Forumul românilor din Elveţia

Acum este Dum, 22 Oct 2017 12:03 am

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: ASISTENT MEDICAL
MesajScris: Joi, 06 Oct 2011 7:47 am 
Salut toti romani! In curand sper sa ma transfer din Italia ,unde sunt de 4 ani ,in Elvetia ,unde voi avea nevoie de limba germana pe care incerc sa mi-o inbunatatesc grazie voua ca ati pus o gramada de informatii pe forum,ce vroiam sa va rog,daca ma puteti ajuta cu locuri de munca sau ce trebuie sa am in vedere cand semnez contractul,fiind in germana pe care inca nu o stapanesc f.bine,mentionez ca am trimis deja actele la CRS ptr. recunoasterea diplomei. Va multumesc anticipat,o zi buna la toti!

Sus

Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: ASISTENT MEDICAL
MesajScris: Joi, 06 Oct 2011 8:47 am 
coneio scrie:
ce vroiam sa va rog,daca ma puteti ajuta cu locuri de munca sau ce trebuie sa am in vedere cand semnez contractul,fiind in germana pe care inca nu o stapanesc

Salut,

si eu ma aflu in cautari profunde :(, daca te ajuta cineva cu un job pe tine, te rog pui o vorba buna si pt mine ? :ymhug:

Iti raman o persoana profund recunoscatoare ! :) @};- @};- Danke !

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 06 Oct 2011 9:51 am 
Flame scrie:
coneio scrie:
ce vroiam sa va rog,daca ma puteti ajuta cu locuri de munca sau ce trebuie sa am in vedere cand semnez contractul,fiind in germana pe care inca nu o stapanesc

Salut,

si eu ma aflu in cautari profunde :(, daca te ajuta cineva cu un job pe tine, te rog pui o vorba buna si pt mine ? :ymhug:

Iti raman o persoana profund recunoscatoare ! :) @};- @};- Danke !

Pe aici sunt vreo 850 de posturi in domeniu
http://www.jobscout24.ch/JS24Web/JobSea ... &quli=True Pe aici sunt vreo 850 de posturi in domeniu.
Succes!

http://www.timeworkers.de/job/2d2305bbd ... haffhausen

http://www.medtalents.ch/de/jobsuche/bg ... zAodeEOdNQ :-! :-! :-! Ultimul site e mai...specializat.

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 10 Noi 2011 9:07 pm 
Neconectat
nou venit

Cred ca facem o gasca in Ticino..si eu sunt pe drumul asta..dar mult mai la inceput decat voi...

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Dum, 13 Noi 2011 9:17 pm 
salutare!
am reusit ptr moment sa-mi gasesc un post, in virf de munte,am semnat un contract si de la 1 februarie voi lucra in elvetia! cine vrea sa mearga in tara pe 18 noiembrie plec cu masina sa o duc in tara,in Bucuresti,daca e vreun amator,sa ma contacteze,zona Bellinzona!salutare la toti romani!

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 14 Noi 2011 2:48 pm 
Neconectat
activ şi comunicativ

coneio scrie:
salutare!
am reusit ptr moment sa-mi gasesc un post, in virf de munte,am semnat un contract si de la 1 februarie voi lucra in elvetia! cine vrea sa mearga in tara pe 18 noiembrie plec cu masina sa o duc in tara,in Bucuresti,daca e vreun amator,sa ma contacteze,zona Bellinzona!salutare la toti romani!

:ymapplause:

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 14 Noi 2011 6:48 pm 
Neconectat
activ şi comunicativ

coneio scrie:
salutare!

Bine ai venit! Unde esti? La Acquarossa? Ca alta clinica in varf de munte pe aici nu-mi vine in minte acum.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 16 Noi 2011 10:30 pm 
Neconectat
nou venit

Multumesc si pe aceasta cale lui coneio care mi-a dat multe informatii utile. :-h

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 16 Noi 2011 10:34 pm 
Neconectat
nou venit

Am cam terminat cu redactarea hartiilor, o sa incep sa trimit Cv-uri.
Dintre cei care lucrati deja ca asistenti, imi puteti spune daca se obisnuieste sa se ofere si cazare (in incinta clinicii sau la preturi bune) pentru asistenti ?
Imi dau seama ca va bombardez de intrebari, nu va suparati pe mine ca incet-incet ma linistesc eu.... :)
Desigur ca si eu caut informatii pe net, uneori nu gasesc exact ceea ce ma intereseaza.
Va multumesc pentru rabdare... :)

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Dum, 20 Noi 2011 10:15 pm 
Neconectat
nou venit

Un salut tuturor romanilor din Elvetia ,locuiesc la 20 km de Milano , lucrez la o clinica privata asistenta medicala din 2007, acum vreau sa gasesc un job in cantonul Ticino.
Nu stiu care este situatia in aceasta zona de aceea va rog pe toti cei care ma pot ajuta sa imi scrieti citeva informatii necesare pentru inceput, trebuie facuta recunoasterea ,sau este valabila cea din Italia? este posibil sa locuiesc la Como si sa lucrez in cantonul Ticino (intruna din localitatile cantonului ),orice raspuns imi va fi de ajutor.

Va multumesc anticipat," sa va fie bine tuturor oriunde va aflati" pe curind :-h :-h

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 21 Noi 2011 11:57 am 
Salut!
Uite aici un link: http://www.casa-romanilor.ch/asistenta_ ... in_elvetia
Iti sugerez sa utilizezi functia "search" (cautare) pentru "asistent medical" si "transfrontalier" si vei gasi diferite discutii in legatura cu subiectul asta.
Succes!

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 21 Noi 2011 3:17 pm 
Neconectat
nou venit

multumesc pentru sugestie ....

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 23 Noi 2011 6:49 pm 
Neconectat
activ şi comunicativ

cicinadi scrie:
Un salut tuturor romanilor din Elvetia ,locuiesc la 20 km de Milano , lucrez la o clinica privata asistenta medicala din 2007, acum vreau sa gasesc un job in cantonul Ticino.
Nu stiu care este situatia in aceasta zona de aceea va rog pe toti cei care ma pot ajuta sa imi scrieti citeva informatii necesare pentru inceput, trebuie facuta recunoasterea ,sau este valabila cea din Italia? este posibil sa locuiesc la Como si sa lucrez in cantonul Ticino (intruna din localitatile cantonului ),orice raspuns imi va fi de ajutor.

Va multumesc anticipat," sa va fie bine tuturor oriunde va aflati" pe curind :-h :-h

De ce la Como si nu la Chiasso? Ca nu e departe...

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]