Forumul românilor din Elveţia

Acum este Joi, 14 Dec 2017 7:07 am

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Admitere la EPFL
MesajScris: Vin, 19 Oct 2012 12:45 pm 
Neconectat
nou venit

Salut,

As vrea sa studiez de la anul la EPFL, Masterul de Management of Technology and Entrepreneurship si as avea cateva intrebari.

1. In primul rand cat de greu se intra si cat de mult conteaza notele din facultate? Eu am terminat la Cluj, la Babes-Informatica, chiar daca nota la licenta a fost ok (intre 8 si 9), notele in timpul anului au fost cam mici...am pus accent doar pe cursurile de care aveam cu adevarat nevoie si nu m-am gandit in acel moment la un master in strainatate.

2. Cat de flexibili sunt in privinta cerintelor de limba? Eu acum am Cambridge First Certificate luat cu B care e de nivel B2 si din cate am inteles ei au nevoie de C1. Dar am vazut undeva pe site ca poti suplimenta cu cursuri extra de limba Englez. Mentionez ca nu stiu nici germana nici franceza.

Totusi, se oberva ca nu am pus asa mult accent pe scoala, dar ma bazez pe un lucru, desi nu stiu cat de mult conteaza pentru ei ca de la 18 ani pana acum mi-am infiintat 2 companii si am avut o activitate antreprenoriala ridicata.

Mersi

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC [ DST ]