Switch to full style
Te rugăm să te prezinți, pe scurt sau în detaliu, celorlalți forumiști.
Răspunde

Bine v-am gasit! :-)

Joi, 01 Iul 2010 12:37 pm

Buna tuturor!

Sunt Oana, lucrez si locuiesc in Lucerna de 4 luni, dar nu e prima data cand sunt in Elvetia. Sunt programator Java si anul trecut am lucrat in Berna, pt un proiect de 9 luni. Atunci am descoperit Casa-Romanilor, dar nu m-am incumetat sa fac primul pas...
Astazi insa m-am hotarat sa va scriu, sper sa nu mi-o luati in nume de rau :-)

Si cum am intrat pe forum, mi-a sarit in ochi subiectul "4 Iulie Rigi - excursie". Am fost deja pe Rigi, dar pt o asemenea priveliste as merge in fiecare zi acolo! ;-)

Sper sa am placerea sa intalnesc cat mai multi dintre voi acolo!

Pe curand,

Oana

Re: Bine v-am gasit! :-)

Joi, 01 Iul 2010 1:01 pm

Salut si bine ai venit :)

OanaM scrie:Sunt programator Java si anul trecut am lucrat in Berna, pt un proiect de 9 luni.

Pentru toti fanii Java:

Joi, 01 Iul 2010 1:34 pm

E prea tare filmuletul asta, am ras cu lacrimi cand l-am vazut prima data.

Joi, 01 Iul 2010 2:01 pm

OanaM scrie:Atunci am descoperit Casa-Romanilor, dar nu m-am incumetat sa fac primul pas...

Buna Oana si bine ai venit, de ce nu te-ai incumetat ? Care ti-a fost retinerea ?

Joi, 01 Iul 2010 3:26 pm

Filmuletul l-am vazut...si l-am trait :-P

@Giorgia
De ce nu m-am incumetat anul trecut? Pentru ca nu stiam cat raman prin Elvetia. Nu voiam sa fiu un alt membru, care scrie 10-20 de mesaje, si apoi pleaca. Dar acum sunt stabilita aici cu munca si cu casa, si deocamdata nu prea am ganduri sa ma mut din nou ;-)

Joi, 01 Iul 2010 3:28 pm

@Cosmin: JAVA FTW (for the win). Apropo, tu cu ce te ocupi? :p
@OanaM: Pot sa intreb de la ce vine "M" ?

Joi, 01 Iul 2010 3:45 pm

Raducu scrie:@Cosmin: JAVA FTW (for the win). Apropo, tu cu ce te ocupi? :p

Cam acelasi lucru ca si tine (asta ca sa nu deviem prea mult de la subiect :D)

Raducu scrie:JAVA FTW (for the win)

One desire. Java for the Win. The desire.

Joi, 01 Iul 2010 4:46 pm

OanaM scrie:@Giorgia
De ce nu m-am incumetat anul trecut? Pentru ca nu stiam cat raman prin Elvetia. Nu voiam sa fiu un alt membru, care scrie 10-20 de mesaje, si apoi pleaca. Dar acum sunt stabilita aici cu munca si cu casa, si deocamdata nu prea am ganduri sa ma mut din nou

Deci ti-ai propus sa devii un memru loial si devotat acestui site ;). De apreciat... :ymhug:
Bine ma bucur sa ne vedem duminica la gara . :)

@ Raducu , daca tot se poarta dialogurile deschise, am si eu o curiozitate, ti-ai rezolvat un permis B ? Acum au intrat in vigoare noul nr de contingente...;) .Ar fi frumos sa-l transcrie, poate-mi scrii in MP cum a decurs obtinerea lui ( a B-ului ) stii ca ma intereseaza subiectul ;). Ah, si ca idee, cand se depun actele pt un nou permis, posibil ca anumite declaratii anterioare sa fie...reverificate. Deci sa fii update . Succes, iti tin pumnii :)

Joi, 01 Iul 2010 7:04 pm

Raducu scrie:Pot sa intreb de la ce vine "M" ?

M vine de la numele de familie ;-)

Vin, 02 Iul 2010 1:56 pm

Ahhhh a dat gelozia in mine,eu cand m-am inscris nu v-ati inghesuit asa =((
Trebuia sa scriu "big breasted blond" :))

Vin, 02 Iul 2010 2:25 pm

Alejandra scrie:Ahhhh a dat gelozia in mine,eu cand m-am inscris nu v-ati inghesuit asa .Trebuia sa scriu "big breasted blond

Cum nu s-au inghesuit ?? Femeile poate nu, dar barbatii...ehe...ce se mai inghesuie inca... ;) cine te-a pus sa pui cuvinte "magice" pe forum =)) ?!

Dar daca la femei faci referire...na , ma inghesui eu acum, daca nu e prea tarziu, si te invit si pe tine si pe Stef ( care n-a pomenit pe forum ca vine :D ) si facem o iesire intre fete !! Ma rog, accept sa vina si Raducu daca are chef sa aiba grija de ai mei copii :P

Hm Alex, multumita acum ?? Vii duminica ?? :ymhug:

Vin, 02 Iul 2010 4:33 pm

Giorgia scrie:Ma rog, accept sa vina si Raducu daca are chef sa aiba grija de ai mei copii

Pai ce mai, sot sau amant nu mai ai? te-au parasit toti? Lasa ca presimt eu ca o sa te intelegi perfect cu Oana ;). Dar ca sa nu zici ca sunt baiat rau, imi ofer serviciile de Nanny pt 150 chf pe ora :D.

Vin, 02 Iul 2010 4:55 pm

Printr-o abstracta analogie...sa inteleg ca un/o Babysitter trebuie sa indeplineasca si functia de sot/ie sau amant/a ?! Interesant :D

Dar deviem de la subiect, daca vrei continuam dialogul duminica ;)
Răspunde