Forumul românilor din Elveţia

Acum este Lun, 23 Oct 2017 9:01 am

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 70 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Clubul mamicilor
MesajScris: Lun, 04 Apr 2005 11:36 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Am deskis acest subiect in sperantza ca ne vom putea cunoaste mai bine, vom putea discuta despre problemele pe care le avem cu nazdravanii si vom putea cauta- oferi solutzii in incercarea de-a rezista capriciilor si fitzelor micilor teroristi :D
Eu am doi kupii, Julia- 7 luni juma si Bogdanelu- 2 ani si 8 luni, amindoi frumoshi si inteligentzi :D , cumintzei- mai mult Julia :) , ca Bogdanelu ma terorizeaza cu miorlaiala zilnica si aproape continua, cu toane si mofturi de de-abia astept sa se faca ora de culcare, visez la clipa cin' va fi linishte inca de la prinz :)
Cam atit, deocamdata, va astept si pe voi cu povesti despre nazdravani.

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: hehe
MesajScris: Mar, 05 Apr 2005 6:28 pm 
cred ca esti Andreea de care mi-a zis zilele trecute Ana!!! Cred ca asteptzi telefonul meu- io mis Ioana , apropo, si posedez o mandra de 17 luni, "grasunika" dupa unii :( , haioasa in opinia maikasii :D ! Si tokmai cad cu okii pe tastatura ca deh, fiimea doarme de 3 ore jumate si pe mine de abia de acum ma cuprinde somnu... :shock: Cum e sa ai doi, ca io abia pot sa respir cu una bucata progenitura!! Mi-e somn de un an jumate.... :shock:

Sus

Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie, 06 Apr 2005 2:03 am 
Neconectat
Admin

Ma primiti si pe mine? Posed si io una bucata Malina mai inalta decat mine, cu toanele corespunzatoare pubertatzii, de 13 ani si juma.

PS: Ioana, te-ai prins, Andreea e Andreea cu telefonu' si Bogdanelu e finu-miu.

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie, 06 Apr 2005 11:15 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Sal, Ioana, sa-tzi traiasca grasunika!
Cum sa fie cu doi, nitzel obositor, norok ca amindoi dorm toata noaptea!
Acu is nitzel gripata, de-abia ma mai misc, aseara eram dusa rau, da nu-mi permit luxul de-a sta in pat, mort- copt tre sa ma scol la plozi, ca asta e!...Bine ca mi-am mai revenit, miine is ca noo, si pe faza asta ma duc sa ma tund nitzel, numa sa-mi indrept paru la spate, ca m-am hotarit sa-l las lung:) , da la cit ma jumule Julia, cre c-o sa ma tund iar scurt de tot...
Julia a inceput sa se deplaseze in 4 labe, sa vezi ce se cearta amindoi pe jucarii :D ...
Ioana, astept tf tau, pup.
Ana, uelcam to da clab :D , pup si tzie si Malinei :wink:

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun, 18 Apr 2005 8:32 am 
M-am inscris si eu, buna idee cu acest forum. Am un Davidutz dragutz de numai 4 luni si jumatate si nu mi-ar prinde rau din cand in cand niste sfaturi de la mamici mai "experimentate" :o .Va pup!

Sus

Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: wellcome , daniela
MesajScris: Lun, 18 Apr 2005 3:55 pm 
Sa-ti traiasca davidutz! io am o marie matilda d eun an jumate care doarme aiurea si ne strica planurile...
Bahta si pupici!

Sus

Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun, 18 Apr 2005 6:29 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Sal, Daniela, bine-ai venit si sa-tzi traiasca Davidutzu!
Ioana, ce planuri?... :wink: :D

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: planuri
MesajScris: Mar, 19 Apr 2005 4:51 pm 
de relaxare, bine-nteles! ca doar n-om creste tot timpu demografia romaneasca din afara tarii...
sa nu-mi zici ca te gandeai la lucruri de mare substrat intelectual... :D
o trecut raceala si secretiile in familia ta??? sper ca, vreodata, cand sub ceru elvetiei se va intinde primavara, ne vom intalni cu progeniturile in parc- sa manance si ei pamant reavan de primavara!!!1 :D

Sus

Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie, 20 Apr 2005 1:22 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Sal, doamnelor!
Noi stem niiitzelush mai bine, doar kupii mai au muci si tusesc, da nu rau. Io am ramas c-o voce guturala taaare sexy, is buna de 89 89... , da ferbinte nu-s, ca de febra m-o ferit Al de sus :D
Adela, ziceai ca pui ceva de-ntilneala, ai?
Ioana, io stau tare aproape de tine, daca-i kef sa-ti pui dorsalu-n trin si sa vii la oras, la Züri :D io t'ashtept cu drag pi piron cu pancarda da uelcam, sa jtii :D
Dane, ce face bebe David?
Ana, sa ne zici cum merge, da? Pup si bahta :D

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi, 21 Apr 2005 11:45 pm 
Neconectat
Admin

Buna, buna, scumpele mele. Iaca, jobul e fain, da-i obositoare naveta asta rau. Asha ca de saptamana viitoare cel putzin o noapte innoptez in berna. in cursul saptamanii nu-s prea de gasit, ca ajung dupa 8 seara si abia apuc sa fac un dus si sa mananc ceva. da in uikenduri mai am timp de vorbit. si rezerveeeeee, mama-mama. Se spune ca o femeie are nevoie sa vorbeasca in medie in jur de 8000 de cuvinte pe zi, io la serviciu abia foloesc vro 200, asha ca am o rezervaaaaa.
Daniela si Ioana, sa va traiasca puiutzii.
Andreea, ce mai fac puiutzii tai? Bogdanelu e bine? si Julie? Multi pupici si tie.
Adelushu, Julie a ta e sanatoasa?
Mai povestiti fetelor ce mai faceti, ce fac puiutzii.
va pup pe toate si va urez un uikend de vis.

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum, 24 Apr 2005 9:58 pm 
Neconectat
Admin

Andreea scrie:
Adela, ziceai ca pui ceva de-ntilneala, ai?

Gata! Hai la intalneala. :lol:
Lume lume: pe 28 mai ora 11, la Park im Grüene, Duttipark - Rüschlikon.

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie, 04 Mai 2005 1:15 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Hristos a'nviat!
Dragele mele, voi ce mai facetzi, ca noi facem bine :D
Adeka stem nitzel racitzi- iar!- da nu-i bai, ca trece, numa sa vina odata caldura asta, ca-mi vin ginduri d-autokillarire cin vad atita ploaie!
Bogdanelu e cumintzel, i-am loat din second hand o juma de punga cu mashinutze, sh-acu le cara cu el peste tot, nici nu doarme daca n-are fro 5-6 mashinutze, 4- da 4!- bombonele si-o carte, plus bibe cu apa...Va datzi seama cum arata patu lui, plin cu de toate, iar el inghesuit acolosha, intr-un coltz, ca deh, sa nu doarma singur :D Acu i-am pus o pereke de kilotzei cu Snoopi :D , si peste ei altzi kilotzi de plastic, sa nu-mi pishe moketa :) , am trecut la operatziunea "olitza", asa ca-i dau azi sa bea continuu, ca sa invetze care-i senzatzia de vezica plina si sa dea fuga la oala, ca miine, poimiine mergem la gradi, shi-i rushini mari cu pampers la fund :D
Julia se cocoatza peste tot, vrea sa exploreze continuu, tre sa fiu cu okii-n paishpe, sa nu cada cu capu de ceva tare, podeaua mai merge, da daca-i mukie de mobila...Tre sa-i dea shi-al doilea set de dintzisori, asa ca-i agitata rau...uf!
Cam astea-s noutatzile pe la noi, mai zicetzi si voi ceva, ca mucegaieshte naibii subektu! :D , sa punem neshte sare, sa nu se strice :D

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum, 15 Mai 2005 12:10 pm 
Neconectat
nou venit

hello, hello

vreau sa intru si eu in clubul mamicilor....cred ca nu aveti nimic impotriva.....eu doar pe Ana o cunosc (cu ea corespondez pe mail, din cand in cand).....asa ca, m-am hotarat sa cunosc si alte mamici de aici....

numele meu e Mihaela (dar Ela e mai simplu) si stau in BL (in tara am stat in Bucuresti)...am o fetita de 2 ani, Marcia e numele ei.......Marcia e o dulcica, vesela, rade tot timpul :D , nu sta locului o clipa.....vorbeste intr-una (romana si putin germana).....inca mai foloseste Pampersi, dar la vara vreau sa o dezvat....acum e fetita mare....

nu stiu ce sa va mai spun in rest....imi pare bine de cunostinta si sper sa ne auzim.....puteti sa-mi trimiteti si mail la ela73@yahoo.com

vreau sa vin si eu pe 29 mai la intalnirea propusa...asa ne vom cunoaste mai bine

pupici :lol: si pe curand!

cu drag,
ela

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum, 15 Mai 2005 12:37 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Hallo, lume!
Cam slabutza mishcarea p-aci, noroc de fetele noi care mai scriu cite ceva, ca restu vegeteaza :D
Ela, bine ai venit, sa-tzi traiasca Marcia- frumos nume! Bogdanelu meu face 3 ani pe 28 iulie, si da toata ziua din gura, deocamdata romaneshte, engleza intzelege si shtie citeva cuvinte, iar germana numa "nej" (asha se scrie? :D ) da se intzelege cu kupiii la joaca, nu-mi fac probleme.
Juliei acu ii da al doilea set de dintzi, sus, se sparge gingiutza incet, incet, shi-i cam nervoasa, da nu mult, in rest, activa ca de obicei, se catzara peste tot, vineaza firimiturile de pe jos, nu mai potzi hali nika de ea, ca-i prezenta shi-shi cere tainu! :D
Bogdanu mare e in tzara, a plecat ieri dimi, shi vine joi, i-am dat o lista luuuunga de cartzi, sper sa gaseasca macar juma din ele.
Gata, ajunge cu shtirile, acu e rindu vostru sa mai aberatzi nitzel, nu numa io!

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum, 15 Mai 2005 2:28 pm 
Neconectat
nou venit

merci Andreea...si tie sa-ti traiasca ingerasii....cred ca e frumos sa ai pereche....Marcia face cat 10, asa ca eu sunt multumita doar cu ea....si sanse sa mai fac un altul nu sunt....

pupici si numai bine

ela

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: buna ela, andreea si alte mamici!
MesajScris: Dum, 15 Mai 2005 3:59 pm 
e ioana, of course!! (citit cat se poate de rumaneste!) si m-am simtit in alea de vegeteaza, dupa spusili andreei!
noi avem una bucata copil ingrasat de mama disperata in 4luni cu 4kile jumate, numit maria matilda si care, la un an jumate, o fost pus la dieta de aceeasi mama nebuna...
si noi speram sa vinim pi 29 si sa nii cunoastim mai ghini- noi suntem di la bakau, da' am stat vreo 6 ani shi in capitala- da' depinde de ce kef or avea musahirii de vin maine de la romanik sa mai cunoasca altzi romani (poate or fi pliktisiti de conationali, ma gandesc...)
andreea, subscriu! 2ore am vazt azi soarele si de la 11 ploaie si nori!!!! cred ca stam de fapt in londra si nu ne dam seama!!!
pupici si...soare?????

Sus

Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun, 30 Mai 2005 6:22 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Lume, iar v-atzi bagat colosha, intr-un coltzishor, shi ma ashteptatzi pe mine ca sa vin sa va "innoiesc", ca nu s-a mai scris nika aci de 15 zile...
S-a facut mai cald, bine-ntzeles ca n-a tzinut mult shi azi iar ploo, da sper ca miine sa fie frumos. Julia e cam agitata, dintzishorii aia de sus tot se lasa ajteptatzi, iar Bogdanelu o tot necajeshte...
M-am bucurat tare mult cin' v-am vazut ieri, pacat ca eram cu jandarmu dupa mine shi n-am putut sta mai mult :D Multzumesc pentru donatziile de haleala, tare bun o fost ! :D
Poate ne vedem mai des, acu e cald shi parcuri sint cu gramada, asha ca io-s dispusa sa ne vedem oricind.
Mihaela, pe unde stai, poate ne vedem zilele astea, ce zici?
Invitatzia e valabila pentru orice doreshte sa-shi mishte partea dorsala shi durdulie la züri :D

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun, 30 Mai 2005 7:07 pm 
Neconectat
nou venit

auzi soro, cum nu stii unde stau? in BL......cam departe de ZH...dar sper sa ma mut la toamna langa tine, daca nu pleci in america....poate ne vedem intr-un weekend....in cursul saptamanii nu pot...

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun, 30 Mai 2005 7:19 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Ela, era vorba de alta Mihaela, din züri, aveam impresia ca a postat shi ea aci, da e clar ca a fost numa in mintea mea :D

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar, 31 Mai 2005 3:22 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Azi iar e cam innorat, sper sa nu ploo, totushi...
Am facut un picnic in sufragerie, pe-o patura mare am pus o farfurie cu de toate: brinza, salam, rosii, ardei gras, ou fiert feliat, stickuri de morcov shi piine shi-am mincat totzi, adeka Bogdanelu shi cu mine, ca Julia avea alt meniu- partzial...A mers, mai ales ca Bogdanelu iar s-a facut ciufut la mincare, tre sa-mi pun mintea la contributzie shi sa inventez mereu, poate maninca de prinz shi miine, tot la picnic :D
pup shi-o zi cu soare

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar, 31 Mai 2005 3:28 pm 
Neconectat
nou venit

andreea, stai calma ca nu ma supar.....la mine e soare....bate un pic de vant rece, dar e soare....asta e bine...copiii sunt pe terasa, se joaca

pupici

ela

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar, 07 Iun 2005 3:57 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Mamicilor, cam leneshe la scris, ha? :D Mai punetzi shi voi veshti, una alta, sa mai shtim de noi :D
Iar s-a facut urit afara, cica-s sub 10 grade-n züri...Vreau la caduraaaa!!! 8)
Noi creshtem, facem tot mai multe prostii pe zi ce trece, iar io-ncerc sa fac fatza noilor provocari :D
Plecam in tzara pe 8 iulie pina pe 25, da mi-a zis mama ca in iulie o sa fie ploaie shi frig in Romania, plec de la ger shi ma'c tot la ger, vai de steaua mea! :)
Ela, mi-ai facut show in casa cu broasca aia, mama ei, cre c-o s-o vaduvesc de baterii, ca am creierii varza, dupa ce ca nu mai erau in stare buna, bietzii de ei, le-am pus capac acu! :D

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi, 09 Iun 2005 8:42 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Fetili,va place noul meu look? Sexos rau, ha? :lol:

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie, 06 Iul 2005 1:56 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Dragele mele, vaz ca nu mai scrie nimeni p-aci, din pacate, da io is perseverenta :D
Miine ma apuc de facut bagajele, lucru tare anevoios :D , ca numa io am fro doo geamantane, unu cu tzoale, shi unu cu päpuci shi gentzi, poate mai au loc shi nishte cadouri, da nu garantez :D Vineri dimineatza plecam cu Austrian Airlines, cu skimbare la Viena, ieshim mai ieftin, ca Swiss ne baga in faliment, mai ales acu, in plin sezon, iar Bogdanelu plateshte bilet intreg :( Aaaa, sa nu uit, are cineva idee daca se da mincare pe Austrian? Ca sa shtiu daca tre sa fac sandwichi-uri sau nu.
In alta ordine de idei, Julia are aproape 6 dintzi, are motorash uneva :D shi face numa prostioare, iar Bogdanelu n-are stare delok, se impaca tare bine, cu exceptzia momentelor cin' o pocneshte :D
Va las acu, urla kupiii de foame :D , ne "vedem" cind vin inapoi, dupa 25 iulie. Va pupic shi sper sa mai citesc shi noutatzi de la voi :wink:

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie, 06 Iul 2005 6:05 pm 
Neconectat
Admin

Andreea scrie:
Aaaa, sa nu uit, are cineva idee daca se da mincare pe Austrian? Ca sa shtiu daca tre sa fac sandwichi-uri sau nu.

La Economy Class nu, doar apă, cafea, ceai. Şi nişte napolitane mici. Asta pe rutele Zürich - Viena - Timişoara.

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 70 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC [ DST ]