Forumul românilor din Elveţia

Acum este Lun, 18 Dec 2017 3:54 pm

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 28 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Permis C in Zürich
MesajScris: Dum, 26 Apr 2015 9:37 am 
Neconectat
nou venit

Buna vin cu o intrebare ,ti-au mai fost cerute toate documentele referitor la curs de limba, dovada ca nu ai amenzi sau de la serviciul social sau contract de munca dupa ce ai apelat la serviciile Doamnei Costea?

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 04 Mai 2015 8:29 am 
Neconectat
nou venit

danut scrie:
Buna vin cu o intrebare ,ti-au mai fost cerute toate documentele referitor la curs de limba, dovada ca nu ai amenzi sau de la serviciul social sau contract de munca dupa ce ai apelat la serviciile Doamnei Costea?

Ei nu mi-au cerut nimic, m-au refuzat si mi-au spus ce sa fac pentru permis B. In dosarul facut de doamna avocat, am inclus toate aceste dovezi in avans.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 08 Feb 2016 5:36 pm 
Neconectat
nou venit

princessduck scrie:
derkleine scrie:
Vorbesti prostii :)

Glumesc.

nu cred ca conteaza ce ai lucrat. Am avut colegi cu contract pe durata nelimitata si au primit permisul L. Dupa 1 an au primit B . Dar au avut L la inceput.

Ideea e ca cel mai bine e sa intrebi un avocat. Sunt atatea increngaturi si atatea legi si legiute si poate unu so lovit de o treaba , altu de alta. Fiecare o sa iti spuna experienta lui dar toate sau macar majoritatea situatiilor le va sti doar un avocat.

Ca sa iti dau o idee, fa-ti asigurare de protectie juridica si apoi pot sa intrebi gratis avocatii :)

Aia e cam 300 / an . O consultatie la un avocat cred ca pleaca de la 300 / ora :)

Asa e. Nu stiam de asigurarea de spui tu. Bine de stiut ;;)[/quo

Sunt asocati nonguvernamentale care ofera consultatii juridice gratuit si va pot acompania pe tot parcursul procedurilor cu o taxa mica pina in 100 de franci . in Lausanne percep 60 CHF

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 28 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC [ DST ]