doar "Florin" - un tzigan simpatic - a avut si un rol secundar intr-un film. (juca rolul unui tigan plin de bani, fost parnaias, care iese din puscarie si da de baut in birtul satului dar e cotonogit de sateni ca ...deh, e tzagan!) So...

PARANTEZA MARE:

Chiar ma amuzam teribil, FARA SA IMI BAT JOC DE ORIENTARILE EI SEXUALE, de "inteligenta" ei... certandu-se cu un alt transsexual...evident la TV

naomi - Draguta, cand vorbeste eu... tu trebuie sa ai codul bunelor maniere la tine, sa taci si sa ma asculti! Da, draguta?
inna: - Mda, dar asta nu te face mai putin curva!
naomi: - Mai frumusico, taci? Cand o sa faci si tu studii ca mine...o sa poti sa spui ceva despre pre...pro...pir...perveserenta mea, da?
inna: - Si tu ce studii ai, bai?
naomi: - Eu am facut scoala de muzica, da? Cand o sa vrea eu sa ies din Puf (nm - Bordel), pot sa predau muzica daca vreau, sau pot sa cant in cabarete...da, papushe?

Si blabla...si blabla... penibilo-comico-tragic!!!

INCHIS PARANTEZA!

Cat priveste calitatea si continutul emisiuniilor TV romanesti... aici avem/aveti cu totii dreptate...
Intre emisiuni cu Naomi, Inna, Tanja ("cel mai sexy si proaspat TS al Romaniei), Nikita.... batausa Bucurestilor, Marijuana(o alta tanti faina si sclipicioasa in gandire) si scandaluri gen... "cine-a dat cu sapa-n mama?"... ce ar mai trebui sa mire? Unul care isi arata dispretul fata de homosexuali? Neeeeeeeeeeah...

Cred ca am EU o problema cu romanii! Muahahha... :ymdevil:

Sus

MesajScris: Vin, 29 Noi 2013 10:15 pm 
Neconectat
activ şi comunicativ

Ioiiiii, Abra!!!!!! :shock:
MIRIAM scrie:
Cred ca prin afirmatiille pe care le faci promovezi un gen de propaganda antiromaneasca.

@-) @-) @-)

( ;)) )

Sus

MesajScris: Vin, 29 Noi 2013 10:28 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Pai io ce zic?! Sigur nu e buba la romani! Buba e la moi, adicatelea IO AM o problema si nu vis a vis de homosexuali ci de..romani!!!! :s

LE - de parca ar mai avea romanii nevoie de serviciile mele de marketing! Ah... mi-am ratat cariera!

Ultima oară modificat de AbraMack pe Vin, 29 Noi 2013 10:29 pm, modificat 1 dată în total.

Sus

MesajScris: Vin, 29 Noi 2013 10:28 pm 
Neconectat
activ şi comunicativ

Marawder, hold your horses ! :)

Connex NU este homofob! ...Si cam are dreptate pâna la urma:

Connex scrie:
Problema este ca forma in care o cer nu prea functioneaza. In mod normal mai schimbi strategia, mai cauti solutii. Ei raman inghetati in proiect sa spun asa..
.

Este mare pacat ca perceptia omului de rând in Romania cu privire la homosexuali e data de DOAR de imaginea colorata de la parada. Stii cum e : "o imagine face mai mult decat o mie de cuvinte".
...Câtedata chiar ma intreb daca nu cumva media "pro" din Ro, de fapt saboteaza miscarea, redând doar aspectele socante.

Sus

MesajScris: Vin, 29 Noi 2013 10:40 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Ăăăăăăă...dap:

http://swissgay.ch/droits/pacs/monde/

Sus

MesajScris: Vin, 29 Noi 2013 11:26 pm 
luminita scrie:
Este mare pacat ca perceptia omului de rând in Romania cu privire la homosexuali e data de DOAR de imaginea colorata de la parada. Stii cum e : "o imagine face mai mult decat o mie de cuvinte".
...Câtedata chiar ma intreb daca nu cumva media "pro" din Ro, de fapt saboteaza miscarea, redând doar aspectele socante.
Fii serioasă, ce e atât de şocant? Ăia raşi în cap de la Noua Dreaptă, cu tatuaje de retardaţi şi cizme de soldăţoi, care ies să apere "valorile creştine" nu te şochează?

Atâta timp cât nimeni nu sare la bătaie, nu se înjură, nu agresează pe nimeni, parada gay este o demonstraţie civilizată, paşnică. E treaba lor cum se îmbracă.

Mârlanii care zbiară, înjură, scuipă pe stradă, PET-urile aruncate peste tot cu un dispreţ suveran pt. natură, maşinile parcate aiurea, manelele fără de care nu se poate trăi nici măcar preţ de 5 minute, piţipoancele echipate ziua-n amiaza mare în plin centru de parcă s-ar afla pe centură etc. astea-s manifestări cam de 1000 de ori mai scârboase decât penele roz pe care le mai vezi la parada gay.

Eu oricât m-aş strofoca, nu văd cum anume te poate deranja ceva ce se întâmplă o singură dată pe an, într-un cadru limitat, unde nu eşti obligat să participi în niciun fel.
Nici măcar nu trebuie să te uiţi la televizor când are loc parada.
N-am văzut aceeaşi indignare extrem de vocală cu privire la tonele de gunoaie care tind sa transforme România într-o cocină uriaşă.
E bine că vă deranjează în schimb nişte inşi îmbrăcaţi mai colorat care se plimbă o dată pe an prin Bucureşti.

luminita scrie:
Connex NU este homofob! ...Si cam are dreptate pâna la urma:
Nu ştiu în ce măsură e homofob sau nu, dar pt. mine e clar că individul dezinfomează la greu.
Aruncă cu tot felul de afirmaţii inepte de genul "nu există discriminare în România" LOL, "occidentalii sunt ipocriţi" etc.

Poate că sunteţi "cunoştinţe vechi" şi nu-ţi convine că-l taxez pt. aceste minciuni, dar nu, nu are deloc dreptate.

Sus

MesajScris: Vin, 29 Noi 2013 11:59 pm 
Neconectat
activ şi comunicativ

Marawder, reflecteaza un pic: mizeria si peturile si manelele "exista de când lumea"(cel putin de 20 si de ani) in Ro. Indivizii sunt OBISNUITI cu asta.
Multi "crestinopati de bine" se simt agresati de de acesti "pacatosi", care, conform Bibliei ar trebui "sa piara". Nici nu-ti poti imagina ce dialoguri virtuale am avut cu vreo câtiva din ei. Nici nu-ti poti imagina ce campanii homofobe duc unii pe site-urile de socializare.

Din pacate, genul asta de manifestare nu face decât sa-i inflameze si mai tare si culmea, sa faca acoliti intrucât ei au de partea lor pe Doamne-Doamne, chit ca acolitii nu prea au idee cum devine cazu' cu Doamne-Doamne :D :D :D

Connex este o persoana care a purtat intotdeauna un dialog civilizat. Asta este opinia lui, NU dezinformeaza. O opinie se respecta si eventual se combate cu argumente valide. (nu cu argumente "ad hominem" :) )

Sus

MesajScris: Sâm, 30 Noi 2013 12:08 am 
Neconectat
tânără speranţă

Marawder ai un talent deosebit de a iti da cu stangul in dreptul.NU inteleg ce nu este clar in postarile mele.Uite pentru tine si doar pentru tine mai spun odata.Connex este de acord cu orice manifestare. Si cea a homosexualilaor si cea organizata de noua dreapta cu aceasi ocazie chiar daca cea din urma, am o banuiala ca nu prea ii place lui Marawder.
Connex este pentru liberatatea totala a cuvantului.

Spui ca o cocota precum Naomi produce rating si un avocat nu. Aia cu pene la parada ce imagine iti sugereaza tie? De avocati? I.am vazut doar la tv,nu trebuie sa ma invite. Cand vad
pe cineva machiat precum Benny Hill in zilele bune, cred ca mesajul lui are sanse mici sa imi trezeasca interesul, chiar daca se vrea serios.
Sa inteleg ca trebuie sa imi bata la usa parada gay ca sa am o parere si sa o expun? Esti cam intolerant/a pentru cineva atat de open mind :))
sunt doar cateva luni de la manifestatiile din franta impotriva legii "homosexualilor" Sa inteleg ca aia de se bateau pe strazi cu politia, erau de fapt imigranti intoleranti romani? Legea a trecut pentru ca s.a votat in parlament. Daca era vot direct precum in Elvetia, bagi tu mana in foc ca trecea acea lege?
""Discriminare my ass"" este complet scoasa din contextul in care a fost pusa. Pacat ca doar cu atat ai ramas din ce am scris. Din textul/le meu/le zic ca reise destul de clar ca nu neg existenta discriminarii dar nici ca asta ar fi omniprezenta si atat de tragica precum se prezinta.Tembeli gasesti peste tot in agentii imobiliare. Sunt refuzate si familii cu copii mici pentru ca fac galagie dar cine sa ii bage in seama daca se plang, ca nu defileaza cu pampersii in cap si nici nu primesc bani de la vreo asociatie sa se dea in judecata nesimtitul.

Sus

MesajScris: Sâm, 30 Noi 2013 12:48 am 
Neconectat
tânără speranţă

PS. Marawder, sunt platit sa dezinformez. Sunt absolvent de sri la baneasa si cadru activ la doi si un sfert. Acum ca stii tot, imi dai te rog numarul de telefon al dealerului? Buna marfa...

Sus

MesajScris: Sâm, 30 Noi 2013 4:34 pm 
Neconectat
membru de bază

"Das Aufzeigen der Irrationalität einer Überzeugung ist unwirksam, wenn diese Überzeugung mit einem starken Affekt gepaart wird"

"Demonstrarea irationalitatii unei convingeri este invalida, daca acea convingere este formulata (cuplata) in (cu ) afect"

Sus

MesajScris: Sâm, 30 Noi 2013 8:12 pm 
Neconectat
activ şi comunicativ

Marawder scrie:

LeDix scrie:
A aparut prima oara in budigai.
Oy vey, nu cred că-şi imagina bietul Paolo că nişte amărâţi de budigăi vor leza pudoarea heterosexuală, LOL.

LeDix scrie:
Daca Paolo Lagona i-ar fi zis lui Chello exact aceleasi cuvinte, adresate bransei hip-hoparilor, ar mai fi fost asa tragedie?
[color=#000000]Hip-hop-ul este un stil de muzică, şi nu orientare sexuală, rasă, etnie, naţionalitate etc.
Ţi-e tot una dacă un individ îţi spune:
- "eşti român şi dispreţuiesc tot ceea ce reprezinţi tu şi poporul tău"
- "eşti hip-hoper, dispreţuiesc tot ceea ce ţine de acest stil de muzică"?

- Ma referisem la lipsa de bun simt si scrisesem ca e valabil pentru homo sau hetero. X Factor poate fi vazut si ca un interviu. La un interviu pentru un job, candidatii nu se duc in budigai.
- Hip-hopul nu e numai un stil de muzica, ci vocea unei categorii sociale dezavantajate: saraci, negri, imigrati, someri etc, etc... Ai spune ca dispretuiesti acesti oameni? Uite infos http://de.wikipedia.org/wiki/Urspr%C3%B ... intergrund
- Cred ca Paolo Lagana si-a cam cautat-o si gasit-o. Cand provoci, trebuie sa stii si sa incasezi. Mai ales cand stii pe cine provoci.

Scurt si cuprinzator parerile mele. Am vederi destul de largi, dar sunt si realista.
Il iubesc pe artistul homosexual George Michael, il admir pentru respectul pe care il arata scenei si publicului.
Paolo Lagana e penibil, iar prin felul sau de a se prezenta a facut o mare defavoare homosexualilor.

ps. http://www.ilga-europe.org/home/publica ... bow_europe
in dreapta e o harta a tolerantei. Elvetia e la acelasi nivel cu Romania, numai ca vorbeste mai frumos. Are dreptate Connex.

Sus

MesajScris: Sâm, 30 Noi 2013 9:24 pm 
Neconectat
membru de bază

Pana una alta zonele fierbinti sunt altele...vezi roza..

Imagine

Sus

MesajScris: Sâm, 30 Noi 2013 9:25 pm 
Neconectat
membru de bază

iar asta-i cea pe care o pomenea LeDix

Imagine

Sus

MesajScris: Sâm, 30 Noi 2013 10:10 pm 
Neconectat
tânără speranţă

@LeDix, cu tot respectul NU POTI face comparatie intre un interviu pentru un job, oricare ar fi el, si O AUDITIE! Sunt DOUA LUMI DIFERITE!
Auditiile nu au nimic de a face cu tinuta si asa mai departe. La auditii sau casting, NU mergi "bine imbracat" ... Mergi imbracat in functie de ce rol tre sa iei.
Paolo asta, cand o aparut pe scena in bugigai cred ca trecuse de preselectie!

Hip-hop-ul... cu toata stima de rigoare, NU e blues! Rythm,'n'blues (sau Gospel sau...)... ALA/ALEA spunea(u) ceva despre oprimare...nedreptate, sclavagism, saracie, etc...
Hip-hopul e o chestie comerciala...ieftina, izvorata mai mult din violenta si...."incultura" (daca stau sa ma iau dupa mesajele strict textuale...)
cam ce a devenit POP-ul romanesc azi: o curva! Curvele nu au nevoie de calificative!Ele sunt mereu cautate si apreciate... (e de discutat in alt topic)

De ce, sau prin CE, crezi ca Paulo asta a provocat? Si de ce TOCMAI pe Cheloo - un hip-hoper drogat si mai tot timpul beat care-si baga pewla peste
tot pe unde apuca si care scuipa in capul tuturor "ca asa vrea el"? De ce TOCMAI PE Cheloo sa il fi provocat?

LeDix, iti raspect parerile... ceea ce am scris mai sus - si voi scrie si mai jos - ia-le ca fiind doar intrebari/curiozitati:

(Nu imi place P Laguna asta. deloc. desi NU CRED CA E AFON, mi-a placut costumul gaga, oarecum si cred ca ar avea potential daca... nu si-ar mai tzuguia atat buzele)

Intrebare: cu ce e Paolo mai penibil decat Mercury in aparitii? (acum nu mai vorbim de voce... doar de ...penibil... si, crede-ma.. vocea lui Paolo CHIAR NU E penibila)
Sau cu ce e mai penibil decat Zara, prima "vedeta" care si-a facut publica orientarea sexuala in Romania?

Indiferent de cat si cum tolereaza LUMEA TOATA, AZI homosexualismul...de ce tre sa fie Romania mai cu mot? Altfel spus:

daca ar fi sa ne luam dupa alte tari...de ce tre sa luam exemplul... Ugandei? De ce sa nu adoptam, spre exemplu, modelul economic nemtesc?
Nu ar fi mai benefic? De ce tre sa avem atitudinea copycat dupa tari care NU accepta "treaba" asta si sa le ignoram pe cele care o fac?

Sus

MesajScris: Dum, 01 Dec 2013 10:30 am 
Neconectat
activ şi comunicativ

Eh, Abra, Freddie! M-ai facut sa citesc despre el si sa-l ascult.
Da, in unele aparitii era si el ridicol – vezi video clipul It’s a hard life de ex. – dar cred ca lui i se poti ierta anumite alunecari de stil pentru ca erau compensante cu vocea, compozitiile, ideile, spectacolele unde nu de putine ori aparea impunator in aspect de rege, de comandant, de om puternic, un domn gentleman etc etc... Freddie era un geniu si nu il poti pune langa Lagana. Abra, daca mi-l mai compari pe Freddie cu lagna lasagna asta, nu iti mai raspund. [-(

Paolo e ridicol. Imi e antipatic, la fel ca si Ramazzottul, care e hetero pana la unghia mica a piciorului.
L-a provocat pe Cheloo. Paolo stia in fata cui sta. De ce a exagerat? A fost inconstienta sau o miscare PR in favoarea sa? Posibil. Pentru mine, si-a dat cu sapa peste picior la sfarsitul celei de-a doua prestatii cand a pozat ca o panarama.
Cu acest comportament nu a facut nicio favoare comunitatii sale, care si asa e vazuta prost in Europa de est. Acum multi au ocazia sa spuna ca “poponarii e curve s’atat!”. Ce a vrut el sa faca? Ce a obtinut in afara de popularitate si mangaieri pe cap? Ce a adus bun homosexualilor din Romania comportandu-se ca o pitipoanca? Eu cred ca multi homosexuali din RO nu sunt de partea sa. Contrari lui Cheloo, dar nu pro Paolo.
De asta am zis ca un provocator trebuie sa stie ce si unde face si ce consecinte poate avea actiunea sa asupra propriei persoane si a comunitatii din care face parte. Exemplu practic fictiv: Eu, romanca, ma duc si fur din magazine si ma aresteaza politia. Sa ma mai mir ca a doua zi se vorbeste despre toti romanii ca sunt hoti si ca un SVP/UDC-ist urla “ai dracu de romani, hoti, tigani!”?

Ah, uite ceva interesant. Tu ai zis ca pe scena e permis totul. Stiai de expozitia asta? Un vernisaj e o scena. http://brucofalla.altervista.org/il-buc ... stra-foto/ A fost permisa expunerea “operelor de arta”, dar nu stiu ce mesaj au vrut sa trimita. Sa intrebam un proctolog? :snif:
Nu are a face cu tema discutiei, dar s-a nimerit sa ma izbesc exact de aceasta expozitie recent pe FB. Asta e! :))

Sus

MesajScris: Dum, 01 Dec 2013 7:44 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Hehehehe... Voi...atat tu cat si Connex, aveti dreptate pe un punct: DIN PACATE, la noi in Romania, aparitii la TV, au DOAR homosexualii tampiti! Parca o tunat si i-o ales pe cei mai penibili si sunt expusi ca EMBLEMA a minoritatii sexuale. Da, asta aduce un MARE prejudiciu tuturor gay-lor si lesbienelor din Romania... Asta e clar!

Mie sincer nu mi-i INCA clar daca "Lasagna" asta s-a imbracat singur sau "asa a vrut nenea/tanti scenograf(a)"? Tind sa cred ca e a doua varianta, mergand pe filonul sunt GAY si asa si trebuie sa arat/ ma comport.

Totusi... raman la parerea mea: Cheloo ar fi trebuit sa spuna NU si era indeajuns... dar daca ma gandesc mai bine cred ca TOTUSI e o manevra PR... Cheloo tocmai a scos un album daca nu ma insel...:p

Cat despre expozitia de gauri de cur... Heh, LeDix... Tomai am vazut un documentar de o ora despre un artist, un sculptor ... care face mulaje de clitorisuri. Tinere... batrane... Ultima clienta care i-a oferit MODELUL LIVE... a fost o doamna de 78 de ani, conform spuselor sale, care era foarte happy sa o faca...

E o forma de arta care socheaza... Warhol, spre exemplu, nu a fost niciodata prea bine inteles dar asta nu l-a impiedicat sa fie celebru desi "arta" lui... in opinia mea umila, nu e decat o super-incununare a kitsch-ului. SI TOTUSI!... :ymapplause:

Sus

MesajScris: Dum, 01 Dec 2013 8:50 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Freddy a fost Freddy. Punct. :D Dar, nu trebuie uitat ca a performat intr-o perioada in care costumele si aparitiile de scena ale heterosexualilor erau cam asa:

http://m.youtube.com/watch?p=PL99073C90 ... kuNsbd_0IY

iar exemplele pot continua cu motley crue, twisted sister, etc.

Abra, in caz ca nu stii, Romania a fost mereu mai cu mot. Este centrul universului, locul de unde toata civilizatia europeana a pornit, dacii aveau puteri supranaturale, imperiul lui Burebista se intindea peste trei sferturi de europa, tunelurile secrete din Bucegi sunt interconectate cu punctele energetice ale planetei etc. Sa nu mai vorbim de tunurile cu laser ale lui Ceausescu care au topit tancuri rusesti. :D O astfel de tara face ce vrea muschiul ei. Nu se compara cu Uganda, dar, nici cu Germania. Este unica :))

Sus

MesajScris: Dum, 01 Dec 2013 9:22 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Connex draga, ma faci sa VREAU sa deschid un subiect pe tema Pavel Corutz... Pleaseeeeeeeeeeee! :D

Sus

MesajScris: Dum, 01 Dec 2013 9:25 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Am vazut si eu in sfarsit clipul in cauza. Regie si montaj ?? cine o fi fost.
Deci tot circul de pe langa e degeaba :)

Sus

MesajScris: Dum, 01 Dec 2013 9:25 pm 
Neconectat
tânără speranţă

AbraMack-reloaded scrie:
Connex draga, ma faci sa VREAU sa deschid un subiect pe tema Pavel Corutz... Pleaseeeeeeeeeeee! :D

Pavel Corutz cel mai tare român :D

Mi-o placut cand eram la gradinita:D

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 110 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC [ DST ]