Forumul românilor din Elveţia

Acum este Lun, 11 Dec 2017 3:04 am

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Nevoie de hainutze de fetita - marime 110-116
MesajScris: Mie, 27 Feb 2013 9:20 am 
Neconectat
nou venit

Dragii nostrii,

dupa campania pentru bebelusii abandonati, au aparut in atentia noastra foarte multe cazuri unde ni se cere ajutorul. Pentru unele din aceste cazuri, cred ca am putea face ceva. De exemplu, Bianca Teodora, este o fetita de 5 ani, care ar avea nevoie de hainute si jucari. Anca din echipa noastra se va ocupa se le stranga si sa le trimita.

Daca aveti hainute de donat marime 110-116 sau un pic mai mare, va rog sa ne contcati. - Anca de Blassi - +41 788 15 33 05; mikiap@yahoo.com

Mai jos aveti mesajele si pozele de la mama Biancai:

"Nu vrem bani , ptr.ca stim ca e greu la toata lumea , dar va imploram , daca ne puteti ajuta cu pampers ( nr. 5 ) , cu hainute , sau jucarii ptr.stimulare auditiva , vizuala si senzoriala , ne-ati aduce mare bucurie in suflet . . . Sotul nu lucreaza de 5 luni , traim toti din 700 ron ( salariul meu de asistent personal+alocatia ) si ne descurcam tare greu , mai ales ca tratamentul i-l aducem din Germania , iar pampers-ul este atat de scump . . .
Va trimit cateva poze cu ingerasa si actele ei medicale , diagnosticele din certificatul medical sunt : ENCEFALOPATIE INFANTILA , HEMIPAREZA DREAPTA , RETARD NEURO-MOTOR SEVER !

Orice ajutor , ptr.noi inseamna enorm . . . nu bani . . . ci lucrusoare ptr. Bya , sau pampers . . . Orice puteti . . . si-o caciulita daca ne-ati trimite-o , am aprecia enorm !

Va doresc sa aveti o seara linistita , cu stima Popa Petronela ( tel. 0752808922 )
"

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Nevoie de hainutze de fetita - marime 110-116
MesajScris: Mar, 19 Mar 2013 3:09 pm 
Neconectat
nou venit

Teodora Bianca a primit ajutor de la doua mamici inimoase!!

Multumim mult!!!

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Nevoie de hainutze de fetita - marime 110-116
MesajScris: Joi, 21 Mar 2013 12:21 pm 
Neconectat
nou venit

Buna ziua , sunt mama ingerasei Bianca-Teodora si doresc sa-mi exprim recunostinta fata de cele 2 mamici si Teodora , care ne-au trimis 50 € si hainute minunate , papucei , bluzite , pantalonasi , de toate ! Bianca-Teodora va multumeste din sufletelul ei mic ptr. tot , va vom purta in rugaciunile noastre ! Sa dea Dumnezeu sa fiti sanatoase si curajoase , in ciuda tuturor incercarilor pe care le intampinati in viata , iar veselia sa nu va lipseasca din suflet !
Dorim sa mai multumim d-nei Eva din Bucuresti care m-a contactat ieri si mi-a spus ca vrea sa ne ajute cu pampers-ul !
Le multumim din suflet si doamnelor Oana si Anca , ptr.ca s-au implicat enorm si au facut publica povestea ingerasei noastre !
Toate ne-ati adus multa bucurie-n suflet , si ne-ati intarit convingerea ca exista oameni cu suflet , care nu raman indiferenti la disperarea unor parinti si suferinta unui copilas nevinovat . . .
Fiti Binecuvantate alaturi de familii si ma rog la Dumnezeu sa nu cunoasteti NICIODATA durerea din sufletele noastre . . .
GRATIE SI BINECUVANTARI DIVINE ! ! !

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]