Forumul românilor din Elveţia

Acum este Mie, 16 Oct 2019 12:25 am

Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: plasare forta de munca
MesajScris: Dum, 19 Apr 2009 4:10 pm 
Neconectat
nou venit

Buna ziua,

Am o agentie de resurse umane in Romania, si caut colaborare in vederea plasarii de forta de munca extern, in toate domeniile, pentru Elvetia sau alte tari in care s-a deschis piata muncii pentru romani.

Sus
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: plasare forta de munca
MesajScris: Joi, 14 Ian 2010 7:24 pm 
Neconectat
nou venit

buna,
prin agentia ta nu s-ar putea sa ne gasim si eu si sotul meu un contract de munca,am dosri sa ne mutam acolo dar am merge doar la ceva sigur,binenteles am plati daca e nevoie dar din romania e mai greu sa gasesti .daca poti sa ne ajuti scrie-mi te ro...mersi

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Joi, 14 Ian 2010 8:29 pm 
Neconectat
nou venit

Buna sunt si eu un viitor client al agentiei tale de munca astept un raspuns
Mersi si bafta.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 15 Ian 2010 10:24 am 
Neconectat
nou venit

Ma inscriu si eu. In IT, vorbesc doar engleza (si putin franceza), caut eventual in zona Zurich.

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 15 Ian 2010 12:27 pm 
Oana.. documeneaza-te intai cu privire la dreptul de munca al romanilor in Elvetia... :D nu stiu daca ai aflat dar deocamdata e foarte greu sa ai drept de munca.

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 15 Ian 2010 12:34 pm 
Neconectat
nou venit

.......sa nu incercam sa ne amagim cu vorbe..........desi ar fi ideal sa existe firme seriose care sa poata ajuta romanii sa botina un contract de munca/drept de munca in elvetia sau alte tari..........daca este reala oferta de munca,ma intereseaza si pe mine cum pot munci legal in elvetia .....ma intereseaza domeniul invatamantului,insa nu aspir din prima la vreun post asa sus,imi trebuie niste cursuri de completare poate..........in fine,da-ne linkul agentie tale oana sa vedem ce oferte disponibile sunt ...........multumesc :hehe:

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 15 Ian 2010 12:35 pm 
Neconectat
nou venit

.........stai,tu cauti colaborare........ups......deci mai este pana la oferte disponibile, :snif:

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 15 Ian 2010 1:22 pm 
Neconectat
tânără speranţă

Oooo, buna dimineata, chiar ma gandeam cand va observa cineva diferenta. Bravo casian_toni, mai tarziu dar tot e bine.

Pana acum m-am abtinut ca sa nu mai zica lumea ca sunt suparat pe ea, sau ca am ceva cu romanii, si mai ales cu aia care vor sa vina in Elvetia.

Cat pentru Oanapetruta, si pentru toti romanii pe care eu sunt suparat ca vor sa vina aici :D , dupa cum spunea si Radu, nu stiu ce ai auzit tu dar ce am vazut eu aici este asa:
singurul domeniu in care poti sa iti gasesti rapid de lucru, cu conditia sa fi lucrat inainte cel putin 6 luni in Germania, este cel de Asistent medical.
ar mai fi gastronomia si hotelier dar in perioada asta destul de greu
celelalte joburi, daca nu ai ajuns deja in Elvetia, sau macar sa fi studiat ceva pe aici, sau sa ai vreo ruda de gradul 1 pe aici ca sa poti sa iti obti permis de sedere, foarte greu sa ojungi sa obti unul , in majoritatea cazurilor.

Dar oricum, tu nu ma asculta pe mine, ca sigur iti spun astea ca sa iti bag bete in roate si sa te incurc, oricum sunt oaia neagra care are ceva cu romanii si imi place sa ma dau mare ca de aia le mai dau cate un sfat din experienta mea si a altor apropiati. =))

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 15 Ian 2010 3:02 pm 
Neconectat
nou venit

asa si este Marian............ai dreptate in ce priveste gasirea unui job in elvetia,asa este si in Danemarca,se gaseste doar in anumite domenii mai putin usor sa zic asa.........asta e,ce sa mai zic,cum a fi sa fie......asa sa fie......speranta moare ultima :snif:

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 15 Ian 2010 3:51 pm 
...Daca mi se permite o observatie: anuntul facut de oanapetruta este datat in 19 aprilie 2009.
Tinand cont de faptul ca nu a raspuns solicitarilor din topic, ma intreb daca agentia sa a supravietuit crizei. :-s
Sa speram ca da!

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 15 Ian 2010 10:45 pm 
da.. buna remarca.. se pare ca nu a mai vizitat forumul din moment ce n-a mai dat vre-un raspuns. Eu chiar nu vazusem data anuntului.
o astfel de firm trebuie sa-si asume responsabilitatea indeplinirii conditiilor de legalitate pt plasarea pe piata elvetiana.... ceea ce deocamdata este destul de limitata... mia ales ca acum sar in sus cu somajul lor care a crescut pe perioada crizei s.a.m.d.
sperante isi poate face oricine ca nu costa bani dar realitatea e cam cruda si multi dintre noi am simtit-o destul de aspru.
sa speram ca in cativa ani va fi mai usor...

Sus

Răspuns cu citat  
MesajScris: Vin, 27 Aug 2010 12:24 pm 
Neconectat
nou venit

buna ziua! sunt medic stomatolog si doresc sa lucrez impreuna cu sotul meu ma puteti ajuta? multumesc! aanny2006@yahoo.com

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 22 Sep 2010 9:14 pm 
Neconectat
nou venit

Buna ziua! Sunt profesor de matematica-informatica si doresc de lucru! ma puteti ajuta? daniellungulescu@yahoo.com

Sus
Răspuns cu citat  
MesajScris: Mie, 31 Aug 2011 8:32 am 
oanapetruta scrie:
Buna ziua,

Am o agentie de resurse umane in Romania, si caut colaborare in vederea plasarii de forta de munca extern, in toate domeniile, pentru Elvetia sau alte tari in care s-a deschis piata muncii pentru romani.

buna ziua ma numesc vladut sint in elvetia de 2 saptamini mai precis in lausanne daca anuntul mai e valabil sint interesat pt un loc de munca in orice domeniu multumesc

Sus

Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]