Forumul românilor din Elveţia

Acum este Lun, 18 Dec 2017 11:25 pm

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: working as weiter
MesajScris: Lun, 09 Iul 2012 4:02 pm 
Neconectat
nou venit

buna ma intereseaza un joib in zurich sau alt canton
eu lucrez in malta chelner vorbesc italiana germana engleza f.f.f bine daca exista posibilitatea de a lucra in restaurant sau alt domeniu sau stiti ceva mai mult cum ar trebui sa procedez sa poit lucra acolo anuntatima si mine
multumesc

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: working as weiter
MesajScris: Sâm, 08 Sep 2012 1:22 am 
Neconectat
nou venit

Buna
uite stiu in trun sat aici in elvetia ca caute la Hotelul Kur Haus in flühli pe cine va, pe care sa fie de baza. Poti sa te uiti in net. Uite linkul http://www.kurhaus-fluehli.ch/

Iti doresc mult succes

Alex

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Dum, 09 Sep 2012 11:56 am 
Neconectat
tânără speranţă

Un mic ajutor in lb.engleza - cu toate ca probabil te bosumfli cand afli ca 'weiter' este 'waiter'.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Dum, 09 Sep 2012 7:47 pm 
Neconectat
nou venit

Was????
Also du, pass auf, ich bin mir nicht sicher was du meinst.........aber du kannst dich dort erkundigen oder es auch sein lassen!

Du solltest dich bedanken wenn dir wer versucht weiter zu helfen und es nicht aufs lächerliche raus ziehen, denn du könntest den kürzeren ziehen.........

gell

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 10 Sep 2012 8:01 am 
Neconectat
Admin

magicax007 scrie:
Was????
Also du, pass auf, ich bin mir nicht sicher was du meinst.........aber du kannst dich dort erkundigen oder es auch sein lassen!

Du solltest dich bedanken wenn dir wer versucht weiter zu helfen und es nicht aufs lächerliche raus ziehen, denn du könntest den kürzeren ziehen.........

gell

Magicax007, limba forumului este romana. Te rog sa-ti publici mesajele in consecinta doar in limba romana.
Multumesc pentru intelegere.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 10 Sep 2012 12:03 pm 
Neconectat
tânără speranţă

magicax007 scrie:
Was????

gell

Alex, da' tu cu cine te certi si pe cine ameninti? Ca nimeni n-a postat nimic adresandu-se la ce ai scris tu... reciteste tot topicul.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Lun, 10 Sep 2012 2:52 pm 
Neconectat
activ şi comunicativ

"magicax.." si etc,
Daca nu va suparati ca va intreb, DE CE mama dracului, nu mergeti dvs impreuna cu protejatu' dvs (SORRY, Octavio!) sa "cereti nota de plata" la ALTA masa???

Pân' la urma, Octavio a cerut o infomatie, dvs ati dat una , Kit a facut o observatie legata de o exprimare pe care " catindatu'" a utilizat-o (corecta, de altfel- observatia, desigur)...

..Dvs ati sarit "ca mireasa la pat". Pân' la urma, va puteti exprima opiniile intr-o maniera mai putin agresiva, si intr-o limba pe intelesu' tuturor! (Pâna una alta, cunoasterea tuturor celor 4 limbi oficiale in Ch nu este obligatorie!)

In alta ordine de idei, doresc sa va semnalez ca , cel putin pe ACEST site, violenta verbala nemotivata NU este admisa.

Daca doriti, va pot recomanda calduros site-urile unor publicatii romanesti, unde tot refulatu' poa' s-o zica pe-a lui!
..."Succesuri!!" ("magice", evident, ca altminteri ...ma indoiesc.).

Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]