Forumul românilor din Elveţia

Acum este Dum, 19 Aug 2018 4:05 pm

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 44 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Intalnire la Bowling 13.02.2010
MesajScris: Joi, 04 Feb 2010 12:02 am 
Neconectat
tânără speranţă

Hello everybody

Datorita faptului ca pe data de 06.02.2010 este deja o intalnire organizata eu va propun o intalnire pe data de 13.02.2010, Sambata dupamasa. Nu stiu la cati v-ar placea asa ceva, deci as aprecia daca ati spune din timp daca sunteti interesati sau nu.

Intalnirea ar avea loc la data de 13.02.2010, Sambata dupamasa la sala de bowling BESECO pe langa Winterthur. Motivul alegerii acestui loc este pt ca in zürich nu se gaseste ceva mai mare si mai frumos. Aceasta sala pune la dispozitie restaurant, loc pt petreceri, mancare, bautura, 22 piste de bowling dintre care 16 la care pot juca si copii, biliard, darts, flipper etc. Preturile sunt mult mai mici decat in zürich, parcare exista iar distanta din zürich pana aici este cam de 25-30 min. Invitati sunteti toti, cu familii, copii, amante si amanti :D.
(http://www.beseco.ch/)

As aprecia daca puteti sa spuneti din timp cine ar putea si vrea sa vina sau daca aveti propuneri de alta sala de bowling mai buna.

Pe curand
Raducu

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Intalnire la Bowling 13.02.2010
MesajScris: Joi, 04 Feb 2010 10:38 am 
Neconectat
nou venit

Salut Radu! eu cred ca pe la ora 17.30 a s putea sa ajung pe acolo! sa vedem cine se mai anunta si cam pe la ce ora!

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 04 Feb 2010 12:12 pm 
Neconectat
tânără speranţă

FYI- de ex. in Kt. Zug e prima sapt. de Sportferien, si in sapt. aceea probabil incep vacantele de scoala si in alte cantoane(?). S-ar putea de aceea sa nu vina multe familii cu prunci in varste scolare.
De pe acum va doresc distractie placuta!

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 04 Feb 2010 3:32 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Copchilasii pot participa si ei, chiar asta era avantajul. Bineinteles daca nu sunteti plecati in vacante prin alte zone. Chiar daca nu le place bowling sunt o gramada de jocuri pe acolo

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 10 Feb 2010 11:07 am 
Neconectat
Admin

Buna
S-a hotarat la ce ora este intalnirea? si eventual un punct de intalnire?
Raducu > cum merg inscrierile?

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 10 Feb 2010 11:58 am 
Neconectat
tânără speranţă

Hilooo

Voi face o lista cu cei care au zis ca vin si cei care au zis ca probabil vin. Pana acum un grup poate sa vina la 18:00 si alt grup la 20:00. Deci probabil intre orele 18:00 si 20:00, eu propun ora 19:00. Locul de intalnire este la sala de bowling:
Bowlinghalle BeSeCo GmbH
Rümikerstrasse 5a
CH - 8352 Rümikon-Winterthur

Pt cei care vin cu trenul pana in winterthur exista mijloace de transport (NFB) cu care se ajunge pana la sala, sau imi pot spune si ii pot duce eu.
Totusi eu am rugat persoanele care vin sa posteze aici si vad ca numai cativa au facut asta. Mai multi sunt cu "poate vin" din pacate ... De aceea nu se poate face o rezervare unde ne ducem, dar se pare ca lumea nu prea este obisnuita cu asa ceva.
Am sa afisez lista cu participanti / posibili-participanti azi.

Pe curand
Raducu

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 10 Feb 2010 1:15 pm 
Raducu daca-mi permiti cateva sfaturi ti le dau cu placere :

1. ora aceea tarzie e pentru familiii cu copii nepotrivita. Dar, or exista si exceptii... :hehe:
2.daca astepti sa ti se raspunda pe forum sper sa fii tu mai norocos si sa fie lumea dispusa sa participe activ ( deci sa raspunda ! ). Si, chiar si printre cei ce raspund pe forum e posibil sa nu vina. Sau invers , altii nu spun, dar vin.
3. oricat de mult te-ai stradui nu-i vei putea multumii pe toti. Unii pot la 18 altii la 13 altii deloc sau o zi dupa etc, deci caruselul se va invarti si invarti si invarti...( sau vei trimite mailuri, sms-uri etc pana te ametesti si tu ). Si in ritmul asta te asigur eu, ca te vei satura foarte curand sa organizezi ceva !! Si ar fi pacat, pentruca intentia e buna.

O solutie posibila: bazeaza-te pe 2 sau 3 care stii sigur ca te vor insoti ! Uneori poate aparea ceva imprevizibil, tu nu poti participa si apoi primesti "suturi" virtuale ca ce organizare e aia !! Asta daca nu-ti va fi postat si un chestionar dupa care va trebui sa te modelezi doar ca ai avut buna intentie sa faci ceva ! Deci, parerea mea: alege tu data, ora, locatia, pune detaliile la punct cu acele 2 sau 3 persoane pe care stii ca te poti baza, apoi posteaza direct anuntul. Astfel iti faci tie un bine, si cei ce doresc real sa participe pot selecta informatia concret.

Iti doresc sa iasa cat mai bine :)
Giorgia

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 10 Feb 2010 1:23 pm 
Neconectat
Admin

Si, Raducu, pe langa sfaturile de mai sus :) : Te rog anunta mai din timp intalnirile.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 10 Feb 2010 1:42 pm 
Raducu scrie:
De aceea nu se poate face o rezervare unde ne ducem, dar se pare ca lumea nu prea este obisnuita cu asa ceva.

Ba da lumea este obisnuita cu rezervari, daca sunt anuntati din timp, uite aici un exemplu:

http://www.casa-romanilor.ch/la-popice- ... trala-2009 si cum a fost aici :

http://www.casa-romanilor.ch/popice-%C8 ... rtiva-2009

plus pozele care nu au lipsit. Macar de data asta poate faceti si voi poze. Daca oamenii vad cum a fost, daca afla dintr-o scurta relatare ceva despre atmosfera acelei intalniri, fii sigur ca data viitoare vor fi mai curajosi. Insa, daca vrei sa rezervi, nu te baza pe ceea ce se scrie pe forum, oricat de bine venite sunt postariile, rezerva in functie de persoanele pe care le cunosti deja si stii SIGUR ca vor veni (mai ales daca rezervarea are o consecinta financiara pt tine ! ). I-ati o marja de siguranta. Uite de ex, la intalnirea din 23 ianuarie din Luzern, am rezervat in muzeu o masa de 14 persoane . Zece stiam SIGUR ca vor veni, 4 marja, si daca chiar am fi fost mai multi stiam ca la ora respecticva nu e atat de aglomerat incat sa nu aiba si altii loc. Unii inscrisi prin formular nu au venit, si nici nu au scris: nu pot veni ! Deci...nu renunta la organizari, dar fa-le in asa fel, incat in primul rand pt tine sa fie ok, sa te simti bine si sa-ti doresti sa mai organizezi. Cred ca aici e...secretul succesului :)

Na ca am luat-o pe aratura, dar iti tin pumnii sa-ti iasa mereu cat mai bine. Atat pt tine, cat si pt cei ce sincer doresc sa iasa la o intalnire cu alti romani. :-bd

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 10 Feb 2010 1:54 pm 
Neconectat
Admin

Giorgia scrie:
plus pozele care nu au lipsit. Macar de data asta poate faceti si voi poze. Daca oamenii vad cum a fost, daca afla dintr-o scurta relatare ceva despre atmosfera acelei intalniri, fii sigur ca data viitoare vor fi mai curajosi.
Na ca am luat-o pe aratura, dar iti tin pumnii sa-ti iasa mereu cat mai bine. Atat pt tine, cat si pt cei ce sincer doresc sa iasa la o intalnire cu alti romani. :-bd

Dar unde sunt pozele de la wellness? ei? :)
Si apoi, nu cred ca Raducu are nevoie de atatea sfaturi: intalnirea pe care a organizat-o el la discoteca a fost un succes. Asa am auzit.... ;)

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 10 Feb 2010 2:01 pm 
Adell scrie:
Dar unde sunt pozele de la wellness? ei?

Daca vrei ti le dau privat, nu doresc sa-mi etalez corpul pe forum :). Wellness e in costum de baie si...gol. Cine a fost, a vazut. Am fi facut poze in sala de antrenament dar din pacate nu ni s-a dat voie :(. Acele poze da, le-as fi pus. Cele din Wellness insa...sunt prea intime. Sper ca ma intelegi ;)

Adell scrie:
intalnirea pe care a organizat-o el la discoteca a fost un succes. Asa am auzit....

Si eu aud multe, ;) , prefer insa sa citesc si sa vad, poate chiar la stiri, nu doar pe forum, e o idee gresita ??

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 10 Feb 2010 2:13 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Am anuntat cu 9 zile inainte, distanta de 2 weekenduri. Am inceput acest topic pt ca nu stiam sigur cine ar fi interesat sau nu. Intradevar daca as anunta cu o luna inainte si inscrierile sa dureze 3 saptamani ar fi o solutie mai buna din punctul de vedere al organizarii, dar problema este ca lumea nu este foarte sigura ce face peste o luna, deci oricum sunt avantaje si dezavantaje oricum ai anunta. Nu am organizat inscrieri prin email sau telefon pt ca mi se pare mai normal sa vada lumea cine mai vine, sa nu fie anonim. Este foarte simplu sa se posteze aici pe forum: "Eu X impreuna cu Y, Z, sotia si copii si amantele venim", iar cu cateva zile inainte organizatorul intalnirii, in cazul de fata eu, poate sa faca o lista cu participantii si sa o publice aici pe forum.

@Giorgia : Intradevar ai dreptate intr-un anume fel.
Poate ca de acum inainte o sa incerc alt fel de organizare: "Eu si cu altii 3 mergem in Clubul X Sambata seara, cine vrea poate sa ni se alature".

@Dacian : tu chiar ai facut ce trebuie, ai zis ca vii si asta este tot, nu exista alta rubrica de inscriere.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 10 Feb 2010 6:43 pm 
Neconectat
nou venit

Buna Radu,am sa incerc sa ajung si eu impreuna cu o prietena,mai de virsta ta..Rezervarile nu cred ca-si au rostul in czul de fata.Si dupa? mie mi-a placut data trecuta la Nelson.. \:D/

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 10 Feb 2010 7:43 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Dupa bowling, pt doritori, putem sa mergem intr-un club (Bolero) in Winterthur care este aproape de locul unde ne vom juca popice.
Bolero are si bar si club in acelasi loc, adica poti sa stai la masa pana cand se incinge atmosfera iar dupaia exista un ring de dans maricel.
http://www.bolerolifestyle.ch/

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 10 Feb 2010 7:44 pm 
Neconectat
Admin

marci scrie:
Buna Radu,am sa incerc sa ajung si eu impreuna cu o prietena,mai de virsta ta..Rezervarile nu cred ca-si au rostul in czul de fata.Si dupa? mie mi-a placut data trecuta la Nelson.. \:D/

Nu v-ati saturat de Nelson "asta" ? :mrgreen:

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 10 Feb 2010 7:51 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Pai uite, acum putem merge in Bolero :D, schimbam locul.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 10 Feb 2010 10:14 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Sumar:

Locul:
Bowlinghalle BeSeCo GmbH
Rümikerstrasse 5a
CH - 8352 Rümikon-Winterthur

Ora: 19:00

Participanti:
-Raducu
-Bobby + Mirela
-Alexandra + sot (ora 20:00)
-Dacian

Psobili participanti:
-Maria
-Marius + prietena
-Stefan
-Marci + prietena

Pt alte informatii postati aici sau trimiteti-mi un mesaj.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 11 Feb 2010 3:27 pm 
Neconectat
nou venit

Salut Radu! eu daca ajung vin fara Mirela. Din pacate trebuie sa mai ajunga duminica dimineata si la aeroport...

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 11 Feb 2010 3:30 pm 
Neconectat
nou venit

Buna Marci! ajungi sigur acolo? ca parca aveai alte planuri pt vineri seara...cu prietenele tale!

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 11 Feb 2010 7:19 pm 
Neconectat
nou venit

[quote="bobbymara"]Buna Marci! ajungi sigur acolo? ca parca aveai alte planuri pt vineri seara...cu prietenele tale![/quote

Buna Bobby,ce legatura are iesirea de vineri seara cu intilnirea de simbata seara ? sau esti obisnuit ca daca plec undeva ma mai intorc abia dupa doua zile ? ;) Sper ca nu ai incurcat zilele,la Bowlinghalle se merge simbata.Pacat ca nu vine si Mirela.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 11 Feb 2010 7:26 pm 
Neconectat
nou venit

Adell
Nu v-ati saturat de Nelson "asta" ?

Era o sugestie pe care Radu a inteles-o exact,deci mergem la Bolero sau undeva in apropiere.Nu sunt atit de fixata pe Nelson,locul poate fi orcind schimbat,sensul si scopul,nu. :ymparty:

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 11 Feb 2010 7:40 pm 
Neconectat
Admin

Pai... s-a mers deja de 2 ori la rand la neslon....la asta ma gandisem. In fine. :) Distractie placuta. \:D/
Salutari lui Stefan... si poate se inscrie si el pe forum. :)

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 11 Feb 2010 8:03 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Dar voi adminii, Adela si Cosmin, vreti numai sa vedeti poze si sa auziti povesti? sau participati si voi la vreun eveniment? :D

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 11 Feb 2010 8:12 pm 
Neconectat
Admin

Raducu scrie:
Dar voi adminii, Adela si Cosmin, vreti numai sa vedeti poze si sa auziti povesti? sau participati si voi la vreun eveniment? :D

Eu particip destul de des. (cred ca numai eu dintre admini :lol: ) Conditia este sa imi convina (scopul intalnirii si sa nu fie mai departe de Zürich) si sa fie anuntata din timp. (am agenda plina cu mult inainte :) )

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 11 Feb 2010 8:35 pm 
Adell scrie:
(cred ca numai eu dintre admini ) Conditia este sa imi convina (scopul intalnirii

Oare asa sa fie ??? ;) ;) ;) :ymblushing:

Pe Ana ati uitat-o ;;) ? Eu am intalnit-o Raducu, si pe Ana...:) Si intalnirea mi-a fost de folos, am aflat de la ea cum si in ce fel pot organiza asa incat sa fie si pt mine si pentru participanti ok. Mi-a impartasit din experienta ei acumulata in trecut. Sfaturile ei mi-au fost de mare folos, -merci Ana- :)

Sus

Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 44 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC [ DST ]