Switch to full style
Răspunde

Re: caut un loc de munca

Joi, 27 Iun 2013 2:48 pm

am vrut doar o informatie......am aflat-o :D , va multumesc , ar trebui deschis un post aici pe forum : ''Cearta si contraziceri intre utilizatori " :))

Joi, 27 Iun 2013 2:54 pm

ghaag scrie:Oricum fiecare situatie in parte are particularitatile ei si ii sfatuiesc pe cei care au neclaritati legate de relatia cu autoritatile sa puna mana pe telefon sau pe mail pentru a cere suportul si toate informatiile necesare. Eu asa fac. Si in general imi verific informatiile din mai multe surse.

Just! Fiecare situatie are particularitatile ei. :)
De aceea, cred ca noi, putem da doar doua tipuri de informatie:
1)- cele "dinspre" sursa (respectiv ce anume am inteles noi din documentele autoritatii federale ori cantonale, dupa caz, cu legaturile respective spre documentele in discutie)
2)-experienta personala

(PS: "...Fiecare situatie in parte are particularitatile ei", nu este o exprimare pleonastica?. Ca mie asa-mi pare. :roll: Ghaag, promit ca de mâine ma duc la alergat! :) )

Joi, 27 Iun 2013 2:57 pm

Terapie scrie:am vrut doar o informatie......am aflat-o :D , va multumesc , ar trebui deschis un post aici pe forum : ''Cearta si contraziceri intre utilizatori " :))

:))
Ai dreptate!
Totusi, eu as dori sa ne impartasesti experienta ulterioara . Ar putea fi folositoare altor utilizatori ai forumului. Mult succes! :)

Joi, 27 Iun 2013 5:30 pm

ghaag scrie:Bine Giorgia. Foarte clar. Merci pentru promtitudine!

Si eu multumesc! :)

Joi, 03 Oct 2013 9:03 pm

Salut tuturor , am rvenit cu ceva detalii poate ajuta pe cineva :) ,m-am inregistrat ca sunt aici in elvetia , am primit L pentru 6 luni , am trimis CV-uri ;a agentii de recrutare , si acum am gasit ceva temporar pentru 3 luni ,acum banuiesc ca odata ce am intrat in sistem o sa fie mult mai usor cu gasirea unui loc de munca dupa aceste 3 luni ,sau poate am norocul sa raman permanent , o seara buna va doresc :D

Vin, 04 Oct 2013 8:52 am

Terapie scrie:m-am inregistrat ca sunt aici in elvetia , am primit L pentru 6 luni , am trimis CV-uri ;a agentii de recrutare , si acum am gasit ceva temporar pentru 3 luni ,(...) :D

Felicitari! :ymhug: Orice drum incepe cu un pas mic.
Răspunde