Forumul românilor din Elveţia

Acum este Mar, 12 Dec 2017 1:02 pm

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Sfaturi pt Geneva? Locuri de munca ca sofer ?
MesajScris: Sâm, 29 Oct 2016 4:34 pm 
Neconectat
nou venit

Salutare ! Numele meu este Gabriel, am 33 de ani, posed permis categ C de 15 ani, am experienta vasta in transport mai exact in livrari, detin ADR complet toate cele 9 categ inclusiv radioactive si explozibile, hiab license, tank module si licenta transport manager (E.U). Experienta mea provine din 2 tari, U.K si Franta in general livrari gaz(butelii/cisterne) companii cu renume si nu numai, cv ul meu duduie de companii mari, permisul de conducere este inca frantuzesc si as vrea sa stiu daca este acceptat de catre elvetieni?! Vorbesc eng nivel avansat scris si citit si franceza incepator dar ma simt apt de munca, am muncit 1,5 ani in fr... Ce stiti despre acest domeniu ? Ce restrictii sunt ? Am inteles ca de la 1 iunie sau ridicat restrictiile pt romani, avem acelasi drept ca si restul europeniilor...imi scapa ceva ?
Care sunt primi pasi? inchirierea unui studio imi da dreptul de a mi schimba permisul de conducere gen dovada de adresa? am si cont bancar fr, ma ajuta cu ceva? carte vitale fr, nino uk ma ajuta? Agentii de recrutare gen Manpower exista ? Posed masina pt a ma deplasa si finante de a ma intretine cateva luni...merita incercat? Ce sfaturi imi dati ? Rog seriozitate. Merci

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC [ DST ]