Forumul românilor din Elveţia

Acum este Sâm, 05 Dec 2020 7:51 pm

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 58 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

care e statutul intalnirilor private mentionate pe forum?
Chestionarul s-a închis pe data de Dum, 28 Mar 2010 5:40 pm
daca apar pe forum sunt publice si trebuie sa fim toti invitati automat 24%  24%  [ 4 ]
privat e privat, dar se poate discuta linistit despre ele, ce nu ma priveste nu citesc 76%  76%  [ 13 ]
sa nu apara nimic despre private pe forum, ne simtim jigniti ca nu suntem invitati peste tot 0%  0%  [ 0 ]
Voturi totale : 17
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: intalniri private
MesajScris: Dum, 07 Mar 2010 10:12 pm 
Neconectat
nou venit

Raducu: referitor la exemplul nr 1 chiar tu ai fost primul care a insistat si s-a razvratit ca de ce nu pot sa participe si baietii la intilnirea ,,la o cafea " a fetelor.Dar asa pe ansamblu ai formulat frumos exemplele :p

Sus

MesajScris: Dum, 07 Mar 2010 11:33 pm 
Baseasco trece drumul tau si prin Bern ?
Citat:
Are cineva chef si timp sa vina cu mine ? Am in masina 4 locuri Am roti si de vara si de iarna...

Sus

MesajScris: Lun, 08 Mar 2010 9:16 am 
Neconectat
nou venit

Se pare ca de la atatea cutremure in lumea asta nu sa modificat axa...sa schimbat si ceva in gandirea celor de pe aici...ce dracu va tot legati de ce am scris eu aici??? ce tot atat vorbarie si scandal! Pe mine ma gasiti la Dani dupa ora 16.30 si dupa 2,3 sticle de Grasa De Cotnari va lamuresc eu pe toti cum sta treaba...Hai o zi buna si ne vedem acolo!!!

Sus

MesajScris: Lun, 08 Mar 2010 9:31 am 
Neconectat
Admin

Raducu scrie:
Pt ca tot vine vorba de intalniri private. Mie mi se pare ca dorinta organizatorului ar trebui respectata.
Exemplul nr 1: Organizatoarea este o fata si vrea sa iasa la cafea cu alte fete, treaba lor, de ce sa ne ofuscam noi baietii? Putem sa facem baza inofensiva in schimb :D.
Exemplul nr 2: Eu vreau sa ies sambata seara cu baietii intr-un club de table dance, e clar ca nu o sa invit si sotiile si copii si etc.
Exemplul nr 3: Persoana X s-a certat cu persoanele Y Z sau si mai simplu, nu le place. Persoana X doreste sa organizeze ceva dar nu vrea sa invite si persoanele Y si Z din motive clare. Atunci apare o lista privata, o petrecere privata si etc. Inca odata: mie mi se pare normal sa se respecte dorinta organizatorului.

Eu am incercat sa organizez de fiecare data in asa fel in cat sa poata veni cat mai multa lume, dar asta e alegerea mea.

Corect!
Si in plus de ce si-ar dori cineva sa mearga la o intalnire la care nu e invitat? :shock:

Cu riscul sa ma repet: mi se pare de bun simt: ce e particular: ASA sa ramana! de unde pana unde trebuie sa ne afisam agenda intalnirilor pe forum doar asa ca sunt intalniri_intre_romani?
Eu, spre deosebire de multi altii de aici, particip in masura timpului si la intalnirile publice! Doar vreo 7 forumisti au fost la intalnirea din Zürich din 27 ian- anuntata cu 3 luni inainte !! Acum care e problema?!

Marci> de unde stii ca intalnirea din "lista inchisa" nu a fost anuntata inaintea celei publice??? dar chiar si asa: alegerea va/ne apartine ! :)

Inca o data: eu apar in aceeasi masura: ideea de intalnire in privat: egal cine o organizeaza cat si cea publica !

Si daca recitesc.... doar 2 persoane ce s-au tulburat (sa nu zic "isterizat" ca nu e frumos, nuuu? :D ) cu intalnirea asta inchisa. Majoritatea pare ca a inteles.
:ymhug:

Sus

MesajScris: Lun, 08 Mar 2010 9:46 am 
Neconectat
nou venit

Uite Bobby aici scuzele mele publice.

Adell:Nu stiu cind a fost lista privata deschisa sau inchisa,coincidenta face ca sa fie pararlele cu altele.Atit.
Si clar ca nimeni nu vrea sa participe la o intilnire unde nu a fost invitat.Exista pt fiecare si alte variante in viata.

O zi buna la toata lumea

Sus

MesajScris: Lun, 08 Mar 2010 9:49 am 
Neconectat
nou venit

Marci esti Scuzata! O zi buna si tie! Te astept la o cafea.

Sus

MesajScris: Lun, 08 Mar 2010 11:22 pm 
Neconectat
nou venit

Adell scrie:
Majoritatea pare ca a inteles.[/color] :ymhug:

Cu "majoritatea" a 7 voturi din 10 si a mai putin de 10 persoane care si-au exprimat parerea despre "bisericute" este clar numarul membrilor acestui forum. MAXIM 19. =))

Sus

MesajScris: Mar, 09 Mar 2010 10:18 am 
Citat:
este clar numarul membrilor acestui forum. MAXIM 19.

Dupa cum se vede mai sunt si oameni cu picioarele pe pamant!!!

Sus

MesajScris: Mar, 09 Mar 2010 10:53 am 
Neconectat
tânără speranţă

ma oameni buni, ori suferiti de criza de mijloc a vietii, ori nu sunteti buni la cap (asa, sa mai torn si eu benzina pe foc.)
Puteti intelege ca nu este vorba de un grup mason mistic :-\ sau de ce stiu eu ce "bisericuta", suntem cativa prieteni (nu cunostinte deci!) care vor sa faca un chef impreuna.
Cand organizam public, usile sau ferestrele (depinde de gusturi) sunt deschise tuturor.
Nu stiu de ce atata polemica din nimic. OK, se poate si interpreta altfel, ca polemica place tuturor, si oricum ati gasit un subiect de disutie.
Deci, in concluzie, invitatia privata (prin plic) a fost pusa pe chatul asta si de-aici buba.
Data viitoare o sa facem ceva cu tot publicul, si-atunci sa va inghesuiti nene!!!

Va urez oricum pace si liniste sufleteasca, si la urmatoarea!!!
:x :o)

Sus

MesajScris: Mar, 09 Mar 2010 10:59 am 
Neconectat
nou venit

corect garofito!!!
pupici

Sus

MesajScris: Mar, 09 Mar 2010 11:09 am 
Neconectat
tânără speranţă

multzam olteanca....( :ymhug: ups, am facut public!!!)

X(

Sus

MesajScris: Mar, 09 Mar 2010 11:12 am 
Neconectat
tânără speranţă

eduard scrie:
Adell scrie:
Majoritatea pare ca a inteles.[/color] :ymhug:

Cu "majoritatea" a 7 voturi din 10 si a mai putin de 10 persoane care si-au exprimat parerea despre "bisericute" este clar numarul membrilor acestui forum. MAXIM 19. =))

Ma Maxâne, ia mai lasa tu ironia acolo....

Sus

MesajScris: Mar, 09 Mar 2010 1:08 pm 
Fetelor, dragutelor, iubitelor..ca tot a fost 8 martie, ok ok ok mea culpa ca am facut parte dintre cele 2 pers "histerizate",rusine mie !! :ymblushing: :ymblushing:

Ma duc la colt si fac cateva genoflexiuni, e ok ?? ;) Macar ceva bun tot a adus discutia: ati revenit pe forum :ymhug:

Petrecere frumoasa ! Si salutari Ramonei... ;)

Sus

MesajScris: Mar, 09 Mar 2010 2:22 pm 
... Hop si eu ca musca-n....tr-o chestie de miroase:

Vroiam doar sa va anunt pe aceasta cale ca...avand in vedere ca nu am fost invitata la nicio petrecere privata (nu ca as fi auzit de vreuna dar...nah, e frig afara si tre sa imi ocup si eu timpul cu ceva...), precum ii spuneam unui prieten IN PRIVAT(A), ma duc sa-mi fac sepuku!

Adio, oameni dragi... petreceti FARA mine! (a se vizualiza Drama Queen...batiste, lacrimi, muci..etc)

Sus

MesajScris: Mar, 09 Mar 2010 7:07 pm 
Neconectat
tânără speranţă

N-am votat, ca n-am gasit optiunea ''privat sa ramana privat'' fara alte adaugiri.

Daaar daca totusi rasufla, nu vad de ce sa ma simt jignita ca n-am fost invitata.(Oricum nu ma duc nici acolo unde am fost invitata) E un forum public si fiecare leaga prietenii si fiecare poate isi doreste sa aiba o intalnire intre prieteni si nu si cunostinte.

http://tothdaniel.wordpress.com/2010/05 ... ui-daniel/

Sus

MesajScris: Mar, 09 Mar 2010 8:59 pm 
Neconectat
nou venit

garofita scrie:

Este adevarat. Dupa inca o zi numarul voturilor a crescut la 14 iar al "majoritatii" la 10. Coplesitor. :))

PS: Recunosc ca nu am inteles poanta cu "Maxâne". Poate esti draguta draga floricica @};- sa-mi dai oaresce detalii suplimentare. :x

Sus

MesajScris: Mar, 09 Mar 2010 9:49 pm 
Neconectat
Admin

eduard scrie:
Este adevarat. Dupa inca o zi numarul voturilor a crescut la 14 iar al "majoritatii" la 10. Coplesitor. :))

Totusi, mai ai si altceva de spus la acest subiect? :)
Multumesc.

Sus

MesajScris: Mar, 09 Mar 2010 9:55 pm 
Neconectat
Admin

AbraMack scrie:
... Hop si eu ca musca-n....tr-o chestie de miroase:

Vroiam doar sa va anunt pe aceasta cale ca...avand in vedere ca nu am fost invitata la nicio petrecere privata (nu ca as fi auzit de vreuna dar...nah, e frig afara si tre sa imi ocup si eu timpul cu ceva...), precum ii spuneam unui prieten IN PRIVAT(A), ma duc sa-mi fac sepuku!

Adio, oameni dragi... petreceti FARA mine! (a se vizualiza Drama Queen...batiste, lacrimi, muci..etc)

Lasa ca stiu eu: la aia cu Galliano ai fost invitata fara mine.. si uite! Eu traiesc. :mrgreen:
Asa ca :arrow: Please don`t go

Sus

MesajScris: Mar, 09 Mar 2010 10:41 pm 
Neconectat
nou venit

Adell scrie:
Totusi, mai ai si altceva de spus la acest subiect? :)
Multumesc.[/color]

Da.
Si totusi (Pamantul) se invarte!

Sa auzim numai de bine!

Sus

MesajScris: Mie, 10 Mar 2010 9:12 am 
Neconectat
tânără speranţă

eduard scrie:
garofita scrie:

PS: Recunosc ca nu am inteles poanta cu "Maxâne". Poate esti draguta draga floricica @};- sa-mi dai oaresce detalii suplimentare. :x

ei lasa, ca-i fi tu din bucuresti sau & de nu sti cum se pronunta numele-n ardeleneste "Maxâm"...doar atat....nimic mai mult.
Oricum a fost coplesitoara porecla ta de "floricica"....m-am simtit micuta si fragila....hhhmmmm :x :ymblushing: fain fain!

Sus

MesajScris: Mie, 10 Mar 2010 12:43 pm 
Neconectat
nou venit

eduard, conteaza CALITATEA nu CANTITATEA B-)

Sus

MesajScris: Lun, 15 Mar 2010 9:22 pm 
Neconectat
nou venit

Ooooo, da ... calitatea!!! :D

Sus

MesajScris: Lun, 15 Mar 2010 10:17 pm 
eduard scrie:
Ooooo, da ... calitatea!!! :D

Dragi tovarăşi şi prieteni,
Cetăţeni ai Republicii Democrate România,

Sa transformam Cantitatea intr-o noua Calitate

Vă adresez, dragi tovarăşi şi prieteni, dragi compatrioţi, chemarea de a intări colaborarea şi calitatea, de a face totul pentru libertatea, pentru construcţia domocratiei, pentru bunăstarea poporului, pentru integritatea şi independenţa României!

Sus

MesajScris: Mar, 16 Mar 2010 9:03 pm 
Neconectat
nou venit

da, edi, vad ca ai inteles... :ymapplause:
da, tovarase popescu, am inteles si o sa facem tot ce ne este cu putinta!
va salut pioneresc! :ympeace: :))

Sus

MesajScris: Mar, 16 Mar 2010 10:24 pm 
Tovasara Anita

Sa punem aceasta pe lista angajamentelor Cincinalului in curs ?

Este necesar, dragi tovarăşi şi prieteni, cetăţeni ai Republicii Democrate România, să dăm dovadă de marea răspundere şi inţelepciune a poporului nostru.
Nu trebuie să existe nimic care să împiedice acţiunea noastră hotărită pentru a servi poporul, democratiei, viitorul luminos al patriei noastre, al naţiunii noastre!

URAAA URAAAAAAAAA

Ceausescu reales la al .XIX Congres ........................ce trece timpul

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 58 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC [ DST ]