Forumul românilor din Elveţia

Acum este Lun, 23 Oct 2017 1:27 am

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Salutari tuturor, in Căutarea unui job...
MesajScris: Mar, 13 Ian 2015 2:25 pm 
Neconectat
nou venit

Am ales aceasta cale de Căutare in speranța ca poate si alții au fost in situația mea si cunosc sentimentul, dacă cineva poate oferi orice sfat orice propunere ce m-a poate ajuta in găsirea unui loc de munca as fi foarte recunoscător, de menționat faptul ca limba germana pentru mine este la început, in schimb limba engleză avansat, momentan locuiesc in Germania (schopfheim) un orășel mic aproape de Basel (cca 20 km). Sunt posesor de permis de conducere categoria B, cazier imaculat, dețin documentele mele de studii, calificări, S.a.m.d. traduse si legalizate in limba germana. As dorii sa pot găsi un loc de munca in zona Basel pentru ca bineînțeles diferența de salarizare fata de Germania e una considerabila si am mai multe șanse (cred eu) sa găsesc un job unde m-a pot folosi de limba engleză, Menționez ca nu sunt o persoana pretențioasa in ceea ce privește munca, pe principiul românesc 'facem orice banii sa iasa' =)) , va mulțumesc mult si va urez o zi buna.

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC [ DST ]