Switch to full style
Răspunde

Permis L pentru cautarea unui loc de munca

Lun, 27 Aug 2012 2:31 pm

Buna, numele meu e Ioana, si sunt in Elvetia de aproape 2 ani (cu intreruperi de cateva luni). Am inceput sa imi caut un loc de munca acum aproape un an si inca nu am reusit sa imi gasesc nici macar unul... :( Recent am aplicat pentru un permis L pentru cautarea unui loc de munca (L-Bewilligung zur Stellensuche). As vrea sa stiu daca a mai aplicat cineva, si daca ajuta cu ceva... Il astept de 6 saptamani si inca nimic.... multumesc

Re: Permis L pentru cautarea unui loc de munca

Mar, 28 Aug 2012 9:06 am

Ioana scrie:Buna, numele meu e Ioana, si sunt in Elvetia de aproape 2 ani (cu intreruperi de cateva luni). Am inceput sa imi caut un loc de munca acum aproape un an si inca nu am reusit sa imi gasesc nici macar unul... :( Recent am aplicat pentru un permis L pentru cautarea unui loc de munca (L-Bewilligung zur Stellensuche). As vrea sa stiu daca a mai aplicat cineva, si daca ajuta cu ceva... Il astept de 6 saptamani si inca nimic.... multumesc

Permisul acela da doar dreptul de rezidenta în Elvetia pentru trei luni de zile dupa terminarea celor trei luni la care avem dreptul fara viza. Se poate prelungi pâna la un sejur maxim de un an.
Răspunde