Switch to full style
Răspunde

adresa in cantonul Geneva

Lun, 30 Mai 2011 11:09 pm

Am fost acceptata pentru un post de medic intern, la Spitalul Universitar din Geneva, incepand cu 1 iulie, pentru 5 luni. Am primit o luunga lista cu documente de prezentat si mi se cere si o adresa din Cantonul Geneva. Eu nu cunosc pe nimeni acolo, am fost o singura data la Geneva, la interviu, in luna februarie. Poate cineva sa ma ajute cu o adresa, e cu adevarat importanta in acest moment sau nu conteaza prea mult la evolutia dosarului. Totul a fost oarecum rapid si inca nu am discutat nici de posibilitatea de a avea o locuinta de serviciu.
Multumesc!

Re: adresa in cantonul Geneva

Mar, 31 Mai 2011 5:13 pm

Probabil ca aia e lista standard, facuta cu gândul la cei 99% angajati cu domiciliu local :)

Nu cred ca e super-important, dar la caz puteti pune adresa mea (cu c/o).

Mar, 31 Mai 2011 9:21 pm

Da, se pare ca asa e, lista standard...am vorbit la telefon si nu e chiar urgent, ramane sa stabilesc ceva cu cazarea si sa ii anunt. Le-am zis sa dea adresa de la spital daca nu au nimic impotriva si sa imi ridic eventuala corespondenta de acolo daca nu ii deranjeaza.
Deocamdata multumesc pentru propunere (c/o) si o sa iau in calcul daca chiar am nevoie.
Merci, Elena

Mie, 01 Iun 2011 6:42 am

Cazarea e foarte, foarte problematica aici. Insistati pe langa spital, poate au garsoniere pentru cei in trecere.

Mie, 08 Feb 2012 7:31 pm

[quote="Shorrick"]Cazarea e foarte, foarte problematica aici.

de ce e problematica cazarea? e scumpa? nu se gaseste?
eu intreb ptr un eventual viitor, deocamdata nu as avea nevoie maine dar ma informez ca sa stiu.

Joi, 09 Feb 2012 1:23 am

anitana scrie:de ce e problematica cazarea? e scumpa? nu se gaseste?
eu intreb ptr un eventual viitor, deocamdata nu as avea nevoie maine dar ma informez ca sa stiu.

Si una si alta.
Răspunde