Forumul românilor din Elveţia

Acum este Vin, 15 Dec 2017 10:46 pm

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 58 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

care e statutul intalnirilor private mentionate pe forum?
Chestionarul s-a închis pe data de Dum, 28 Mar 2010 5:40 pm
daca apar pe forum sunt publice si trebuie sa fim toti invitati automat 24%  24%  [ 4 ]
privat e privat, dar se poate discuta linistit despre ele, ce nu ma priveste nu citesc 76%  76%  [ 13 ]
sa nu apara nimic despre private pe forum, ne simtim jigniti ca nu suntem invitati peste tot 0%  0%  [ 0 ]
Voturi totale : 17
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: intalniri private pe forum
MesajScris: Joi, 04 Mar 2010 2:40 pm 
Neconectat
nou venit

Acum nu mai inteleg nimic! Am primit in privat o lista cu vreo 20 de persoane care vor ajunge pe 13 martie la ora 18.30 in zürich la un restaurant! ceva organizat de "Cineva" si dupa ceva de genul 21-21.30 se va merge la disco! Deci pt Dani mai apuc doar vreo 2 ore...e bine si asa!

Ultima oară modificat de bobbymara pe Joi, 04 Mar 2010 2:55 pm, modificat 1 dată în total.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Ziua Femeii (2010) in Zürich
MesajScris: Joi, 04 Mar 2010 2:48 pm 
Neconectat
Admin

bobby> Ce nu intelegi? Daca e privat...asa sa ramana. :-$
Distractie placuta.

Sus

MesajScris: Joi, 04 Mar 2010 2:54 pm 
Adell scrie:
Daca e privat...asa sa ramana.

Ups...iz de bisericuta ?? si eu care nu reusesc sa ma hotarasc intre Ana si Dani :((

Sus

MesajScris: Joi, 04 Mar 2010 2:55 pm 
Neconectat
Admin

Giorgia scrie:
Adell scrie:
Daca e privat...asa sa ramana.

Ups...iz de bisericuta ?? si eu care nu reusesc sa ma hotarasc intre Ana si Dani :((

Nu draga: iz de grup social. :)

Sus

MesajScris: Joi, 04 Mar 2010 2:56 pm 
Neconectat
nou venit

Gata am inteles!!! :-$

Sus

MesajScris: Joi, 04 Mar 2010 2:59 pm 
Neconectat
Admin

Adell scrie:
Ca sa fim mai precisi:
Bisericuta = aia in care nu-s si eu
Grup social = ala in care hotarasc eu cine intra

Sus

MesajScris: Joi, 04 Mar 2010 6:47 pm 
Soterro scrie:
Adell scrie:
Ca sa fim mai precisi:

Bine. M-am prins. Eu nu-s...primita :((. E SECRET. NO FOTO NO STORY :((
Cel putin fetele de la "o cafea" m-au servit cu un capucino :ymhug:

Sus

MesajScris: Vin, 05 Mar 2010 5:56 pm 
Neconectat
Admin

Giorgia scrie:
Soterro scrie:
Adell scrie:
Ca sa fim mai precisi:

Bine. M-am prins. Eu nu-s...primita :((. E SECRET. NO FOTO NO STORY :((
Cel putin fetele de la "o cafea" m-au servit cu un capucino :ymhug:

Uite nu mai plange. Te servesc si eu cu (ceva de baut) un pahar cu apa ca sa te linistesti. :ymhug:

Nu poti spune ca nu ai de unde alege. Ia-ti prietenii .... aaaaand: Let`s partyyy!! :ymparty:
Ai 5 variante:

:arrow: Basel

:arrow: Lucerna

:arrow: Zürich

:arrow: Geneva

:arrow: Lucerna, optiune II (povestea Loredana ceva.... :la Frigorex? si trebuie sa ai impliniti 35 de ani :) )

Distractie placuta. :o)

Sus

Subiectul mesajului: intalniri private
MesajScris: Dum, 07 Mar 2010 1:40 pm 
Eu cred ca m-am molipsit definitiv de la Basescu ~x( ~x( asa-mi trebuie daca-mi place chelia lui !! :D :D
( imi propun mereu sa nu mai dau atentie postariilor dar nu ma pot abtine !! Abra ai gasit cumva leac ?? sa mi-l spui neaparat si mie, ce sa fac sa ma abtin !! )

Deci, Sorin :) nedumerirea mea este urmatoarea, ce au Adminii de-a face cu...organizariile ?? Ei trimit prin mail mai departe ceea ce...alti romani incearca sa organizeze ! Dar !! MARE DREPTATE AI , cand pomenesti de pedigree :

dawg scrie:
Bilant ..dupa un mail primit automat de la admin cu intalniri ale romanilor din elvetia am zis sa socializez si eu:)
- so nu m-am intalnit cu romanii la sala de mese
- la partyul din geneva nu am ajuns..mai era si drumu inapoi de facut
- in basel mai accesibil pt mine, vaz ca e doar pt domnisoare ..so nu poci si eu ca fetele.( la multi ani fetelor...)
- in zuerich vad topicuri de intalniri romanesti numai pt arieni sau daca ai pedigree...pacat. Totusi,saptamana urmatoare se anunta si una cu intrare deschisa...frumos.

totusi, vino linistit in Luzern, daca nu-ti este prea departe :), la noi sunt usi si ferestre deschise oricand si pt oricine. Urmareste stiirile si vei gasi cu siguranta ocazia potrivita. In Zürich ca sa nu uit, poti merge linistit la Dani, trebuie doar sa te anunti datorita meniului, pt Dani nu-ti trebuie nici pedigree nici sa fii arian :)
amanunte aici :
http://www.casa-romanilor.ch/ziua-femeii-zuerich-2010

nu te descuraja...:)

Sus

Subiectul mesajului: Re: Autosalon Geneva 6 martie (masini, excursie, mancare si
MesajScris: Dum, 07 Mar 2010 1:43 pm 
Neconectat
Admin

dawg scrie:
- in zuerich vad topicuri de intalniri romanesti numai pt arieni sau daca ai pedigree...pacat.
Esti sigur ca nu ai tomate pe ochi vorba neamtului?
http://www.casa-romanilor.ch/ziua-femeii-zuerich-2010
Citat:
Sâmbătă, 13 martie 2010, sunteţi aşteptaţi la Dani pentru petrecerea de Ziua Femeii, începând cu ora 16:00, până seara târziu, ca de obicei

Sus

Subiectul mesajului: intalniri private mentionate pe forum
MesajScris: Dum, 07 Mar 2010 1:49 pm 
Soterro scrie:

Iar tu esti sigur Soterro ca e civilizata reactia ta CAND STII EXACT CA E VORBA DE O LISTA PARALELA INCHISA ??
Sa fie !!! dar daca a alunecat pe forum, ori ar trebui sa treaca neobseravata, ori explicata dar nu acuzat omul ca are tomate pe ochi !!

Scuze, sper ca nu ti-am ridicat pulsul :)

Sus

Subiectul mesajului: Re: Autosalon Geneva 6 martie (masini, excursie, mancare si
MesajScris: Dum, 07 Mar 2010 2:30 pm 
Neconectat
nou venit

buna tuturor,

am citit ..m-am gandit..am numarat pana la 10 ...apoi m-am gandit iar si raspund:)
am scris acest mail cu toata bunavointa de care dau dovada..nu am nimic cu nimeni ..nu cunosc "personal" pe nici un roman in elvetia.
nu cititi printre randuri..nu am interese si agende "ascunse":)

so am spus ca am primit "automat" un mail de la admin ceea ce s-a intamplat ..nu ca el/ea mi l-a trimis mie special sau el/ea e vinovat(a)..ba mai mult felicitari pentru munca depusa...

si apoi am vazut o remarca ca am tomate pe ochi...urat ..urat...nici macar nu e romaneasca ..avem si noi cate ceva pe la ducks si trucks:)...ai orbu gainilor sau altele:)
oricum vad prin topicuri ...citate din partile locurilor ..o vorba veche din strabuni elvetieni..o vorba de duh germana...nu prea le inteleg eu care sunt roman pana in maduva oaselor:)
ce sa zic incerc sa ma obisnuiesc...imi aduc aminte de Raducioiu dupa 1 an de fotbal prin Italia dupa revolutie era pe aeroport interviewat si nu isi gasea cuvintelele ...era tot numai un come se dice ?:))

si apoi si pe nedrept...
stiu ca nu e frumos sa scriu cu majuscule so o sa pun in gilimele citat din ce am scris mai devreme..in zuerich vad topicuri de intalniri romanesti numai pt arieni sau daca ai pedigree...pacat. "Totusi,saptamana urmatoare se anunta si una cu intrare deschisa...frumos." PS: era vorba de cea de care metionai...- cred ca e totusi de la past si copy copiat numai jumatate..probabil vreo exceptie la mai mult de 255 caractere..sau ceva orice..

cu toata stima si prietenia,
sorin

Sus

MesajScris: Dum, 07 Mar 2010 2:46 pm 
Neconectat
Admin

dawg scrie:
- so nu m-am intalnit cu romanii la sala de mese
Sorin

Selber schuld....
Uite mai jos:

Raducu scrie:
Cine doreste sa participe trebuie sa ma contacteze prin mesaj privat pe forum / email / telefon. Ceilalti romani din alte zone pot sa ma contacteze ca sa facem schimb de numere de telefon pt intalnirea de la ora 13:00 din interiorul salonului.

Pe curand
Raducu

Apoi.
dawg scrie:
in zuerich vad topicuri de intalniri romanesti numai pt arieni sau daca ai pedigree...pacat. Totusi,saptamana urmatoare se anunta si una cu intrare deschisa...frumos

Acum fara tomate. :mrgreen: Te rog arata-mi si mie intalnirile despre care vorbesti? Eu nu le vad anuntate pe forum? !!

Si vad ca la fiecare intalnire ai gasit ceva de comentat: ba ca e pentru femei, ba ca romanii nu te-au asteptat la sala de mese la salonul Genf(!!!?).
Helloou? La Baden ai fost si nu stiu eu- sau si acolo ai gasit ceva? :) La intalnirile de la Dani din Zü, la fel?

Mda. Succes pe mai departe cu socializarea. :ympeace:

Sus

MesajScris: Dum, 07 Mar 2010 2:48 pm 
Baseasco mai poti !! sau tu ai o atractie la Sorini ?
Adica "
Citat:
la noi sunt usi si ferestre deschise oricand si pt oricine
atentie iesirea pe fereastra este
Citat:
come se dice ?
pericoloso sporgersi !!

Intr-o zi veti intelege ca cel mai bine se viziteaza salonul la TV

Multi Ani si Sanatate la toate femeile

Ultima oară modificat de Popescu pe Dum, 07 Mar 2010 3:22 pm, modificat 1 dată în total.

Sus

MesajScris: Dum, 07 Mar 2010 3:06 pm 
Neconectat
Admin

Giorgia scrie:
Soterro scrie:

Iar tu esti sigur Soterro ca e civilizata reactia ta CAND STII EXACT CA E VORBA DE O LISTA PARALELA INCHISA ??
Sa fie !!! dar daca a alunecat pe forum, ori ar trebui sa treaca neobseravata, ori explicata dar nu acuzat omul ca are tomate pe ochi !!

Scuze, sper ca nu ti-am ridicat pulsul :)

Care e de fapt problema ta/ a voastra? De ce va "impiedicati" de o intalnire privata, care a fost scapata din greseala pe forum?
Bobby> mai departe raspunzi tu.

Sus

MesajScris: Dum, 07 Mar 2010 3:25 pm 
Neconectat
Admin

Adell scrie:
Bobby> mai departe raspunzi tu.

In topicul potrivit, binenteles.

Sus

MesajScris: Dum, 07 Mar 2010 5:18 pm 
Neconectat
Admin

Foarte off-topic, scuzeee Radule...

Tomatele pe ochi nu sunt o chestie jignitoare pe germana. Puteam sa zic intr-adevar si "ai bre orbul gainilor?" dar asta desi pe romaneste ar fi FOST o chestie jignitoare. Era mai bine asa? Nu cred. Dar cine vrea sa sara de k la orice, sare si fara motiv...

Liste speciale? Zau ca nu inteleg ce-i asa frustrant pentru unii ca se discuta si despre intalniri private pe forum, nu-i obliga nimeni sa citeasca tot. Si ce daca a scris Bobby despre asta? Iaca, el e invitat si altul nu. Nici el, nici eu nu suntem invitati peste tot si e bine si normal asa. Cand copiii vostri isi serbeaza ziua nu cred ca invita nici ei tot cartierul si nici intreaga clasa, dar nu le interzice nimeni sa vorbeasca despre asta.

PS: hai sa facem pariu cati or sa scrie acum ca ei pleaca de pe forum fiindca nu se simt iubiti samd :))

PS2: daca continua discutia o sa o desprind si mut in alt subiect, asta ca sa nu fiti suprinsi dar nu are nimic de-a face cu Geneva.

Sus

MesajScris: Dum, 07 Mar 2010 6:02 pm 
Acesta este topicul corect !!

Citat:
Soterro scrie:Tomatele pe ochi nu sunt o chestie jignitoare pe germana. Puteam sa zic intr-adevar si "ai bre orbul gainilor?" dar asta desi pe romaneste ar fi FOST o chestie jignitoare. Era mai bine asa? Nu cred. Dar cine vrea sa sara de k la orice, sare si fara motiv...
Liste speciale? Zau ca nu inteleg ce-i asa frustrant pentru unii ca se discuta si despre intalniri private pe forum, nu-i obliga nimeni sa citeasca tot. Si ce daca a scris Bobby despre asta? Iaca, el e invitat si altul nu. Nici el, nici eu nu suntem invitati peste tot si e bine si normal asa. Cand copiii vostri isi serbeaza ziua nu cred ca invita nici ei tot cartierul si nici intreaga clasa, dar nu le interzice nimeni sa vorbeasca despre asta.

PS: hai sa facem pariu cati or sa scrie acum ca ei pleaca de pe forum fiindca nu se simt iubiti samd
PS2: daca continua discutia o sa o desprind si mut in alt subiect, asta ca sa nu fiti suprinsi dar nu are nimic de-a face cu Geneva.

Raspuns:

* nu e frustrant e penibil !! Tocmai pt ca in alt topic se mentiona cat de putini suntem si e pacat sa ne...impartim !!

*daca unul e invitat si altul nu, e ok. Atata timp cat se da celor ce nu sunt invitati o explicatie :). Copiii mei, de ex cand isi serbeaza ziua de nastere
1: nu se duc in clasa cu invitatiile impartind doar la unii ci trimit prin posta separat !
2: tot ei, copii, spun celor ce nu sunt invitati, imi pare rau as fi vrut sa veniti toti dar mami nu are loc in apartament de 28 copii. :(
3: dar, recunosc ai mei copii au 6 si 8 ani si o mama cam ..K...-uroasa !!! Ii trage de urechi daca procedeaza unfair!

*iar daca anumite intalniri se fac pe criterii de Dragoste / Iubire/ Simpatie...ar trebui sa divortez !! (sper sa nu fiu nevoita sa fac : Ipoteza / Concluzie / Demonstratie !!! )

* daca tot aici e topicul initial ( corect si coerent !) nu-mi atribui alt topic !!
...........................................

Ok, ca sa terminam cu gradinita, vorba Adminiilor :D , eu personal m-am decis si sambata merg la Dani . As putea sa-l sun pe mobil si sa-l anunt, dar voi completa formularul, si intreb aici pe cei din Luzern :
Are cineva chef si timp sa vina cu mine ? Am in masina 4 locuri :) Am roti si de vara si de iarna...

Sus

Subiectul mesajului: Re: intalniri private
MesajScris: Dum, 07 Mar 2010 6:08 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Pt ca tot vine vorba de intalniri private. Mie mi se pare ca dorinta organizatorului ar trebui respectata.
Exemplul nr 1: Organizatoarea este o fata si vrea sa iasa la cafea cu alte fete, treaba lor, de ce sa ne ofuscam noi baietii? Putem sa facem baza inofensiva in schimb :D.
Exemplul nr 2: Eu vreau sa ies sambata seara cu baietii intr-un club de table dance, e clar ca nu o sa invit si sotiile si copii si etc.
Exemplul nr 3: Persoana X s-a certat cu persoanele Y Z sau si mai simplu, nu le place. Persoana X doreste sa organizeze ceva dar nu vrea sa invite si persoanele Y si Z din motive clare. Atunci apare o lista privata, o petrecere privata si etc. Inca odata: mie mi se pare normal sa se respecte dorinta organizatorului.

Eu am incercat sa organizez de fiecare data in asa fel in cat sa poata veni cat mai multa lume, dar asta e alegerea mea.

Sus

MesajScris: Dum, 07 Mar 2010 6:14 pm 
Si ca sa fie varza completa, asa ca la scoliile superioare unde e nevoie de citate, le ai aici cumulate :

bobbymara scrie:
Acum nu mai inteleg nimic! Am primit in privat o lista cu vreo 20 de persoane care vor ajunge pe 13 martie la ora 18.30 in zürich la un restaurant! ceva organizat de "Cineva" si dupa ceva de genul 21-21.30 se va merge la disco! Deci pt Dani mai apuc doar vreo 2 ore...e bine si asa!

Adell scrie:
bobby> Ce nu intelegi? Daca e privat...asa sa ramana. :-$
Distractie placuta.

Giorgia scrie:
Ups...iz de bisericuta ??

Adell scrie:

bobbymara scrie:
Gata am inteles!!!

Soterro scrie:
Ca sa fim mai precisi:

Sus

MesajScris: Dum, 07 Mar 2010 6:25 pm 
Neconectat
Admin

Giorgia, nu te supara, dar aici despre filosofia intalnirilor private, iar in ziua femeii la Dani despre ziua femeii la Dani. Aici poti chiar si vota.

Sus

MesajScris: Dum, 07 Mar 2010 6:34 pm 
Soterro scrie:
Giorgia, nu te supara, dar aici despre filosofia intalnirilor private, iar in ziua femeii la Dani despre ziua femeii la Dani. Aici poti chiar si vota.

Bine cum zici tu, nu ma supar :ymblushing:

Popescu scrie:
Baseasco mai poti !! sau tu ai o atractie la Sorini ?

:ymdaydream: :-c :ymparty:

Sus

MesajScris: Dum, 07 Mar 2010 9:33 pm 
Neconectat
activ şi comunicativ

Asa se intampla la noi se fac micile grupuri ..........

Sus

MesajScris: Dum, 07 Mar 2010 9:46 pm 
Neconectat
nou venit

Buna Bobby,ce ai facut ?? x_x ai reusit sa faci o intriga de proportii in rindul forumistilor sinceri si cu inima deschisa..

Si am inteles acum cu totii ca de fapt intilnirile care au loc pe aceeasi data in locatii diferite sunt oarecum sabotate de ,,cineva" prin lista de 20 de persoane contactate in privat........Aiaiaiiii !

pt cei care se simt oarecum lasati de o parte : si in anumite cluburi selecte exista optiunea,,member only" si asta nu va supara.Eu gasesc ca ar fi fost mai faire ca acel ,,cineva " sa organizeze o intilnire de genul acesta intr-o alta seara care sa nu se suprapuna cu intilnirea de la Dani,s.a.m.d.

In rest,distractie placuta la toata lumea !

Sus

MesajScris: Dum, 07 Mar 2010 10:04 pm 
Raducu scrie:
Pt ca tot vine vorba de intalniri private. Mie mi se pare ca dorinta organizatorului ar trebui respectata.
Exemplul nr 1: Organizatoarea este o fata si vrea sa iasa la cafea cu alte fete, treaba lor, de ce sa ne ofuscam noi baietii? Putem sa facem baza inofensiva in schimb :D.
Exemplul nr 2: Eu vreau sa ies sambata seara cu baietii intr-un club de table dance, e clar ca nu o sa invit si sotiile si copii si etc.
Exemplul nr 3: Persoana X s-a certat cu persoanele Y Z sau si mai simplu, nu le place. Persoana X doreste sa organizeze ceva dar nu vrea sa invite si persoanele Y si Z din motive clare. Atunci apare o lista privata, o petrecere privata si etc. Inca odata: mie mi se pare normal sa se respecte dorinta organizatorului.

Eu am incercat sa organizez de fiecare data in asa fel in cat sa poata veni cat mai multa lume, dar asta e alegerea mea.

:ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 58 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC [ DST ]